Autor Wątek: Uwagi do moderatorów wątków Gra na KDR  (Przeczytany 31201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khersai

• Reputacja: +0/-0
  • Malek / Havok
  • Nick rKDR: Fantasy
Odp: Uwagi do moderatorów wątków Gra na KDR
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:07:51 pm »
nie mam pojęcia o czym mówisz, nie mniej cieszę się, że moja uwaga była na tyle celna, że musiałeś przyszykować ripostę (a czy była ona wysokich lotów to już inna sprawa)

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:31:33 pm »
Mylisz się Khersai Twoja uwaga była aż tak niecelna, że musiałem ją sprostować, a jeśli chodzi o czas to gorzej trafić nie mogłeś.
Cieszy mnie to, że większość osób na tym forum nie ma pojęcia jak wygląda praca moderatorów, znaczy to tyle, że nie rzucamy się zbytnio w oczy. Uważam, że to raczej dobrze, bo nie pracujemy tu na szacunek użytkowników, a na sprawne i zgrabne działanie forum.
Stworzyłem ten temat byście mogli się wygadać, a to chyba przyjemniej bym odpowiadał na każdą głupotę jaką napiszecie jakąś złośliwością niż milczał co nie? Fajnie, że się rozgadaliście czekam na inne Wasze opinie.

Btw zapomniałem przypomnieć - temat jest dość luźny, piszcie co Wam tylko do głowy przyjdzie, na temat tego działu oczywiście. No i jakiś tam poziom obowiązuje. Ostów w tym temacie nie będzie, chyba że za przekleństwa i jawne łamanie netykiety i regulaminu w sposób karygodny ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2008, 11:37:42 pm wysłana przez lososthefish »

Offline BaRi

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:43:05 am »
losos boje sie troche w takim wypadku o Twoje problemy z pamiecia :/.

Gwoli przypomnienia specjalnie dla Ciebie http://s008.wyslijto.pl/?file_id=07176046803887754227 . Wersja pierwotna nie zeedytowana itp. "bo ostateczna" ktos usuna. Pewnie ktos z podobnie krotkotrwala pamiecia jak Ty ;p.

Offline -Ultimate-

• Reputacja: +54/-175
  • uznanie na Podlasiu
  • Gildia: Nothing is Everything
  • Nick nKDR: Ultimate, Lubiewarpy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:12:35 pm »
Moze dlatego ze temat prowokowal tylko do klotni, czesto ludzie ktorzy na kdr/dkdr juz nie graja jechali po gepardzie i reszcie ekipy...
A jaka jest sytuacja kazdy widzi i nie trzeba nakrecac jej cytatami z irca.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2008, 12:33:12 pm »
przecież ten temat nie był nawet w moim dziale~~

Offline lososthefish

« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2008, 08:07:41 am »
Dziś postanowiłem zaszaleć trochę z plusami, dostali wszyscy którzy wg mnie zasłużyli na pochwałę za duży wkład w społeczeństwo kdr tu na forum, brak przysparzania mi szczególnych problemów i ładne trzymające poziom (na tyle na ile was stać XD) posty. Na szczególną pochwałę zasłużyła użytkowniczka Zoha, która z każdym woe tworzy jego bardzo emocjonujące i długie relacje i jest świetnym przykładem dla wszystkich, że można tak ładnie. Pozostaje tylko zazdrościć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 08:11:33 am wysłana przez lososthefish »

Offline lososthefish

« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2008, 04:42:50 pm »
2 miesiące temu - po takim czasie wygasają minusy więc uznałem, że można dać plusa za to samo w sumie.

Furb

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2008, 04:54:15 pm »
2 miesiące temu - po takim czasie wygasają minusy więc uznałem, że można dać plusa za to samo w sumie.
hm w takim razie co to jest?

Cytat: moja karma
xnyl (+0/-2)     Furb (+1/-2)     -     nagminne lamanie regulaminu pkt. 1.14   W Temacie    March 24, 2008, 07:51:13 pm

lososthefish (+0/-0)     Furb (+1/-2)     -     offtop   W Temacie    May 01, 2008, 09:26:02 pm

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2008, 04:59:34 pm »
@furb
Cytat: Regulamin forum
4.5.   Ostrzeżenia:
a) Ostrzeżenia wygasają po trzech miesiącach (Są one usuwane ręcznie. W wypadku, gdy po upływie trzech miesięcy ostrzeżenie dalej figuruje na liście - skontaktuj się z administratorem)

Offline lososthefish

« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2008, 05:20:58 pm »
Faktycznie, dziekuje za poprawienie mojego błędu.

Furb

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2008, 05:55:51 pm »
Ok 3 miesiace. To w takim razie od marca minelo juz 5 miesiecy, a od maja 4. Rozumiem ze chyba moge sie ubiegac o ich zdjecie ( chyba ze cos zle licze @_@).

@update

Wielkie dzieki ^^
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 06:53:50 pm wysłana przez Furb »

xnyl

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:02:41 am »
Dziś postanowiłem zaszaleć trochę z plusami, dostali wszyscy którzy wg mnie zasłużyli na pochwałę za duży wkład w społeczeństwo kdr tu na forum, brak przysparzania mi szczególnych problemów i ładne trzymające poziom (na tyle na ile was stać XD) posty. Na szczególną pochwałę zasłużyła użytkowniczka Zoha, która z każdym woe tworzy jego bardzo emocjonujące i długie relacje i jest świetnym przykładem dla wszystkich, że można tak ładnie. Pozostaje tylko zazdrościć.

lososthefish (+0/-0)     TheBest (+1/-0)     +     Duży wkład w temat o woe, brak problemów z użytkownikiem

- brak zachowania jakichkolwiek zasad jezykowych. pal licho to, ale czasami nie da sie go zrozumiec:
Cytat: TheBest
"kurde gdzue sue chowaja Ci striperzy... placza sojuszu (zwlaszcza skater) zeby nie uzywac ruwachow itp... a ti bam strip bach nie ma mnie."

- "kupa dupa srola itp i zal omg...."  "i wpada taki furb i zbija zamek... no kur..."
to z ostatniego posta w temacie o woe. "no kur..." bez jajec .D za "zal omg" proponuje plusowac kazdego :)

"no panowie... az mi cos w spodniach stwardnialo na koniec woe.. takie emocje ;p.... chociaz poczatek z dupy... "
no bo "z dupy" to tez tak fajnie i tak epicko :> pasuje do tych "ladnie trzymajacych poziom ;p

"aaaa i pozdrowienia dla huntera ktorego zlozylem od HL... nie wiem czy czyta forum ale pozdrawiam Cie... i nos WHITE POTY.... wiem ze green sa tansze ale nie lecza :*"
"ps. jeszcze chcialem pozrowic hikaru.. i zacznij grac na efektach wlaczonych i zainwestuj w eq bo Twoje bomby mi zdejmowaly pol hp tylko?"
"
aaaaaa i pozdro dla champa czy tam monka z namidy... po Twojej asurze 300hp mi zostawalo ;]"
te epickie "peesy" tez niezmiernie podnosza poziom naszego watku poswieconemu woe :)

i na koniec kwiatek:
"kurvva juz polece na 2 koniec zamku zeby Ci reco rzucic... thail jezeli stun Cie tak boli trzeba bylo zainwestowac w vita a nie tylko inta... ;]... "

fajnie "kurvva" wyglada  taki "+" przy "+" takiej zoski.

pozdrowionka :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 01:05:54 am wysłana przez xnyl »

Offline Klamot

• Reputacja: +1/-2
  • eliminator gnoju
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:56:04 am »
Nie pekaj xnyl, tez kiedys dostaniesz plusa :*

Ja tez ...

xnyl

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 02, 2008, 02:21:42 am »
oj tam ja mam to gdzies ;p chodzi mi tylko o to, ze wol przy karecie wyglada... dziwnie ;p

Offline BaRdu

• Reputacja: +45/-26
  • IT'S A TRAP!
  • Gildia: I'm Awsome Gnój
  • Nick Dark KDR: MedejZ
  • Nick nKDR: MedejZ
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:00:25 am »
Modowie tego dzialu decyduja kto dostanie plusa a kto nie ;3

Offline lososthefish

« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2008, 09:00:51 am »
Plus jest argumentem wychowawczym równie dobrym jak minus. Po za tym nie dostał go za ładne posty tylko za duży wkład - pisanie dużo.

Plusy mają Was zachęcić do trzymania poziomu, gdyż będzie on zauważony. Plus plusowi nie jest równy, nie ma ogólnych kryteriów przyznawania plusów. Uznałem, że warto mu postawić plusa, bo tak postanowiłem wyróżnić wczoraj osoby, które piszą dużo, mądrze lub ładnie. Dodatkowo zauważyłem duże postępy jakie zrobił na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy.

Co do zachowywania zasad językowych, owszem chciał bym byście się do nich ustosunkowywali lepiej, ale ja te plusy wydawałem na tle "społeczeństwa kdr" a nie zlotu polonistów.

Uważam, że plus motywuje użytkowników i będę przyznawał ich dużo, jeśli tylko pokażecie, że się staracie trzymać poziom. Szczerze mówiąc miałem nadzieje, że się zainteresujecie tym, że dałem wczoraj sporo plusów i się nie zawiodłem. Na tle innych działów może tych plusów jest zatrzęsienie, ale mam nadzieje, że wkrótce się to zmieni.

Chciałem Wam pokazać, że każdy może dostać plusa i to nie koniecznie za jakieś niesamowite wyczyny, bo plusy są równowagą dla minusów, a Wasze starania poprawy zostaną dostrzeżone jak w przypadku TheBesta. Plusiki za całokształt będzie można dostać raz na 3 miesiące.

Jeśli moje przyznawanie plusów na oko Wam nie pasuje możemy razem stworzyć jakiś regulamin przyznawania plusów w punktach, jestem otwarty na propozycje
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 09:04:58 am wysłana przez lososthefish »

Offline Maladie

• Reputacja: +24/-9
  • PEACE through POWER!
  • Gildia: Bregan D'aerthe
  • Nick nKDR: Maladie
  • Nick rKDR: Maladie
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2008, 10:22:46 am »
losos, nie mniej trochę się rozpędzasz z tymi plusami. Mają one inną wartość niż minusy, przede wszystkim dlatego, że nie wygasają więc nie szalej tak z nimi. ;) Szczególnie, że oddziaływają one na całe forum.

A tworzenie regulaminu przyznawania plusów jest trochę bez sensu, im więcej zapisów, przepisów, regulaminów itp. tym mniej potrzeba mądrych moderatorów, a więcej pojawia się "pseudoprawników", którzy przyczepią się do najmniejszego uchybienia w ich przestrzeganiu.
Zarówno "+" jak i "-" przyznaje się w dużym stopniu subiektywnie, pierwsze za aktywność na forum, drugie za łamanie regulaminu.

xnyl

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 02, 2008, 10:29:02 am »
wystarczy duzo? nie wazne co?;p  e tam to ja wole odwrotnie - wazne co - nie ile :) chociaz rozumiem twoje intencje :) jednak nie bylbym sobe heheheh gdybym nie napisal ze cos tu jednak ja na moje jest nie tak ;p chociaz z drugiej strony twoj dzial twoj cyrk ;p twoje zoo ;p

Offline lososthefish

« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 02, 2008, 10:33:05 am »
Ten regulamin będzie dotyczył tylko tego działu. Nie zabijaj projektu nim się jeszcze nie wypowiedzą użytkownicy. Chodzi mi bardziej o to za co wg nich powinni dostawać plusy a za co nie. Nie zamierzam dodawać tego do regulaminu forum czy nawet postulować o takie rzeczy. To raczej nasze wewnętrzne ustalenie. Zaproponowałem je bo moje rozdawanie plusów zbudziło kontrowersje panów wyżej.

Fakt plusy mają wpływ na całe forum i widzę, że stanowczo za mało nagradzamy naszych milusińskich, tylko ich przy tym karając. Najbardziej szkoda mi działów w których plusów można stawiać na kilogramy jak działy o buildach, questach czy przedszkolu.

@Xnyl nie stawiałem plusów za byle co tylko wg indywidualnej oceny użytkowników.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 10:36:04 am wysłana przez lososthefish »

Offline Maladie

• Reputacja: +24/-9
  • PEACE through POWER!
  • Gildia: Bregan D'aerthe
  • Nick nKDR: Maladie
  • Nick rKDR: Maladie
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 02, 2008, 10:35:38 am »
Spokojnie, nie zabraniam Ci stawiać plusów, tylko stawiaj je z umiarem, za poprawę aktywności, a nie co 3 miesiące za to że się nie zmieniła.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 02, 2008, 10:40:54 am »
Czasem już bardziej poprawić się nie można. Wezmę Twój postulat jako jedną z ram do stawiania plusików. Poczekajmy teraz na wypowiedzi użytkowników działu i ich pomysły. Do wszystkich obiecuje się odpowiednio ustosunkować.

Offline thesis

• Moderator
  • Reputacja: +40/-68
  • Nick nKDR: Thesis
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:11:46 am »
Przyznam się bez bicia, że plusiki jeszcze słabo funkcjonują w mojej (i chyba nie tylko) świadomości. Dobrze, Łosoś, że trochę to rozruszałeś i zwracasz na to uwagę. Ale uważam, że nie ma co szaleć względem częstotliwości ich wystawiania.

Moim zdaniem jeden '+' za "pozytywne udzielanie się w wątku o WoE" w zupełności wystarcza, na inne plusiki powinno się zarabiać w innych kategoriach (tyczy się całego forum). Co do kategorii, w których można ludzi nagradzać, to zależą tylko od inwencji twórczej moderatorów i użytkowników.

Podsumowując - nagradzać częściej, ale nie za to samo, wiele plusów powinno oznaczać wszechstronne udzielanie się na forum, moim zdaniem.

Offline Klamot

• Reputacja: +1/-2
  • eliminator gnoju
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:44:37 am »
teraz będzie jasne, ze plusów nie dostaje się za dobrą robotę pod biurkiem czy flaszkę posłaną w odpowiednie ręce

Sory, ale patrzac na ostatnie plusy wlasnie takie wrazenie mozna odniesc ;)

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 02, 2008, 11:57:17 am »
@Klamot
No niestety lososthefish jest słabo przekupny...
Podarowałem mu słoik konfitury wiśniowej własnej roboty i nie dostałem + ;)

xnyl

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 02, 2008, 12:42:48 pm »
Zoho: reasumujac mamy inne wizje "ladnych opisow woe" :> oraz "niewielkich ilosci" :> do tego inaczej spostrzegamy "odpowiednich miejsc"  ;)

w jednym sie natomiast zgadzamy- pisze wiecej :) ale tu znowu pojawia sie rozbieznosc miedzy naszymi punktami widzenia :) bo wiecej - to dla mnie oznacza - ze wiecej "musze" tego czytac :) a wbrew pozorom czytam od deski do deski :) jak dla mnie to narazanie mojego zdrowia heheh ;p chociaz moze po tym plusie i moim poscie  zacznie sie bardziej starac i udowodni, ze zaufanie ze strony lososia bylo sluszne  ;p  oby :) tego sobie i wam zycze.

Offline Kosuke

• Reputacja: +5/-15
  • Kimura FTW!
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:00:58 pm »
Fakt plusy mają wpływ na całe forum i widzę, że stanowczo za mało nagradzamy naszych milusińskich, tylko ich przy tym karając. 

Taaaak. Regulamin nie, bo będą sztywno stawiać plusy i minusy, bez własnego rozumu 'bo regulamin...'. Chociaż można wymyślić kilka niepisanych zasad, ale takich z głową, a nie żeby był to taki twardy regulamin, bo ze swojego doświadczenia wiem, że nowy regulamin często się nie podoba.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:18:18 pm »
Naknarot Ty znowu jesteś graczem kdr? Bo aż dziw bierze by prawie 30 letni facet pchał się do każdej e-dramy na serwerze, na którym nie gra, tylko po to by pogadać o e-penisach i dnie. Btw plusy mają znaczenie takie, że jeden plus niweluje jednego minusa. Na przyszłość jeśli coś Cię w ogóle nie interesuje to się nie wypowiadaj. Osoby nie będące graczami kdr i wtrącające swoje trzy grosze do wszystkiego nie są tu zbyt mile widziane. A co do kolesiostwa, to mam opory dawać plusy ludziom których znam. Z osób, którym przyznałem plusy, z żadną nie zamieniłem nawet słowa w grze i nie wymieniamy ze sobą wiadomości na forum. Każdy może dostać plusa jeśli się postara lub zasłuży w jakiś sposób. Nawet Vitra i Thail, którzy widać, że się starają trzymać poziom. Dobre chęci są tu najważniejsze.

Co do tego co powiedział Kosuke chciał bym usłyszeć Wasze opinie - za co wg Was powinny być przyznawane plusy?

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:33:07 pm »
Za posty zgodne z zasadami języka polskiego, składne i rzeczowe, za zrozumiałe przekazywanie własnych myśli. Wiem, że to podstawa, ale niestety nie jest to normą, więc można by za wysiłek włożony w to, by innym uprzyjemnić korzystanie z forum, nagradzać.

W tematach, gdzie użytkownicy mają tendencję do mieszania się z błotem, za wyważone odpowiedzi, zwłaszcza jeśli dzięki nim dyskusja się uspokaja, a flame znika.

Za wszelką bezinteresowną pomoc innym i pozytywne inicjatywy.

Oczywiście to wszystko tylko jeśli plusy przeważają nad minusami, a użytkownik nie łamie regulaminu. Mówiąc krótko za wszelkie pozytywne zachowanie "ponad program", i to regularnie, a nie od czasu do czasu.

xnyl

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:43:08 pm »
hm... mysle, ze nie za dobre checi. lecz za konkretne efekty. dla mnie najistotniejsza jest chec pomocy i proba jej udzielenia, ale to raczej nie ta czesc forum :) ladne posty ok! ale posty w ktorych opisuje sie swoje przezycia z woe - jednoczesnie pije sie w nich wysmiewczo do innych - juz niekoniecznie. istotne jest tez to co zaznaczyl Gepard - czyli regularnosc. co z tego ze ktos walnie ze 4 "ladne i "dlugie" posty w ktorych bedzie poprawny politycznie jak stworzy tez 10 innych ktore nijak maja sie do trzymania poziomu ;p  czasem fajnie poklikac sobie na lsite ostatnich postow danego uzyszkodnika :> ale zreszta pewnie kazdy mod to robi i to czesto ;p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 01:44:25 pm wysłana przez xnyl »

Offline lososthefish

« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 02, 2008, 02:01:55 pm »
To chyba już 3 raz ;p