Autor Wątek: Quest na zmianę nick'a  (Przeczytany 15482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jahwe

• Reputacja: +0/-1
Odp: Quest na zmianę nick'a
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2009, 11:27:14 pm »
@gepard
Rozumiem quest ma byc trudny. ale ebz rpzesady. The sign jest znany z tego ,że jest to najdłuższy quest w ro.  Najgorsze jest to ,że na zrobienie the sign'a masz 2 DNI. Gdyż po tym czasie zamieniasz się w Demona(zło itd itp). Czyli rozumiem ,że kasa przepada.
Czy byłbyś dobry i napisał jakie jeszcze questy trzeba miec wykonane?

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2009, 12:15:53 am »
Według mnie nick powinna być możność raz zmienić
Jest możliwość nick raz WYBRAĆ. Całkowicie za darmo, bez żadnych questów, utrudnień, kłód rzucanych pod nogi, bez pośpiechu ale i bez czekania. PRZY TWORZENIU POSTACI.

Jak robię postać to się zastanawiam nie tylko ile mam dać w każdy ze statów, ale też jakie będzie imię tej postaci, bo zakładam, że imię (tak jak staty) jest dane raz na zawsze (albo przynajmniej będzie ciężko je zmienić, a po co się samemu narażać na dodatkowy wysiłek - lepiej pomyśleć od razu). Czy jak robicie postać to staty też rozkładacie byle jak? Wszystkie po 5 żeby było szybciej? Nie. Bo wiadomo, że statów się nie zmieni przez długi czas, dopiero przy robieniu uppera. I z nickiem jest tak samo, zmienić można dopiero po zrobieniu questa. W obu przypadkach (staty, nick) nie zostajecie z efektami swoich nieprzemyślanych decyzji do końca świata, ale naniesienie poprawek wymaga pewnego wysiłku (wyexpienie postaci w przypadku statów, quest w przypadku nicka).

Offline Grond

• Obieżyświat
  • Reputacja: +60/-8
  • Gildia: Katharsis
  • Nick nKDR: Grond, Quince, Suboshi
  • Nick rKDR: Grond
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2009, 12:44:07 am »
The sign jest znany z tego ,że jest to najdłuższy quest w ro.  Najgorsze jest to ,że na zrobienie the sign'a masz 2 DNI. Gdyż po tym czasie zamieniasz się w Demona(zło itd itp). Czyli rozumiem, że kasa przepada.

Zapewne chodzi Ci o poniższy fragment. Bez obaw, limitu czasowego na wykonanie The Sign (czy jest potrzebne wykonanie całości questa, czy tylko pewna jego część - to już pozostawiam Wam do odkrycia) nie ma, nikt nie jest sadystą na tyle, by kazać Wam w 2 dni zrobić najdłuższego questa w RO i narażać na zbieranie wszystkich itemków na jego zrobienie w tak krótkim czasie. Wywar starej Puchuchartan miał za zadanie wstrzymać działanie klątwy na gracza o kolejne 2 dni. Następny tekst dialogowy miał tylko i wyłącznie podnieść Wam dodatkowo ciśnienie - wdech, wydech, nic się nie stanie, gdy questa będziecie kontynuować tydzień później. Tak, jestem zły. :3

Cytat: linia dialogowa questa
[Puchuchartan]
Koniec byl bliski, wywar przedluzyl Ci zycie o kolejne 2 dni, wiecej już nie pomoze.

[Puchuchartan]
Jesli do tej pory nie odzyskasz duszy, trafisz do Nifflheim jako bledny ognik pozbawiony wszelkich wspomnien.

Questów wpływających na przebieg zadania na zmianę nicku i posunięcie akcji do przodu jest kilka.
Jak zauważyłem, do tej pory 2 questy udało się niektórym graczom pominąć.
Czas to pieniądz a Wy nie lubicie czekać, prawda? :)
Więcej wskazówek w przypływie dobrego humoru. Dobranoc.

Offline mristwith

• Reputacja: +6/-2
  • SS ci w oko
  • Nick rKDR: Mrist; Mristwith; Brazylijczyk
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2009, 03:30:53 am »
Tak tu narzekacie na tego questa że aż mnie zastanawia... czy jest możliwość zmiany nicku na... ten sam nick... Bo stary mi się podoba i nie zamierzam go zmieniać, a quescik wydaje się warty uwagi...
Normalnie nie robię questów poza questami na wejscie do dungeonów +standartowe ice naclase i juno remedy jako latwa forma koksu uppera, ale nic więcej... The sign zrobiłem poraz pierwszy tylko dlatego że ponoć jest trudny... zebranie itemków (zasadniczo coral reefy, bo reszta to godzinka zabijania poringo-podobnych mobów z których najtrudniejsze są chyba ridewordy) to kwestia góra jednego dnia+ zrobienie samego questa(w rozsadnych godzinach, bo nie sadze by ktos robił cały quest na raz bo zajelo by to od okolo 16 do... 8rano:D ) to 2 dni góra. Zabić dark illusiona jakimś FSem? wersja questa z pomocą, w nameless trza zabić zombiaka i to solo, i jakoś FSi dają rade(z lisci zwykle ale tez metoda, jak FS to sie utrzyma przy tym zombiaku wystarczająco długo by go ubić, to samo z illusionem), więc jak można wziąść 4 osoby do pomocy zamiast paru ygg leafów to w czym problem?

Ewentualnie czy jest możliwość po zrobieniu quest zamiana nicków miedzy 2 postaciami?

Offline Jahwe

« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2009, 08:35:31 am »
Questów wpływających na przebieg zadania na zmianę nicku i posunięcie akcji do przodu jest kilka.
Jak zauważyłem, do tej pory 2 questy udało się niektórym graczom pominąć.
Czas to pieniądz a Wy nie lubicie czekać, prawda? :)
Więcej wskazówek w przypływie dobrego humoru. Dobranoc.
Gaebolg,(wiekszosc ma zrobione)
umbala
piano key
the sign.

Tyle?

Offline Grond

• Obieżyświat
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2009, 11:58:13 am »
Dzień dobry, kolejny dzień wyjaśnień... ;)
Odnośnie samej procedury zmiany nicku słów kilka, po rozmowie z administracją wiem, że jest ona przeprowadzana w taki sam sposób jak na serwerach oficjalnych. Wg informacji "na ekranie wyboru postaci (jeśli gracz ma ukończonego questa na zmianę nicku) pojawia się dodatkowy przycisk RENAME. Klikasz, wpisujesz nowe imię, serwer sprawdza czy wszystko jest ok, jeśli tak to zmienia i zabiera możliwość zmiany. Jeśli nie, to informuje co jest nie tak i możesz próbować kolejny raz." 

Tak tu narzekacie na tego questa że aż mnie zastanawia... czy jest możliwość zmiany nicku na... ten sam nick... Bo stary mi się podoba i nie zamierzam go zmieniać, a quescik wydaje się warty uwagi...
Jeśli wziąć pod uwagę powyższą procedurę zmiany nicka postaci, nie ma takiej możliwości ze względu na to, że system wykryje istniejący już nick na serwerze i go nie zmieni, chociaż nie jestem na 100% pewny, nie wiem także, czy opcja RENAME pojawia się przy konkretnej postaci, którą robisz questa, czy możliwość zmiany nicku masz u dowolnej postaci w obrębie danego konta, tutaj musiałby Gepard dopowiedzieć co nieco jak proces wygląda w praniu. :P

Ewentualnie czy jest możliwość po zrobieniu quest zamiana nicków miedzy 2 postaciami?
Niestety, quest nie przewiduje takiej możliwości.

Gaebolg,(wiekszosc ma zrobione)
umbala
piano key
the sign.

Tyle?
Jest ich nieco więcej, catch'em all. ;)
Pozdrawiam.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2009, 01:12:47 pm »
Quest jest na postać i możliwość zmiany nicka otrzymuje tylko postać, która go wykonała.
Technicznej możliwości zamiany nicków obecnie nie ma i dość skomplikowane byłoby jej dodanie (jeśli już to tylko na warunkach takich, że obie postacie mają zrobione questy i obie są na tym samym koncie, względnie obie są na kontach zarejestrowanych na ten sam email, aby serwer mógł bez pomocy GMa stwierdzić, że gracz może przeprowadzić taką zamianę, tj. jest właścicielem obu postaci - na razie jednak bym nie zakładał, że taka możliwość w ogóle będzie).

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2009, 04:36:11 pm »
A gdzie sie podzialo pytanie o zdanie graczy? :( Co to w ogole za wywod na temat braku koniecznosci zmieniania nicku? Wyglada na to, ze wraca stary Gepard, ktory decyduje za graczy, co dla nich lepsze. Niestety, dla wiekszosci ogolu rozgrywka kreci sie w calkowicie innej plaszczyznie, niz wykonywanie klimatycznych questow (co moge stwierdzic z pelna odpowiedzialnoscia, porownujac licznik online teraz, a na starym KDR, ktore bylo wymarzonym miejscem dla klimaciarzy, oferujac w zamian jedynie karykature woe). Nie gram na zagranicznych serwerach, ale z postow innych graczy wynika, ze na nich zmiana nicku to kwestia rozmowy z GMem pierwszego kontaktu (co na KDR pozostanie na zawsze w sferze marzen, mamy za to dobrego sGMa od dawania jailow za spam skilli w Pro :)) lub prostej rozmowy z NPCem. Dlaczego u nas nic nie moze byc szybkie i 'po prostu', tylko na sile skomplikowane? Fajne porownania z urzedem Gepard, widac, ze czerpiesz z najlepszych. :) Kolejnym krokiem powinien byc 'autoloot na kartki', jak na ktorejs edycji Abh czy Auri. Dla mnie to wyglada jak postepowanie polskich stacji telewizyjnych - wola wywalic krocie na zagraniczny lub rodzimy scenariusz i zrobic z niego kolejna serialowa szmire, zamiast wydac ta kase na zakup kinowych hitow, ktore przyniosa ze soba pewny zysk z reklam. Proba robienia z KDR po raz kolejny elitarnego serwera dla klimaciarzy moze zakonczyc sie jedynie tak, jak poprzednio. No, ale teraz dzieki kasie z dotacji serwer moze egzystowac dlugie miesiace, nawet majac 10 osob online dziennie. ;) Nie postuluje o zmiane czy wywalenie obecnego questa, ale mam nadzieje, ze kolejnym razem administracja wezmie pod uwage chociazby posty z tego tematu. Bo poki co, wyglada to na zmarnowany czas, ktory Grond mogl poswiecic np. na napisanie klimatycznego evetu swiateczno-zimowego, a Gepard na doskryptowanie GH. Oszczedzmy sobie kolejnej dyskusji o roznorodnosci rozgrywki w Ragnaroku, ktorej nieodlacznym elementem sa klimatyczne questy. Od klimatu i fajnych questow mam dziesiatki lepszych gier.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 19, 2009, 06:06:29 pm »
A może na GH też szkoda robić questa w takim razie? Postawmy NPCa, który za X zeny tygodniowo będzie udostępniał jakieś bonusy dla gildii i już.

Radzę Ci ruszyć głową i spróbować zauważyć, że o cokolwiek graczy się nie spyta, to będą chcieli tak, żeby było dla nich łatwiej, za wyjątkiem przypadków gdy trudniej będzie oznaczało możliwość dokopania innym. Stawianie sobie wyzwań nie leży w naturze graczy, przynajmniej naszych, bo nie wiem jak jest na innych serwerach. Rozumiem, że wykonywanie tych samych questów po raz n-ty jest nużące, ale tym razem mamy do czynienia z questem całkowicie nowym.

Do osób, dla których "rozrywka kręci się w całkowicie innej płaszczyźnie" quest na zmianę imienia nie jest w ogóle skierowany, ponieważ osoby które mają w nosie klimat, questy, fryzurki, kolorki, czapeczki i inne klimatyczne "bzdury" nie powinny przywiązywać - z tych samych powodów, dla których mają w nosie klimat - wagi do swojego nicku, nie mówiąc już o zmienianiu go. Jeśli ktoś chodzi tylko na WoE i mówi że nic innego go nie interesuje, ma nick "SUPER PROF" albo "BEST CREO" i przy tym wszystkim narzeka na to, że zmiana nicka wymaga zrobienia questa to jest dla mnie kompletnie niewiarygodny i się po prostu ośmiesza.

Odpowiem również na Twoje pytanie dlaczego "nie wszystkie (ale nie "nic", jak sugerujesz) rzeczy mogą być szybkie i 'po prostu'". Dlatego, że maksymalne ułatwianie wszystkiego powoduje, że gracze osiągają postawione przed sobą cele szybciej, przez co szybciej tracą motywację do gry, a co się dzieje potem chyba już nie muszę mówić? Imię postaci nie jest czymś co wymaga szybkiej zmiany. Nie wpływa na rozgrywkę, nie uniemożliwia np. satysfakcjonującego uczestnictwa w WoE. Przykładem rzeczy, która wymaga szybkiej zmiany jest np. zmiana GLa. Różnicę widzi chyba każdy? Dlatego zmiana GLa jest szybka i 'po prostu', a zmiana nicka nie.

Nie wszystkie elementy gry adresowane są dla wszystkich - to jest banał, ale chyba zbyt wiele osób o nim zapomina. Jeden lubi WoE, a drugi nie. Jeden lubi expić w party, a drugi samemu. Jeden lubi questy, a drugi zbierać zeny. Zmiana nicka to "usługa" skierowana do odpowiedniego targetu, bo wiadomo, że nie każdy taką zmianą jest zainteresowany. Moim zdaniem, jeśli komuś zależy na takim a nie innym imieniu postaci, to jest po części tzw. "klimaciarzem". Zdeklarowany antyklimaciarz ma w dupie nicki, nie? Skoro zatem nicki będą zmieniać przede wszystkim ludzie w jakimś stopniu zainteresowani klimatem gry to najbardziej adekwatnym rozwiązaniem jest quest. cbdo

Jeśli myślisz, że ktokolwiek zrobił ten quest ze złośliwości lub żeby kogokolwiek wkurzyć to głęboko się mylisz. Wszystkie osoby zaangażowane w jego tworzenie i w ogóle w przygotowywanie możliwości zmiany imion, chciały aby: 1. gracze mieli możliwość zmieniania nicków, bo wiemy z Waszych próśb, maili, propozycji, że tego chcecie, 2. przy okazji dostarczyć trochę rozrywki.

Jest dla mnie więcej niż pewne, że gdyby zmianą nicka zajmował się NPC pobierający opłatę X zeny, albo zmiana byłaby za dotacje to pojawiłyby się zarzuty dokładnie odwrotne niż obecnie. Z tym, że narzekali by Ci, którym obecna sytuacja pasuje, a obecnie narzekający siedzieli by cicho i zmieniali nicki za farmione godzinami zeny. Byłyby pretensje o to, że "ekipie nie chciało się nawet napisać questa na zmianę nicka i jedyne co potrafi to postawić NPCa" (albo - jeśli byłoby to za dotacje - "ściągać kasę z biednych graczy"). Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

O questa nikt nie pytał, bo miał nieść też on pewien element zaskoczenia. Nie powie mi nikt, że gracze nie lubią być od czasu do czasu zaskakiwani. Odkrywanie nowych rzeczy też jest fajne, w przeciwnym wypadku wszystko staje się nudne i graczy zabija rutyna.

Widzisz, ja naprawdę mogę pytać o wszystko. Nie stanowi to dla mnie większego problemu, o ile tylko nie zabraknie środków na utrzymanie serwera (nie oczekuję nawet, że gracze o tym pomyślą w obecnej sytuacji). Więc mogę na przykład pytać - czy ma być quest na X czy nie? Może na kolorowanie czapek też nie ma być questa? Jeśli tak, to muszę powiedzieć Grondowi, żeby się nie wysilał. Zrobię NPCa, że przynosi się zeny, czapkę, farbkę i wszystko na ten temat. Wy będziecie bardziej zadowoleni, bo nie będziecie musieli się wysilić, a ja będę bardziej zadowolony, bo nie będę musiał klepać skryptów. "Super" układ.

Ja po prostu staram się wnieść coś od siebie. Jeśli Wam to nie pasuję - nie ma sprawy. Mogę nie wychodzić z inicjatywami, żeby nie ryzykować, że komuś się nie spodobają i zostanę oskarżony o "powrót starego Geparda", "narzucanie swojej woli graczom" i "tyranię". Rządźcie sobie sami, wymyślajcie sami, dogadujcie się sami - ja mogę wyłączyć myślenie, zająć się wyłącznie robieniem, a myśleć będzie lud. Ciekawe jak daleko zajedzieCIE. To nie foch, to propozycja - przecież nie mogę Wam niczego narzucać, nie?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 19, 2009, 06:20:01 pm »
To dziwne, ze wiekszosc wypowiadajacych sie negatywnie o quescie na zmiane nicka w tym temacie jest jednoczesnie aktywnymi na woe graczami, z gildii nastawionych pod woe. Cos nie trafiles z tym targetem. Nick mozna zmienic, bo wymienia sie z kims postacia chociazby. Albo chce sie zrobic nowego chara, i 'przeniesc' na niego nick starego maina. Dlatego usluga zmiany nicka powinna byc powszechnnie i prosto dostepna, a nie okupiona kilkudniowym questem (liczac z The Signem i pozostalymi). Twoj dlugasny wywod pasuje raczej do GH - woenne gildie beda mialy go gdzies, a dla klimaciarzy stana sie milym dodatkiem. Ten serwer od zawsze cierpi z powodu narzucania ogolowi jednego, wymuszonego stylu gry. Jak pisalem juz nieraz - ktos chce grac klimatycznie? Moze nawet pieszo podrozowac z miasta do miasta czy uzywac leczacych mikstur w odstepie kilku sekund, wali mnie to, dopoki nie zacznie postulowac usuniecia z serwera Kafry czy wprowadzenia odgornego delayu na poty. W tym wypadku mamy to samo, na mniejsza skale, ale tlumaczone klimatem, niezbednoscia questow, niespodziankami administracji. Nawet na Abhro2 GMi mieli trzezwiejsze podejscie do sprawy, i startowy quest pozostawal opcja do wyboru, rownie dobrze mozna bylo zaczac gre bez 'klimatycznych' udziwnien. Na KDR pewnie opcja wyboru nie istnialaby. :)

A zamiast uszczesliwiac graczy na sile, wystarczy poprzegladac tematy w dziale z propozycjami, oni sami potrafia zasugerowac, jakie zmiany czy nowosci widzieliby chetnie na serwerze.

Offline Jahwe

« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2009, 06:36:49 pm »
A może na GH też szkoda robić questa w takim razie? Postawmy NPCa, który za X zeny tygodniowo będzie udostępniał jakieś bonusy dla gildii i już.

Gepard zrozum JaNIGDY Nie robiłem questu sam. Dla mnie quest jest to zadanie dla wiekszej grupy w czym GH znajdują się doskonale. Robiąc samemu questa jest nudno. Czytasz co piszą spamujesz enter i idziesz dalej. Jak robisz to z kimś i masz przy tym zabic jakies moby jest przy tym zawsze kupa smiechu lub ciekawych tekstów to czyni klimat nie jakies durne questy które "trzeba" zrobic zeby było mozna normalnie grac. Nawet ten quest robiłem wspólnie  kilkoma graczami. poprostu samemu sie NIE CHCE.

Dlatego Co tydzien LMAO biega w ET nie chodzi o to ,żeby koxac i na WoE chodzic CHodzi o to zeby czas spedzac razem robiac cos ciekawego WoE jest ukoronowaniem tego.
Zrobienie questu Ok fajnie nawet sie wciągnełem i chciałem go zrobi nawet jak trzeba by było jakieś inne questy przy tym zrobic. Akceptujemy questy które są wymierne. Ty dałeś NAJDŁUŻSZY I NAJTRUDNIEJSZY quest. Watpie czy ktoś kto nie miał zrobionego the signa(czyt sinx,ws) bedą zmieniac nicki. CHyba tylko osoby które będą miały nicki type "sdfsdretg".

Co do daleszego pisania na tematy co masz dac nam.
Na forum propozycje jest pełno tego. Np Sealed Shrine. Który jest dostepny juz w eathenie albo inne questy tego typu. Gdzie masz Trudnego przeciwnika ale do tego dobra zabawe!. To samo z Godami SE. Nagroda GOD ale quest jaki trudny! ale za to jaki fajny! I tworcy RO juz nie robią questów dla jednej osoby. Robią questy dla grup.(instancje)

Uzywaliście Twitter'a Od pewnego czasu pustki. Nic sie nie dzieje(?). Na forum założyłeś temat z pytaniem czy gracze chca czestych NEWsów Wszyscy przytakneli.
Było już kilka restartów które nie były napisanie nawet najkrótsza notka. Był restart bo zmiana zamków lbo bo costam źle działało.

sGM jest widoczny raz na rok. Miał by od PR ale jak narazie go już drugi tydzień nima :<

Offline thesis

• Reputacja: +40/-68
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Thesis
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 19, 2009, 06:49:18 pm »
(Ze względu na obraźliwy styl wypowiedzi Klipera, jego powyższy post został usunięty. - dop. Grond)

Ekhm. Tak, idioto (nie mogłem się powstrzymać). Zaskryptowanie takiego questa to pójście na łatwiznę i olewanie serwera, jasne.

W przeciwieństwie do poprzednika, w wypowiedziach Vitry i Jahwe widzę naprawdę dużo sensu i trafionych argumentów. Warto je przestudiować, bo to nie zwyczajowe, forumowe bicie piany.

Niestety nie jest tak, że postawienie przed graczem większej przeszkody jest jednoznaczne z dostarczeniem mu więcej rozrywki. W tym przypadku szalę przechyliło wymaganie jednego z najtrudniejszych questów w grze. Gepard, cała ścieżka rozumowania w Twoim wywodzie mi odpowiada, ale Sign to zwyczajnie przeginka.
Dla mnie osobiście to i tak bez znaczenia, bo zawsze wymyślam fajny nick dla postaci i nie muszę go zmieniać ;>
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 11:51:36 pm wysłana przez Grond »

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 19, 2009, 08:33:46 pm »
Jeszcze cos mi sie przypomnialo. :-\ Co dziwnego w zapytaniu graczy o ksztalt NPCa, ktory ma wlasnie im uprzyjemniac rozgrywke? Podczas dyskusji o ksztalcie serwera przewijal sie watek reseterki czy wlasnie zmiany GLow, pojawialy sie rozne opcje, probowano jakos dojsc do kompromisu. Rzeczywiscie, zdecydowana czesc graczy byla za prostszymi rozwiazaniami, ale skoro sami tego chca, to w czym problem? Tak wyglada polska scena Ragnaroka, a przynajmniej zdrowe podejscie gracza po nawalaniu od kilku lat w ta sama gierke. Wiem, ze niektorzy na zawsze pozostana w erze 'wspomoz mnie arcykaplanie swymi boskimi zakleciami, a Ty, grajku, zagraj skoczna piesn', ale specjalnie dla nich byl stary KDR. Co sie z nim stalo?  ???

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 19, 2009, 09:57:40 pm »
Przecież Ci już napisałem. Możesz ten quest traktować jako jednorazowy "wybryk" ze strony ekipy. Będziemy Was pytać. Jeśli wolicie rozwiązania prostsze i mniej czasochłonne to dlaczego mam się temu sprzeciwiać?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 19, 2009, 09:59:35 pm »
W takim razie dziekuje, jeden powod do e-rejdzowania mniej. :)

Offline Fushi

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2009, 09:41:09 pm »
a mnie osobiscie zaczyna to wszystko juz dziwic O_o
quest moze i jest trudny ale nie jest nie do wykonania jezeli komus naprawde zalezy na zmianie nicku to tak jak ktos juz powiedzial ma 2 opcje albo nowa postac z ta sama profesja ale innym nicku przerzucenie eq i granie dalej albo quest.
jest jeszcze jedna sprawa moim zdaniem nie potraficie docenic wysilku jaki ekipa wlozyla w wymyslenie fabuly tego questa... chocby nie wiem jak trudny i przez co beznadziejny byl to i tak pomyslu mozna tylko pozazdroscic. popieram to co powiedzial Gepard ekipa wymyslila trudny klimatyczny quescik narzekaja antyklimatyczni gracze ktorzy przez glupi quest maja chec opuscic serwer... BEZSENSU przeciez wczesniej nie bylo mozliwosci zmiany nicku i nikt sie nie wyprowadzal...
z drugiej strony gdyby mozliwosc zmiany nicku byla prosta jak budowa cepa czyli npc zmieniajacy nick za X zen ( bo nie daj boze intemy wkoncu to dropienie...) narzekali by gracze klimatyczni...

W ten oto sposob stawiamy ekipe w trudnej sytuacji bo musi sama ocen przykladowo przeprowadzic ankiete na obu serwerach jakich graczy jest wiecej klimatycznych czy antyklimatycznych... wtedy wybiora czy serwer ma byc klimatyczny i wtedy beda dodawac rozbudowane questy typu tego o ktorym jest ten temat czy tez wybrac serwer nie klimatyczny i wszystko zalatwic za sprawa 1 komendy i 3 skryptow dodajac npc'ta od wszystkiego.

ale powiedzcie sami czy chcieli byscie grac w ragnaroka gdyby nie bylo zadnego klimatu? czy chcielibyscie grac na serwerze ktory nie oferuje zadnych dodatkow? ja osobiscie jestem graczem nie klimatycznym wole pozabijac ludzi (badz byc pozabijanym przez ludzi) przed Lou czy na Hidden temple/Sphinx5 niz robic questy na zmiane nickow (nie mam takiej potrzeby bo tak jak kolega wyrzej wybieram fajne nicki ktore mi pasuja) ale mimo wszystko gdyby serwer stracil jakie kolwiek oznaki klimatyzmu wszystkie questy zalatwialo by sie zenami a wszystkie itemy mozna bylo by kupic za prztstepna cene u 30npc w Shop Town (jak to ma miejsce na dark-ro przykladowo) to opuscil bym ten serwer i cala ta gre na wieki wiekow...

a teraz sami sie zastanowcie czy zmiana nicku jest wam az tak potrzebna zeby klocic sie przez jeden quest nie wazne czy fajny czy zbabrany do granic rozsadku z cala ekipa? to GM'i tworza nam klimat, to oni stworzyli serwer DTR pozniej KDR, to oni daja nam mozliwosc pokazania siebie w tym jedynym i niepowtarzalnym swiecie, wiec jezeli do cholery jasnej wam nie pasuje jeden glupi quest to przeniescie sie na inny serwer bo moim zdaniem gracz ktory kloci sie z ekipa gm'ow o questa na zmiane nicku bo nie umie odrazy stworzyc fajnego jest graczem na poziomie nizszym niz 5letni newbie ktory ledwo dostal kompa z netem i cieszy sie bo kumpel neo podal mu pltke z ro...

skoncze wywody na temat tego jak ten quest jest glupi i przypomnijcie sobie o czym mial byc ten temat i jezeli nadal macie zamiar tutaj off-topic uskuteczniac to dziekuje bardzo bo o ile sie nie myle to temat mial byc o ukladaniu opisu tego questu a nie o wyklocaniu sie jak ten quest jest poryty a puki co do tematu moge zaliczyc najwyzej 3 do 6 postow...

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 21, 2009, 09:54:47 pm »
Skoro piszesz o Lou czy Sphinxie to wnioskuje, ze jestes z Darka, a tam zrobisz szybciej nowa postac, niz nick zmienia osoby glowiace sie od 4-5 dni nad questem. Troche nie teges? :) Podobnie jak calosc rozwazan.

Offline Leto

• www.szmigiel.com.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2009, 12:24:56 am »
Okradlem ministra, stracilem kase - jak to odzyskac ? Jesli sie da~

Offline Arioch

• Reputacja: +1/-0
  • Socjopata/Nihilista
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2009, 01:40:34 am »
Gepard przestań mędrkować , i zrób normalnego NPC , wszystkich chyba cholera bierze co chcą nick zmienić .
Jeżeli nie da się zrobić nowego NPC ( na pewno się da tylko po co ułatwiać graczom ,,życie'' nie ?  :P )
To chociaż niech minister odda kasę a nie do pudła pośle.

Offline Grond

• Obieżyświat
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 22, 2009, 01:03:32 pm »
Leto, jeśli Minister złapał Cię na kradzieży i skonfiskował wszystkie zeny jakie miałeś przy sobie, funduszy już nie odzyskasz.
Okradnięcie NPCa jest O-P-C-J-Ą (nie jest wymagane do ukończenia questa), nie trzeba się pokusić o jej klikanie, tym bardziej, że wyraźnie jest napisane ostrzeżenie o konsekwencjach przed podjęciem próby. Do decyzji gracza należy czy tę opcję wybierze czy nie - nie ryzykujesz, nic nie tracisz ani zyskujesz. ;)

Offline Leto

• www.szmigiel.com.pl
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2009, 01:34:12 pm »
W takim razie chcialbym powiedziec, ze umieszczenei takiej opcji jest chamstwem i dowodem na kompletny brak wyobrazni. Przyklad: ktos lazi bez celu i zaczepia kazdego npca, widzi taka opcje i wiadomo ze sie pokusi. Jaki to ma sens ? Nauczyc ze kradziez jest zla ? Ze to niezgodne z ktoryms tam przykazaniem ? To w takim razie zlikwidujcie pvp, bo przeciez tam sie przemoc szerzy wzdluz i wszerz.
Ja az tak duzo nie stracilem na tym, ale mimo wszystko wezcie sie zastanowcie drodzy GMi - bo to tylko moze zniechecic ludzi.
I tak, mam nauczke na przyszlosc - nie robic questow, ani nie interesowac sie NPCami, bo jeszcze kiedys przez przypadek cos zle nacisne i mi pol gear'u zniknie. Ot tak o.

Offline Akazamaril

• Despota.
    • Iscariote
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2009, 03:12:49 pm »
@up
To, że jesteś nieświadomy, nie zwalnia Cię od konsekwencji swoich czynów, następnym razem myśl, zanim klikniesz, cały Twój post to wybuch agresji niespełnionego dziecka. Grasz w tą grę? Interesuj się jej nowinkami. Grasz na tym serwerze? Czytaj jego forum, pytaj społeczność jak nie jesteś pewny.

@Fushi
Ładny post, tylko zapominasz, że większość graczy, jak ludzi, lubi prostotę, nie zastawia się, nie myśli. Oleje Twój post i będzie zacięcie twierdzić, że została wielce pokrzywdzona. Takie społeczeństwo, egoistów próbujących zabłysnąć i okazać swoją wartość, ważność. Więc skoro ludzie są tępi, to tępo będą pisać, że trzeba łatwiej, że lepiej NPC, że jemu nie chce się męczyć, w konsekwencji będą tępo się bulwersować i tępo odchodzić z serwera.

@topic
Nadal uważam, że warto to ułatwić, bo nawet jeśli tępe, warto trzymać w większej ilości to społeczeństwo.

Offline Arioch

• Reputacja: +1/-0
  • Socjopata/Nihilista
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2009, 05:58:33 pm »
Tak wszyscy mędrkują co maja The Sign , lub maja ,,władze'' , czy tak trudno przyznać się ze ten quest jest psu o dupę rozbić ?
Rozumiem gdyby to był Quest na EXP a nie  nie zmianę nicku , klimatycznie co to cholera znaczy popierniczać od NPC do NPC czytać idiotyczne teksty dawać przedmioty , kasę by zmienić nick litości ...
W tym czasie który jest potrzebny na The Sign i poboczne mu Questy aby móc w końcu zrobić ten quest można by zdropić brakujący EQ , a nie ,,klimatycznie'' robić Quest .
Ale cóż GMI maja zawsze racje jak nie maja patrz punkt pierwszy .
Zamiast utrudniać grę powinniście wychodzić na przeciw oczekiwań graczy a nie wedle własnego widz misie robić Questy dla ,,klimatycznych no -life'' .
Może jeszcze tak Kafra na kartki i kolejki w Tool shop  ???

Ręce opadają co by nie napisać i tak ,,władza'' ma to w dupie.
Już nic tu nie pisze bo nie warto , poza tym nie ma do kogo...
A na przyszłość nie unieszczęśliwiajcie graczy na silę przedziwnymi questami kiedy zapytałem kilka tyg GMa online czy będzie NPC od zmiany nicku odpowiedział ze będzie , ale kur.. o quescie mowy nie było .

Offline Marcepan

« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2009, 10:53:58 pm »
Kase odzyskasz jak Cie się go uda okraść ja przypadkiem straciłem 3kk bo zapomniałem ze mam kase przy sobie a potem odzyskałem dużo więcej... A poza tym nikt Ci nie karze go okradać w queście tego robić nie musisz a przynajmniej jest z tego jakaś zabawa 

Offline Fushi

« Odpowiedź #54 dnia: Październik 25, 2009, 10:24:21 am »
Tak wszyscy mędrkują co maja The Sign , lub maja ,,władze'' , czy tak trudno przyznać się ze ten quest jest psu o dupę rozbić ?
Rozumiem gdyby to był Quest na EXP a nie  nie zmianę nicku , klimatycznie co to cholera znaczy popierniczać od NPC do NPC czytać idiotyczne teksty dawać przedmioty , kasę by zmienić nick litości ...
W tym czasie który jest potrzebny na The Sign i poboczne mu Questy aby móc w końcu zrobić ten quest można by zdropić brakujący EQ , a nie ,,klimatycznie'' robić Quest .
Ale cóż GMI maja zawsze racje jak nie maja patrz punkt pierwszy .
Zamiast utrudniać grę powinniście wychodzić na przeciw oczekiwań graczy a nie wedle własnego widz misie robić Questy dla ,,klimatycznych no -life'' .
Może jeszcze tak Kafra na kartki i kolejki w Tool shop  ???

Ręce opadają co by nie napisać i tak ,,władza'' ma to w dupie.
Już nic tu nie pisze bo nie warto , poza tym nie ma do kogo...
A na przyszłość nie unieszczęśliwiajcie graczy na silę przedziwnymi questami kiedy zapytałem kilka tyg GMa online czy będzie NPC od zmiany nicku odpowiedział ze będzie , ale kur.. o quescie mowy nie było .

no sorry ale jezeli twierdzisz ze w czasie wykonania the sign mozna zamiast tego wydropic brakujace eq to moze zamiast bredzic ze quest mozna "psu o dupe rozbic" wydrop sobie to eq a na forum wchodz tylko z zapytaniem "gdzie znalesc poringa"... zgadzam sie z toba Akazamaril i w sumie szkoda ze masz racje ;/

@Staszek
tak masz racje gram na darku co nie zmienia faktu ze na kdr tez gram :3 z tym ze dla mnie kdr to tylko wspomniane juz nie raz tutaj "klimatyczne" oderwanie sie od realiow darka ostatecznie wchodze tam tylko po to zeby pogadac z normlanymi graczami a nie z no-life'ami z darka ktorzy maja all eq +10 z super elo mvp kartami i mysla ze sa fajni a w rzeczywistosci wystarczy zrobic stalkera pod full strip i bow i wszyscy po kolei padaja... na kdr tego nie ma i wchodze tam tylko po to zeby pogadac z ludzmi ktorych znam z darka a ktorzy wlasnie rpzez wyrzej opisane zachowanie odeszli z serwer dkdr :p ale masz troche racji na darku latwiej bedzie zrobic nowa postac nizeli wykonac ten quest a co do zmiany nicku na kdr jest tylko jedno proste i wspomniane przz geparda rozwiazanie tego problemu MYSL NA NICKIEM KTOREGO NIE BEDZIESZ SIE WSTYDZIL... a jezeli nie chce ci sie myslec i walniesz sobie nick "elo pro skejter blaksmit" to juz twoj problem wtedy tworz nowa postac albo wykonaj questa :3

Offline DaroK

• Nick Dark KDR: Nilven
  • Nick nKDR: DaroK
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 03, 2009, 12:33:12 am »
no ok, sporo czasu minęło od pojawienia się questu.. pytanie zasadnicze ;> czy jest tu jakiś kozak który ukończył ten chory quest? :D

BTW. jest możliwość odzyskania  5 baniek jeśli się odechce robić tego questu, ponieważ jest tak trudny że na samą jego myśl mi się odechciewa? :P

Offline Marcepan

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 03, 2009, 04:45:29 pm »
no odzyskać sie da okradnij ministra ;p

Offline Sarutowari

• Heksakosjoiheksekontaheksa fobia
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2009, 07:46:46 pm »
Mógłby ktoś napisać jak wyjść z więżenia po okradnięciu ministra ?

Offline Fushi

« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 12, 2009, 10:49:38 pm »
podejrzewam ze postac sama wyjdzie po odsiedzeniu "kary" odsiedzeniu mowie powaznie
na dark-ro bylo tam ze za przewinienia musiales byc online 24h zeby wyjsc z paki :o
ale tutaj pytania kierowac do tworcow bo nie wiem co wymyslili :p proboj wkoncu samo wyjdzie :)

Offline Sarutowari

• Heksakosjoiheksekontaheksa fobia
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 13, 2009, 07:01:36 pm »
podejrzewam ze postac sama wyjdzie po odsiedzeniu "kary" odsiedzeniu mowie powaznie
na dark-ro bylo tam ze za przewinienia musiales byc online 24h zeby wyjsc z paki :o
ale tutaj pytania kierowac do tworcow bo nie wiem co wymyslili :p proboj wkoncu samo wyjdzie :)

dzieki , hmmm siedze tam juz z 2 tygodnie conajmniej