Autor Wątek: [KDR] Usuniecie blokady anty-MC podczas WoE  (Przeczytany 6906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Staszek

• Gość
[KDR] Usuniecie blokady anty-MC podczas WoE
« dnia: Maj 04, 2010, 04:16:43 pm »
Prosilbym o dodanie w naszym dziale ankiety analogicznej do tej z dzialu Darkowego. Po wiecej szczegolow odsylam tutaj: http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=60271.0

W zasadzie nie mam nic wiecej do dodania, posty Lucka wyjasniaja wszystko. Dodam jedynie to, co pisalem podczas dyskusji o ksztalcie serwera nKDR: ze ta zmiana uderza glownie w slabsze gildie, dla ktorych warper czy linker w innie byl czesto jedyna szansa na linka czy szybkiego warpa z inna. Liczniejsze gildie juz sie przeorganizowaly, i maja problem z glowy. :DD
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 03:58:49 pm wysłana przez lososthefish »

Offline My way

• Marionette ;3
  • Reputacja: +8/-51
  • Gildia: Perfect World
  • Nick Dark KDR: Wrong Way
Odp: [KDR] Usuniecie blokady anty-MC podczas WoE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 05:27:19 pm »
Nie.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2010, 05:34:11 pm »
@up "nie" to żaden argument

Jestem na Tak.
Wymuszanie od graczy aby nie grali na mc zawsze było bezsensownym punktem w regulaminie. Najśmieszniejsze jest to, że i tak się nigdy nie sprawdził skoro sam mogę postawić 3 postacie na mc lecz każdy na innym kompie. Niby nie łamie regulaminu ale jednak mam większe możliwości niż niektórzy ><. Mógł bym argumentować na wiele sposobów lecz nie ma to sensu skoro wielu już to zrobiło.

Offline My way

• Marionette ;3
  • Reputacja: +8/-51
  • Gildia: Perfect World
  • Nick Dark KDR: Wrong Way
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2010, 05:43:26 pm »
Hmm, w związku z obecną liczba graczy na serverze to nie ma sensu =D.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2010, 05:48:41 pm »
No właśnie teraz to nie ma sensu dopiero bo na nkdr od dawna nie ma dużych gildii które mogły wykorzystywać masowo mc. Teraz ciężko o postać która zarzuci bufa, linka itd.
Dodatkowo często gdy gram na woe biegam na innych charach jak nic się nie dzieje w zamku i co też mam być karany bo np dropie sobie kartę?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 05:51:05 pm »
No i co w ogole ma zrobic rodzenstwo, chodzace na woe na jednym routerze ze wspolnym IP? A koledzy w osiedlowej sieci? ;p Jak dla mnie to rozwiazanie z grona tych przynoszacych wiecej szkod niz pozytku; przez caly czas istnienia nKDRu WSZYSTKIE aktywne na woe gildie korzystaly z MC, i nigdy nie spotkalem sie ze skargami na ten temat, ani nie przeszkadzalo mi w niczym korzystanie z tego przez przeciwnikow. Albo inna analogia, ze starym systemem antybotowym: malo pozytku (rozne mozliwisci ominiecia zabezpieczenia), spore utrudnienie w normalnej grze (freezy na thorze? :DD), i zadnego porownania do podobnej roboty, wykonywanej przez samego GMa.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 06:03:06 pm »
Ja mam osiedlową sieć na 2ch kompach :/

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 06:36:02 pm »
No i co w ogole ma zrobic rodzenstwo, chodzace na woe na jednym routerze ze wspolnym IP? A koledzy w osiedlowej sieci?
To nie jest zablokowane.

EDIT:
Jeszcze ogólnie zabiorę głos w sprawie tej blokady. Zakaz używania MC na WoE istnieje od samego początku. Doszły do mnie słuchy, że jest on łamany przez wiele osób i faktycznie tak było. Nie może być tak, że uczciwi gracze nie korzystają z MC i są przez to w gorszej sytuacji na WoE, a inni korzystają chociaż jest to sprzeczne z obowiązującymi zasadami. Przepis nie powinien być martwy, bo to działa demoralizująco na jednych i demotywująco na drugich.

Więc albo trzeba na MC pozwolić, albo je skutecznie zablokować. Na razie jest to drugie. Jeśli wolicie, może być to pierwsze - dla mnie nie ma różnicy.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 06:43:40 pm wysłana przez Gepard »

Offline Aeth

• Reputacja: +0/-2
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 07:26:11 pm »
Przepraszam za offtop , ale zwracam się do Geparda .
Kiedy rozdasz KP na DKDR ? Chyba , ze juz rozdales O.o

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2010, 08:34:43 pm »
@Gepard
Gdy nkdr startował było więcej aktywnych gildii oraz graczy więc taki przepis był ok. Lecz teraz frekwencja jest niska i nie można nakazywać komuś, grania tak czy inaczej ( w gildii, party itd) czyli w tym przypadku mc. 

Czyli co?..            Znowu głosujemy :)

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2010, 08:35:17 pm »
O tym czy program będzie działał zadecydują wyniki ankiety.

Offline Ascheritt

• Reputacja: +3/-5
  • Nick rKDR: davv
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2010, 11:44:28 pm »
A teraz nie mozna grac na MC 'normalnie'? ;D

Bo jak bylem jakis m-c temu czy cos, to nie mialem problemu.

Offline Kosuke

• Reputacja: +5/-15
  • Kimura FTW!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2010, 09:11:05 am »
przez caly czas istnienia nKDRu WSZYSTKIE aktywne na woe gildie korzystaly z MC, i nigdy nie spotkalem sie ze skargami na ten temat, ani nie przeszkadzalo mi w niczym korzystanie z tego przez przeciwnikow.

Korzystały i jakoś mało kiedy byli karani, a teraz gdy gra garstka osób to jest super system? To nie ma sensu.

Offline S z y n Q

• Reputacja: +22/-157
  • Nick Dark KDR: SzynQ
  • Nick nKDR: Lemurek
  • Nick rKDR: SzynQa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2010, 11:29:40 am »
Mysle ze na woe nie powinien byc dozwolony MC, ta osoba ktora chce support niech sprowadzi sobie kolegow z innych serwerow aby odwiedzili czasem na serwery KDR. Wyobrazam sobie sinxa ktory dostaje linka na mc i biega z jakims dobrym katarem i ma wszystkich na hita na WoE. To nie byłoby fajnie jak jest malo graczy na nKDR. A na DarkKDR jest dosc ludzi wystarczy kogos poprosic aby wszedl na linkera,hp lub innego supporta albo sprowadzic kumpla/kolezanke ktora grac nim bedzie na stale. ;3

Offline Aeth

• Reputacja: +0/-2
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2010, 12:43:07 pm »
Mysle ze na woe nie powinien byc dozwolony MC, ta osoba ktora chce support niech sprowadzi sobie kolegow z innych serwerow aby odwiedzili czasem na serwery KDR. Wyobrazam sobie sinxa ktory dostaje linka na mc i biega z jakims dobrym katarem i ma wszystkich na hita na WoE. To nie byłoby fajnie jak jest malo graczy na nKDR. A na DarkKDR jest dosc ludzi wystarczy kogos poprosic aby wszedl na linkera,hp lub innego supporta albo sprowadzic kumpla/kolezanke ktora grac nim bedzie na stale. ;3

+1 Szynku ;)

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2010, 12:50:30 pm »
I jaki sens maja potem wyniki ankiety, kiedy glosuja i wypowiadaja sie ludzie nie grajacy nawet okazjonalnie na nKDR? ::) Tutaj nie ma Darka i nie ma solo sinksow solujacych slabsze gildie, wiec Wasze spostrzezenia sa gowno warte.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2010, 12:58:45 pm »
Ja wiem dokładnie kto głosuje w ankiecie, wyniki ankiety są dla mnie nie dla Was.

Offline Tomek Thay

• I heard U liek Mudkipz...?
  • Reputacja: +4/-22
  • Less girls more dps!
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Cheezburger
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2010, 01:47:12 pm »

+1 Szynku ;)
On Ci płaci? Bo to nie pierwszy raz popierasz jego dość bezsensowne argumenty. Pewnie MC na forum =\
Śmiem twierdzić, że nKDR to nie Dark, tutaj aktywnie nie gra nawet 20 osób poza WoE, a ludzie się nudzą RO. Więc jedynym sposobem na baffka/linka często jest niestety MC.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2010, 05:09:34 pm »

Ale czemu ktoś ma mi nakazywać grać z kimś? w gildii? itd?
Może ja wole biegać z bragami na follow i zabijać sobie pixele w zamku bo nie interesuje mnie zamek skarby a dobra zabawa. A czy robię to sam czy z kimś jest mi to obojętne. pa

Offline Chiter

• AV CLOWN FTW~!
  • Reputacja: +28/-7
  • Gildia: Gildia
  • Nick nKDR: Chiter
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2010, 05:14:07 pm »
Heh, zauważcie że takie mrauu cały czas gra na mc 2 osoby na całą gildie... ponadto mają szpiega przed zamkiem i od razu trapują jak kogoś widzą... To nie jest zachowanie godne pochwalenia... A szanowna "Gildia Staszka" niestety nie umie grać bez mc... "Gildia" może nie jest złożona z samych pro graczy ale radzimy sobie na woe bez MC, ale co ja tam wiem... Ponadto jeśli nie dajecie rady sami no to w czym problem "podłączyć się" do kogoś (pozdrowienia dla Unków:P) albo zawrzeć przymierze?

PS. Bio uwierz mi oszukiwanie nie jest dobrą zabawą, a jak chcesz grać sam to polecam sapera.:)

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2010, 05:17:11 pm »
W "gildii staszka" jedynym woe MC byl prof z mindem, ale nie bede sie klocil z dwunastolatkiem. ::) Zamiast tego zobaczymy dzis na woe, kto sobie gorzej radzi bez MC. :DDDDDD

Offline Sciv

• Reputacja: +15/-70
  • Quand les poules auront les dents...
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Dartanis
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2010, 05:19:22 pm »
Chiter, a ja popieram bio. Moim zdaniem aktualnie gra zbyt mało osób, by ciągle mieć pod ręką każdą klasę postaci. MC po prostu ułatwiłoby i uprzyjemniło zabawę.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2010, 05:25:52 pm »
Swoja droga ciekawe, ze dopoki gralem w gildii 'Gildia', to NIKOMU nie przeszkadzal ustawiony na MC w innie warper czy linker. :D No ale tak to juz jest, ze biali rycerze internetu z reguly az smierdza hipokryzja. ;/

Offline lososthefish

« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2010, 05:42:49 pm »
Vitra, proszę byś nie prowokował prania swoich brudów w tym temacie.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2010, 05:48:10 pm »
A to ja zaczynam tutaj najazdy na konkretne gildie i wymienianie ich z nazwy? :D

Przy okazji pokazuje hipokryzje przeciwnikow MC na woe. ;p Zupelnie jak dyskusje sprzed startu serwera, i zdecydowany opor kilku grup - a pozniej tak czy siak korzystanie przez nie z niby nielegalnych rozwiazan. Jesli glosy podobnych hipokrytow sa brane znow pod uwage, to pozostaje jedynie zalamac rece. ;/

Offline -Ultimate-

• Reputacja: +54/-175
  • uznanie na Podlasiu
  • Gildia: Nothing is Everything
  • Nick nKDR: Ultimate, Lubiewarpy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2010, 06:46:44 pm »
Swoja droga ciekawe, ze dopoki gralem w gildii 'Gildia', to NIKOMU nie przeszkadzal ustawiony na MC w innie warper czy linker. :D No ale tak to juz jest, ze biali rycerze internetu z reguly az smierdza hipokryzja. ;/

Mi tam twoje filozoficzne wywody przeszkadzaly od zawsze ;< Napewno jest jakis spisek
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 06:50:24 pm wysłana przez -Ultimate- »

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2010, 07:18:54 pm »
Pewnie ten sam spisek, przez ktory zdechlo AntRO. :-*

Offline Shoy

• Reputacja: +49/-82
  • <3 Ragnarok <3
  • GaduGadu: 2107025
  • Gildia: Chivalry Guard Leader!
  • Nick Dark KDR: Shoy
  • Nick nKDR: Shoy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2010, 07:21:51 pm »
Proszę skończyć offtop i zacząć dyskutować na temat.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2010, 07:25:10 pm »
PS. Bio uwierz mi oszukiwanie nie jest dobrą zabawą,

Przecież ja nie oszukuje skoro nie można. Po coś Gepard kupował Elecom shield ;)

a jak chcesz grać sam to polecam sapera.Uśmiech
Nie moja wina że na MC gra mi się lepiej niż z niejednym graczem więc będę popierał możliwość używania na woe i gdziekolwiek

Offline Hayabusa

• Rada CM - Mama Krzysia, Stasia i Romcia
  • Reputacja: +9/-19
  • Gildia: YFE
  • Nick nKDR: Maroon
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2010, 10:30:40 pm »
A szanowna "Gildia Staszka" niestety nie umie grać bez mc...
I w NIESWOICH marcach też nie umie! Pozdrawiamy przez okienko w stołecznym zamku po BEZMULTIKLIENTOWYM woe.

jak chcesz grać sam to polecam sapera.:)
Tam nie ma TWARDYCH AV klałnów, którzy nieprzyzwoicie olbrzymimi obrażeniami wywołują klimat zaniepokojenia na woe. Brakuje tej adrenaliny, "Czy przeżyję kolejny WULKAN SZCZAU?!", bo czymże jest wdepnięcie na kwadracik z miną wobec potęgi machającego swym instrumentem trubadura?

A na temat? - Jeżeli MC jest dozwolone, to jest dozwolone i nie ma rozróżniania woe/nie-woe. Dlaczego osoby grające tylko na woe mają mieć większe utrudnienia niż entuzjaści pvm?

Jakby ktoś miał wątpliwości - głos za zdjęciem blokady.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 10:31:42 pm wysłana przez Hayabusa »