Autor Wątek: Rachel Sanctuary  (Przeczytany 41450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goku13

• Reputacja: +2/-1
  • Gildia: Vae Victis
  • Nick Dark KDR: Vodka Whitesmith
  • Nick nKDR: PWNT
  • Nick rKDR: Vodka
Rachel Sanctuary
« dnia: Marzec 26, 2008, 11:55:24 pm »
Rachel Sanctuary Quest
czyli jak tam wejść, i dropić berety

Wymagania: 1 Candy, 20 Firecrackers, 40 Glacial Hearts oraz Lost Child Quest
Nagroda: Dostęp do Rachel Sanctuary i 1,200,000 base exp'a

1. Mapka nad Rachel, jest taka super laska Nemma, zagadamy do niej a ona będzie nam mówić o awarii drzwi antywłamaniowych tesco, i że zgubiła gdzieś na nie gwarancje ;/

2. W Rachel przy Jeziorku jest taki dzieciak, trza do niego zagadać, i wybrać i love this stuff czy jakoś tak, innymi słowy ten dzieciak uzależnił się od cukierków a ty udajesz że niby też.

3. Mapka nad Rachel po lewej stronie Nemmy na polu (ra_temple 67, 209) musisz wslizgnąć się do świątyni przez okno (wystarczy że wdepniesz w to pole ;P)

4. Teraz NAJTRUDNIEJSZA część questu więc ruszaj się powoli, wszystko zapamiętaj bo będziesz mięc kłopot jak coś zjeb$... no wiesz ! Bedziesz musiał dojść tu i tu, ja to jakoś przeszedłem ale ponieważ na koniec roku niejeden raz dostałem 3 na koniec a raz chyba 2 z anglika umieszcze angielska i moją polską wersje, bo niewiem jak się wydostać stamtąd jak się zgubisz skoro tam BW niemożna używać... Może warp ale niekażdy jest acol no nie.

English Version
NORTH = Up and left, deeper towards the back of the temple.
EAST = Up and right
WEST = Down and left
SOUTH = Down and right, towards the front of the temple.
Follow these directions:

Once you're inside the locked down temple, head north down the hallway. You will get a popup along the way about some strange noises.
When you reach the end of the hallway, head east. You should get another popup about the noises.
When you reach a room with a woman's statue in it, continue through the southern exit of that room (through a gate).
Continue heading south until you hit a wall, then head east.
As you walk east along the front of the building, you should get a popup that says "CRASH" in red text.
Continue heading east, past the Atrium Hallway. Just past the atrium, you'll find a small room on your left with a staircase in it. Go up those stairs.
Once upstairs, head north and then west until you find a room with tiled checker flooring. Head towards the back of that room. Go through the portal behind the statue in that room.
Walk towards the gate, and a popup will tell you about the dark stains on the floor. Continue walking around over the bloodstains, investigating each time, until it tells you that you should leave before you become the next victim.
Head back to the staircase (southeast from the bloody room), and go back down the stairs.
Head just a bit to the west until you're back in the Atrium Hallway (stop when you see a statue against the back wall.)
Head south, towards the front of the building. After you get a popup, head further south until you reach the gate portal. When it gives you an option, try to "Push" it open.
You will find yourself back out front of the temple, and you will now be able to re-enter the temple through the front gate. The lights will be back on, and the NPCs will be back. But don't go back inside yet.

Polska wersja

Północ = góra i lewo
Wschód = góra i prawo
zachód = dół i lewo
Południe = dół i prawo

Podążaj następującymi kierunkami:

♣ Jak się wkradniesz do zamkniętej świątyni, idź ku północy aż wyskoczy ci okienko że słyszysz jakieś dziwne odgłosy.
♣ Jak dotrzesz do końca korytarza zmiezaj ku wschodowi. Powinieneś dostać kolejne okienko chatu informujące o dziwnych odgłosach.
♣ Kiedy dotrzesz do pokoju z dużą statuą kobiety, udaj się na południe do wyjścia z tego pokoju.
♣ Kontynuuj "zmierzanie" ku południu aż dotrzesz do konca ściany, wtedy udaj się ku wschodowi.
♣ Kiedy będziesz ak szedł powinno ci wyskoczyć okienko chatu z napisem "CRASH". O ile dobrze pamiętam było ono przy biurku ale niejestem pewien xP
♣ A więc kontynuujesz zmierzanie ku wschodzie mijasz Atrium Hallway (duży pokój xD niepamiętam co to było). Znajdujesz mały pokój po twojej lewej ze schodami, idzesz na góre :D
♣ Kiedy będziesz na górze, udaj się ku północy, aż dojdziesz do takiego pokoju z czerwonym dywanem ? Przechodzisz przez portal znajdujący się za statuą.
♣ Chodz blisko tej bramy aż ci będzie wyskakiwać okienko, zawsze wybieraj investige czy jakoś tak, aż ci będzie wyskakiwać okienko bez wyboru :D Troche to smieszne bo w tym momencie ta podłoga ci grozi że będziesz jej następną ofiarą a ponieważ tyż odważny człowiek ale zostawiłeś pierozki na gazie to musisz wracać.
♣ Wracamy do schodów, i ich używamy.
♣ Udaj się ku zachodowi aż dotrzesz do Atrium Hallway, zatrzymaj się przy statuecce (spoko nic ci nie wyskoczy), poprostu odsapnij. Idź po herbate odpręż się.
♣ Zmierzaj ku południu, jak już tam dotrzesz wyskoczy ci okienko, włazisz w warpa i wybierasz "Push".

5. Zagadujesz do Nemmy
6. Wejdź do Sanctuary, spoko tera możesz kiedy zechcesz

7. Zagadujesz do Panno (wybierasz chyba ostatnią opcje o ile pamiętam), opowie ci o obronie i o tych drzwiach antywłamaniowych z tesco, że na reklamie pisało że nigdy się nie popsują i nikogo nie wpuszczą i wogle że jest oburzona całą tą zaistniała sytuacją.
8. Pogadaj z Nemmą przed Sanctuary i daj jej 20 firecrackers, potrzebne jej na otwarcie Rachel ;P

9. Pogadaj z High Priest Zhed (ra_temin 277, 159). Jeżeli ciągle będzie ci gadał "May Freja be with you" czy coś w tym stylu tzn że musisz iść zrobić Lost Child'a, niewiem mi się wydaje na 50% że zrobiłem losta na ws'ie a i tak musiałem go znowu robić więc niewiem może coś się zresetowało czy coś, poprostu idź zrób go jeszcze raz jak ci coś takiego tylko mówi xP
10. Pogadaj z Pope (ra_temin 134, 134) i po dłuugiej rozmowie wróć do Zheda (By strażnicy cie przepuścili przez warpa do Pope'a musisz im dać 40 glacial Hearts.
11. Jak już cie Zhed warpnie do jakiegoś pokoju, podejdź do ściąny, wow jesteś w pokoju obok :D Podsłuchujesz rozmowe.
12. Wracasz do Zheda i gadasz z nim, wychodzisz z pokoju i podnosisz klucz (wyskoczy ci okienko). Brawo masz klucz do Rachel Sanctuary.
13. Idziesz schodami do Bloody Room  (tam przy tej bramie co ci podłoga groziła) i włazisz do Rachel Sanctuary Dungeon :D (ra_temin 29, 312).
14. Idziesz na drugi poziom, i tak jak się pojawisz idziesz ciągle w góre aż pojawi ci się okienko chatu, wywali cię z dungeonu i pojawisz się z rachel oślepiony z klątwą.
15. Zagadujesz do High Priest Zhed i masz expa
16. Piszesz niżej posta z podziękowaniem i raportem że wszystko działa.
17. Dropisz beret, Bloody Rune, Heart Brakery, Bardiche'y

Pare słów od autora
Tłumaczone z http://ro.doddlercon.com/wiki/index.php?title=Rachel_Sanctuary_Quest, mam nadzieje że moim prostym językiem wszystko ładnie wytłumaczyłem. Dawno nie opisywałem żadnego z questów no ale mam nadzieje że to nadrobiłem ^^

PS: Dziękuje za deda gdy gadałem z nemmą i za deda jak zbierałem glaciale ;PP

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 03:59:26 pm wysłana przez Delo »

Offline okular

• Reputacja: +0/-0
Odp: [Quest] Rachel Sanctuary
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2008, 01:32:45 pm »
Ja sie zgubiłem przy 9 punkcie xD ale teraz dzieki to bie wiem xD
Tylko znowu lost childa musze robic -.-'

Jak skończe to powiem czy dobrze opisałeś xDD

Offline Massica

• Reputacja: +10/-35
  • Kyu ^^
  • GaduGadu: 7263258
  • Gildia: Gildia
  • Nick nKDR: WhiteMagdy, Sice Ko
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2008, 01:53:16 pm »
I w angielskiej i w polskiej wersji trochę się gubiłam ale wkońcu udało mi się skończyć ;)
A i jeszcze co do tego dziecka przy jeziorku to nie jestem pewna ale ja chyba wybrałam "Sure" nie wiem wkońcu ale przy opcji, o której Ty piszesz powiedział mi, że jestem za stara na słodycze xD
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 01:58:02 pm wysłana przez Massica »

Offline goku13

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2008, 01:57:54 pm »
Hehe no ja też :D

Offline okular

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2008, 02:05:53 pm »
OK wszystko dobrze opisałeś GRATY! xD

Offline X_Venom_X

Odp: Rachel Sanctuary
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2008, 03:48:32 pm »
Witam.Mam pytanie: z czego dropią te glacial hearts?  :D co do opisu jest dobry i nie miałem trudności z wykonaniem go. (do punktu z glacial heart  ;))

Offline goku13

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2008, 03:58:17 pm »
Widzisz te wymagania, kliknij na te glacial hearts, to jest link ;PP Tam jest napisane z czego!

Offline ReApErRr

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2008, 04:04:05 pm »
Hmmm... Mam problem z pkt. 9. Jak tylko dostałam się do niego to zakończyłam questa Lost Child. Zagadałam znowu i pisze ten z tym Protect coś tam. Na 100% mam zrobionego Losta. Wiesz może co się dzieje ?

PS. Żeby nie zaśmiecać tematu proszę o odpowiedź na pw :)

Offline goku13

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2008, 04:18:33 pm »
Ciagle powtarza ci to jedno zdanie? Tzn że znowu musisz Lost Childa zrobić :P

Offline ReApErRr

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2008, 04:53:55 pm »
Dobra, ruszyło, zapomniałam dać Nemmie Firecrackers (zapominalska jestem :D)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 04:58:13 pm wysłana przez ReApErRr »

Offline Cool

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2008, 08:27:05 am »
W pkt 9 wystarczy cofnąć sie do Vincenta i później znowu do do High Priest Zhed nie trzeba od nowa losta robić.

Offline okular

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2008, 10:36:31 am »
Ale jak zrobisz znowu Lost Child'a masz expa mi sie przydał bo dobiłem 99 xD

Offline Abedeus

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2008, 02:25:23 pm »
Długi quest, około 1,5 godzinki razem ze zbieraniem itemków ;p Co sie stanie jeśli zignoruję ostrzeżenie podłogi? Albo czyja krew tam była? Oo

Offline Skrzat

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2008, 09:50:51 pm »
Wszystko cacy, wielkie dzieki za poradnik :)

Offline Mouryn

• Reputacja: +7/-43
  • Nick Dark KDR: Mouryn
  • Nick nKDR: Mouryn
  • Nick rKDR: Mouryn
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2008, 11:07:52 am »
z tego co wiem to jest tam blad cukierek nie jest wymagany ;)

Mi przynajmniej udalo sie zrobic quest bez posiadania takowego w inwentory ;)

Offline Tiili

• Moderator
  • Reputacja: +11/-3
  • Help each other
  • Nick nKDR: Tiili, Tiila, Tilli
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2008, 11:56:24 am »
Tez pamietam, mi cukierek nie zniknal z inventory :P

Offline Abedeus

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2008, 12:26:54 pm »
z tego co wiem to jest tam blad cukierek nie jest wymagany ;)

Mi przynajmniej udalo sie zrobic quest bez posiadania takowego w inwentory ;)

Chyba jak masz cukierek to ten dzieciak przy stawie od razu zdradza sekret, a bez niego musisz pare razy chyba spytać... Albo wcale nie trzeba.

Offline goku13

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:00:51 am »
Niewiem, ja tylko tłumacze a nie "projektuje" pamiętam że mi też nie znikły cuxy.

Offline Abedeus

« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2008, 02:07:59 pm »
Na doddler jest z Candy, ale na:
http://irowiki.org/wiki/Rachel_Sanctuary_Quest
Nie ma. Pewnie na doddlerze jest błąd w wymaganiach.

Offline EraGonUs

« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2008, 12:59:51 am »
Wielkie dzięki za wstawienie tego opisu. Bardzo ale to bardzo mi sie przydał.

Offline kkrzys

• Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
  • GaduGadu: 812854
  • Nick Dark KDR: Celebriance, Gimdey
  • Nick nKDR: Murtagh
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2008, 03:45:08 pm »
Mam problem w punkcie, w którym się chodzi po tych podziemiach, a właściwie w jego ostatnim przypisie. Kiedy podchodze do warpa na schodach nic nie wyskakuje  :-\ , nie moge wyjść w taki sposób stamtąd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2008, 03:46:39 pm wysłana przez kkrzys »

Offline Tiili

• Moderator
  • Help each other
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2008, 07:28:33 pm »
Pewnie zrobiles cos zle podczasz "bladzenia" po ciemku, postaraj sie cofnac, najlepiej do momentu dostania sie do Sanktu.

http://www.last-unicorn-gilde.de/mergedisc/quest_rachel_sanct.htm - tudaj masz taka jakby mape, moze pomoze ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2008, 07:32:22 pm wysłana przez Tiili »

Offline DD15

• Moje gg:11041790
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2008, 07:27:32 pm »
Super qest zrobilem go bez problemu, dobry opis. Juz dropie berety xD

Offline czerwony

« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2008, 03:15:40 pm »
A ja mam problem... guardian'i nie chca przyjac ode mnie gracial hearts i nie wiem co zrobic ;/ wrocilem znowu do high priesta zehda(czy jak to sie tam pisze) ale to nic nie pomoglo i jestem teraz w kropce... czy jest ktos kto mial to samo lub wie jak temu zaradzic ???

Offline elabaddon

« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 15, 2008, 06:03:37 pm »
Ja mam problem... bo wcale żadnego linka nie widze... nie mam pojęcia z czego dropią glacial hearts /// prosze o sprawdzenie... Ups.... srrry.... jest ... wszystko widac... sorry.... A poza tym fajny quest... dobrze opisany
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 06:06:12 pm wysłana przez elabaddon »

Offline Johny

« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:00:48 pm »
a czy żeby przez te okno się wślizgnąć trzeba robic poprzednie pkt?

Offline Tiili

• Moderator
  • Help each other
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:27:03 pm »
@up
Raczej na tym questy polegaja, ze jesli nie wykonasz wszystkich czynnosci w odpowiedniej kolejnosci, to questu nie zrobisz... o.0 dziwne, co nie..?

Offline elabaddon

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2008, 04:00:43 pm »
Ej... ja mam problem z tym ostatnim punktem xD xD ... mozecie powiedziec gdzie to wydropic? xD

Offline ZerYx

• &Love& [x~~> $=|_Ragnarok#Online_|=$ <~~x] &Love&
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2008, 07:13:05 pm »
Ja mam problem w 13 pkt. Jak się mogę dostać do Blood roomu? Probowałem jesio raz wejść tą dziura ale nie chce mnie tam wpuścić jak by dziura działała tylko raz :< Może mi ktoś dać wskazówki jak tam dojść?

Offline ShadoX

• Reputacja: +0/-1
  • IG: Crasher
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:10:55 pm »
Piekny opis, troszke się pogubiłem w zamkniętym sanctuary, ale ogólnie quest szybki i daje sporo expa, wielkie dzia za opis  ;D.