Autor Wątek: Ice Necklace Quest  (Przeczytany 23240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goku13

• Reputacja: +2/-1
  • Gildia: Vae Victis
  • Nick Dark KDR: Vodka Whitesmith
  • Nick nKDR: PWNT
  • Nick rKDR: Vodka
Ice Necklace Quest
« dnia: Styczeń 25, 2008, 02:12:19 pm »
Ice Necklace Quest

Wymagany level: bez ograniczeń
Przedmioty wymagane do ukończenia questu: 5x Rough Wind, 1x Hammer[2], 1x Blank Scroll
Nagroda za wykonanie questu: 700.000 Base Experience x quest rate serwera, możliwość przywołania MVP Ktullanuxa w Ice Cave 3
Quest rate: 7 (nKDR)

1. W Rachel rozmawiamy z Sincere Follower Urstia (157,183). Po wysłuchaniu opowieści zgadzamy się jej pomóc, przekaże nam Ashy Necklace i poprosi o odnalezienie maga Maheo.

2. Maheo to nikt inny jak Man Stuck in Ice, znajdujący się na drugim poziomie Ice Cave (121,104). Opowie nam o żenującej sytuacji, w jakiej się znalazł oraz poprosi o pomoc w skontaktowaniu się z jego mistrzem.

3. Udajemy się do Rachel w okolice jeziorka, gdzie znajduje się Hamion (264,98). Rozmawiamy z kowalem, ten zgadza się wykuć dla nas młotek, który skruszy lód i uratuje Maheo. Do jego stworzenia wymagane są następujące składniki: 5x Rough Wind (do wydropienia z różnych mobków, można także poprosić znajomego gracza Forger Blacksmitha o wykucie 1 Rough Wind z 10 Wind of Verdure lub zamienić 12 kamieni elementarnych innego typu na 1 Rough Wind u alchemika w pałacu w Amatsu), 1x Hammer[2] (do kupienia w następujących miastach: Alberta, Amatsu, Ayothaya, Einbroch, Hugel, Kunlun, Lighthalzen, Louyang, Moscovia, Nifflheim, Rachel, Veins) i 1x Blank Scroll (do kupienia w Akademii Sage w Juno u Scroll Merchanta). Po dostarczeniu materiałów Hamion wręcza nam Wind Hammer.

4. Udajemy się ponownie do Maheo z wykutym młotkiem, podczas rozmowy z nim rozbijamy lód, a on odwdzięcza się nam pokazem fajerwerków (Lord of Vermillion), naprawia naszyjnik Urstii i w podzięce za pomoc oddaje 4 sztuki Freezing Snow Powder.

5. Wracamy do NPCa początkowego, Sincere Follower Urstia. Przekazujemy jej naprawiony naszyjnik, ta w nagrodę raczy nas 700.000 Base experience x quest rate serwera.

6. Po wypełnieniu zadania od Sincere Follower Urstia (kroki 1-5 powyższej solucji) Mohadian, jeden z handlarzy nieopodal centrum Rachel (113,97) zaoferuje nam skup Glacial Heart po cenie 375z za sztukę.

Side-quest: Przywołanie MVP Ktullanuxa:

1. Udajemy się z Freezing Snow Powderami w kieszeni (do przyzwania Ktullanuxa można wykorzystać również 4 Ice Scale - przedmioty dropione z tegoż MVP) na środek trzeciego poziomu Ice Cave.

2. Korzystając ze zdobytych wcześniej 4 woreczków śnieżnego pyłku, gasimy ogień z umieszczonych w kręgu wirujących ogników (odpowiednie współrzędne: 126,126; 172,126; 172,172; 172,126).

3. Po zgaszeniu ostatniego płomienia MVP Ktullanux zostanie zbudzony i pojawi się w dolnej części środkowego kręgu Ice Cave 3.

4. Po zabiciu MVP portal do najgłębszego poziomu lochów zostanie otworzony na 20 sekund. Znajduje się tam Frozen Boy, który być może odegra w przyszłości w ice_dun04 kluczową rolę - jest to bliźniaczy brat papieża z Rachel, biblioteka Rachel Sanctuary jest wystarczającym dowodem na rodowód tej postaci. Płonące ogniki można zgasić po 2 godzinach od ostatniego zgonu Ktullanuxa.

Ciekawostka: Frozen Boy
Lokacja: Ice Cave lvl 4

NPC uwięziony w lodzie, zabezpieczony dodatkowymi łańcuchami, to Loomin - bliźniaczy brat papieża Rachel. Historia rodowodu obojga dzieci znajduje się w bibliotece Holy Grounds (ra_san04, współrzędne: 137,48). Według źródeł dwójka bliźniąt od urodzenia wykazywała poziom energii i zainteresowanie do używania mocy. Loomin był dzieckiem z większym potencjałem magicznym, przeciwieństwem swojej siostry. Z biegiem lat arcykapłani Freya'i przerażeni wizją, że chłopiec w przyszłości może zebrać na tyle złej energii, by okazać się dla świata poważnym zagrożeniem, zawarli pakt z Ktullanuxem. Tym oto sposobem Loomin został zaklęty przez nich w sopel lodu i ukryty w najgłębszych czeluściach Ice Cave, a dostępu do niego miał chronić sam lodowy jaszczur, nie pozwalając nikomu zbliżyć się do utalentowanej magicznie istoty.

Mam nadzieję, że komuś się przyda. :P
Tłumaczenie na podstawie http://ro.doddlercon.com/wiki/index.php?title=Main_Page.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 06:06:42 pm wysłana przez Grond »

Offline Bonzito

• Reputacja: +0/-0
Odp: Ice Necklace Quest
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2008, 11:55:03 pm »
Tak sie zastanawiam skąd wziaśc Hammer ? 

Offline StraVinci

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2008, 12:19:09 am »
Alberta, weapon dealer.

Offline Bonzito

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2008, 12:58:38 am »
no ale tam jest Hammer[2] to już go kupiłem wcześniej  ;]
 Dzięki za odpowiedz 

Offline Exterminator

• nie lubie rzepy ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2008, 06:24:21 pm »
w hugel tez mozna kupic tak na przyszlosc (chyba nawet blizej od warperki;p)

Offline Mouryn

• Reputacja: +7/-43
  • Nick Dark KDR: Mouryn
  • Nick nKDR: Mouryn
  • Nick rKDR: Mouryn
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2008, 11:01:15 am »
Z tego co dokladnie kojarze (przynajmniej tak wynikalo z ktoregos z opisow tego questa) Po pelnym quescie z zabiciem MVP Mozna tez wejsc na mapie ice dun 4 tu link do jednego z tych opisow

Quest Pre-requisite: Ice Necklace Quest

1. Put out the flame of the 4 blazing fires around the center of ice_dun03, use either Freezing Snow Powder or Ice Scale. The coordinates are ice_dun03 (126 126), ice_dun03 (172 126), ice_dun03 (172 172) and ice_dun03 (172 126)

2. Upon putting out the 4 blazing fire, this will summon out Ktullanux.

3. After defeating Ktullanux, a portal to ice_dun04 will be opened for 20 seconds. The Blazing Flames will reactivate 2 hours after Ktullanux is defeated.

Czy ktos moze wie ja kto jest z tym ice dun 4 ?? Co tam jest (gdzies czytalem ze to mala mapka z jakims tam NPC) Jesli ktos mialby dokladne info to bardzo prosze  ;)

P.S. Link -->http://ragnarok-guide.com/ice-necklace-quest/
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 11:01:39 am wysłana przez Mouryn »

Offline Denosis

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2008, 08:40:26 pm »
Gdzie kupic / zdobyc potrzebne przedmioty oprocz hammera?

Offline ReApErRr

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2008, 07:39:07 pm »
Ten Blank scroll jest do kupienia tam gdzie się zmienia w sage (tj. Juno / Yuno nad biblioteką) chyba 4k sztuka. Rough Wind leci z kilku mobów. Ja oczywiście dropie ten item na Wind Ghostach :)

Edit ::) :
Questa niedawno zrobiłam. Jedyną trudną częścią było dojście do tego w Ice 2. Quest bardzo łatwy ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 08:12:07 pm wysłana przez ReApErRr »

Offline Adiosss

• Dark Masta KDR
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:46:28 pm »
Czyli Hammerx[2] tez  może być?

Offline Tiili

• Moderator
  • Reputacja: +11/-3
  • Help each other
  • Nick nKDR: Tiili, Tiila, Tilli
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2008, 08:59:17 pm »
Najzwyklejszy Hammer taki co kupisz u NPC ;) (nawet w Rachel)

Offline DD15

• Moje gg:11041790
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2008, 06:49:08 pm »
Prosty, łatwy i przyjemny qest. Dobry opisik.

Offline Mati56

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:42:39 am »
Gdzie sa te mobki z ktorzych wypadaja rougcht wings?

Offline Thoris

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2008, 04:11:46 pm »
http://ratemyserver.net/index.php?page=mob_db&mob_name=wind+ghost&f=1&mob_search=Search
Tutaj ;d
Dla ułatwienia - Warperka->Dungeony->Glast Heim->Staircase Dungeon
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 04:13:30 pm wysłana przez Thoris »

Offline Grond

• Obieżyświat
  • Reputacja: +60/-8
  • Gildia: Katharsis
  • Nick nKDR: Grond, Quince, Suboshi
  • Nick rKDR: Grond
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2009, 03:06:38 pm »
Opis został uaktualniony, dostosowany do realiów nKDR, sprawdzony pod kątem działania - wszystko OK.
W solucji pojawiło się kilka informacji z odpowiedziami na pojawiające się w temacie pytania.
Mam nadzieję, że dalszych problemów z tym zadaniem już nie będzie.

Udanego questowania,
Grond
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 03:54:21 pm wysłana przez Grond »

Offline Krychan

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:09:56 pm »
Mogę jakoś inaczej zdobyć ten Ashy Necklace ?? Bo zgubiłem go :/ I nie wiem co tera :/ Chyba popsułem Quest.

Offline Veteran2

• Reputacja: +1/-0
  • No Way~!
  • Gildia: Vae Victis
  • Nick nKDR: Engredar, -Engre-, Engre, Nepo, Anonim, milion innych
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:23:30 pm »
Mogę jakoś inaczej zdobyć ten Ashy Necklace ?? Bo zgubiłem go :/ I nie wiem co tera :/ Chyba popsułem Quest.

inaczej sie nie da, chyba masz racje....

sproboj inna postacia zagadac, moze da rade do skrzyni wsadzic i wyjalbys ta co chcesz zrobic quest, ale watpie ze podziala

Offline Grond

• Obieżyświat
  • Reputacja: +60/-8
  • Gildia: Katharsis
  • Nick nKDR: Grond, Quince, Suboshi
  • Nick rKDR: Grond
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2009, 12:20:49 pm »
Krychan, możesz zdobyć Ashy Necklace w inny sposób - tworzysz Novicka na tym samym koncie co postać z zatrzymanym questem, wbijasz mu 7 jobków w 3 minutki rozmawiając z NPCami na Novice Training Grounds, udajesz się Kafrą do dowolnego miasta, następnie do Rachel i rozpoczynasz Ice Necklace Questa u Sincere Follower Urstia. Dostajesz od niej Ashy Necklace, wkładasz go do Kafry, Novicka usuwasz i wracasz do questa swoją główną postacią - całość zabierze Ci nie więcej niż 5 minut.

sproboj inna postacia zagadac, moze da rade do skrzyni wsadzic i wyjalbys ta co chcesz zrobic quest, ale watpie ze podziala

Podziała, przed chwilką sprawdzone. ;)
Ashy Necklace można schować do Kafra Storage, nie można go wyrzucić na ziemię.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2009, 12:22:17 pm wysłana przez Grond »

Offline TrueSkaFka

• Awatar nie ma być ładny, tylko...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2009, 10:37:23 am »
Jeżeli ktoś ma problem z kupnem hammera[2] to tutaj umieszczam screen:
http://i2.photobucket.com/albums/y6/chekloo/ice_necklace/ice_neck01.jpg
lub:
http://img38.imageshack.us/i/screennkdr001.jpg/

Można go dokleić do pierwszego posta z opisem questa.

Offline Adusiak

• Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2010, 11:37:17 am »
ej ocb pisze ze 700k expa x rate servera zrobilem ten quest na dKDR i dostalem tylko 700k czemu?

Offline Therm

• Reputacja: +3/-13
  • Nick Dark KDR: Jakol
  • Nick nKDR: Gani
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2010, 08:31:24 pm »
pewnie źle dodałeś zera... zdarza się po 10 godzinach nolife'a ;D

Offline Adusiak

• Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2010, 06:56:46 pm »
to przeczytaj sobie w opisie questa ile sie dostaje i ja dostalem tyle samo a champ 91/70 raczej nie dostanie tylko 2 lvli za 350kk i dostalem 700k przysiegam nie wiem ocb