Autor Wątek: Regulamin działu Gra na KDR  (Przeczytany 1941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lososthefish

  • Wiadomości: 1926
  • Reputacja: +220/-101
  • Płeć: Mężczyzna
Regulamin działu Gra na KDR
« dnia: Styczeń 06, 2009, 11:57:24 am »
Wstęp

W związku z wątpliwościami, jakie wyrażali gracze co do panujących tu przepisów, problemów z definicją tematów i ich przeznaczeniem stworzony został regulamin działu Gra na KDR

~Przepisy ogólne~

I Cel działu

         1 Dział ten służy do rozmów między użytkownikami serwera KDR.

         2 Tematy może zakładać każdy, jednak temat musi być związany ze społecznością serwera KDR.

         3 Tematy dotyczące administracji serwera, jakości usługi, powinny być skierowane do administratora gry w dziale Rozmowy z Ekipą Serwerów

II Obsługa działu

        1 Dział obsługują moderatorzy, moderatorzy globalni, administrator forum.

        2 Ww. mają na celu dbanie o przejrzystość działu, treść, formę i jakość dyskusji. W tym celu podejmują środki związane z kasowaniem, przenoszeniem i edycją postów. Moderatorzy także na prośbę użytkownika tworzą ankiety.
 
        3 W przypadku łamania regulaminu mają prawo stosować kary - ostrzeżenie prywatne lub publiczne, ujęcie karmy, w szczególnych przypadkach ban permanentny.

III Użytkownik

       1 Użytkownik korzystając z działu, zgadza się na panujące w nim zasady i zobowiązuje się ich przestrzegać.

       2 Jest graczem serwera i jego użytkownikiem, posiada postać na serwerze i wyraża chęć aktywnego z niej korzystania. W celach identyfikacyjnych, użytkownik powinien umieścić dane swojej postaci w profilu - serwer i nick.

       3 Użytkownikiem nie jest osoba nie wyrażająca chęci gry na serwerze KDR, nie legitymująca się postacią na serwerze KDR, lub legitymująca się postacią porzuconą, w celach zmylenia moderatora. Gdy taka osoba będzie działała na szkodę serwera, administratora, lub forum, może być proszona o opuszczenie działu.

~Przepisy szczegółowe~

I Savoir vivre czyli dobre maniery

      1 Korzystając z działu każdy zobowiązuje się do stosowania się do norm obyczajowych i społecznych. Wymagany jest wysoki poziom dyskusji.
 
      2 Wymagane jest używanie treściwych form wypowiedzi - posty jednozdaniowe i lakoniczne mogą być usuwane. Prywatne rozmowy odbywają się przez wymianę wiadomości prywatnych.

      3 3 Chamstwo, pomówienia, wulgarność, spotkają się z publiczną naganą i osoba tak postępująca - moze zostac ukarana. W przypadku publicznej skruchy - mozna liczyc na  wieksza przychylnosc moderatora.


II Przeznaczenie tematów przyklejonych


      1 W dziale mogą istnieć tematy mające na celu reklamę, czy polecenie użytkownikom działu pewnych tematów lub namowę do pewnych zachowań, są to w szczególności:

          a)Dotacje - reklama i zaproszenie do wpłacania pieniędzy na serwer kdr i miejsce na ewentualne uwagi dotyczące sposobu ww.

          b)"Głosujcie na KDR" - reklama i zaproszenie do oddawania głosów na rankingach reklamujących serwer i miejsce do dyskusji o sposobach tej reklamy.

          c)"Zapraszam do przedstawienia się naszym anglojęzycznym graczom" - wątek przekierowujący do anglojęzycznych działów serwera KDR, miejsce na uwagi dot. ww. i sposoby ich promocji.

     2 W temacie mogą istnieć działy mające na celu przywitanie i pożegnanie się z graczami serwera KDR, oraz przedstawienie się, są to w szczególności: 

        a)"Cześć, jestem" - wątek mający na celu przedstawienie swojej osoby innym graczom, bez dalszej dyskusji, nie zależnie od tego czy jest się graczem od dawna, czy dopiero się zaczyna.

        b)"Pożegnania" - miejsce na zakomunikowanie opuszczenia serwera przyjaciołom, znajomym i społeczności i ewentualne komentarze dot. samego użytkownika żegnającego się.

        c)"KDRowa mapa graczy" - link do mapy, na której gracze mogą umieszczać swoje miejsca zamieszkania i to komentować.

     2 W temacie mogą istnieć działy dot. zachowań społeczności, są to w szczególności:

        a)Tematy dotyczące WoE i  PVP - czyli: "Co tam, Panie, na WoE słychać?"  - dyskusja o bieżącym WOE; WOE 2.0 - o bieżącym WOE 2.0; "WOE Filmy" - jeden wątek do przekazywania linków do filmów o bieżących woe, drugi do dyskusji o nich; "All stars on WoE / PvP" - wpisywanie swoich typów najlepszych graczy WOE i PVP, bez komentarzy;

        b)"Komentowanie sytuacji na serwerze" - miejsce do rozmów społeczności serwera o sytuacjach jakie mają miejsce podczas gry na serwerze. Mówić można o wszystkim, z wyjątkiem rzeczy, do których odpowiednie są inne działy i tematy.

    3 W temacie mogą istnieć wątki do dyskusji z obsługą techniczną działu, obecnie jest to:  "Uwagi do moderatorów wątków Gra na KDR" - wątek do dyskusji z moderatorem/moderatorami działu, na temat sprawowanych obowiązków i przepisów, oraz ewentualnych uwag dotyczących działu i tematów.

III Zakazy i sposoby postępowania

    1 W temacie zakazane jest przekazywanie treści sprzecznych z regulaminem serwerów KDR i DKDR, a szczególnie ich promowanie.
   
    2 W temacie obowiązują wszystkie bieżące zasady Regulaminu Forum i mają one dla niego charakter nadrzędny.

    3 O tym co jest szkodliwe dla forum, serwera lub administratora, decyduje administrator serwera, forum, lub ekipa moderująca forum. Ona też wnioskuje o przyznaniu stosownej kary w zależności od swojego uznania stopnia szkodliwości czynu. Fakt ten nie podlega dyskusji w temacie, a w odpowiednim dziale.

~Przepisy kończące~

    1 Regulamin wchodzi w życie z dniem jego przyklejenia i zamknięcia.

    2 Od regulaminu i kar można się odwołać, zarówno do moderatora działu jak i wyższej instancji.

    3 Nieznajomość regulaminu nie chroni przed możliwymi karami.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 10:38:58 pm wysłana przez lososthefish »