Autor Wątek: Update - 26.07.2010  (Przeczytany 22868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Staszek

• Gość
Odp: Update - 26.07.2010
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 27, 2010, 02:21:28 am »
Aaa, okej, ale to takie slabe wyjscie troche. :-\ Nadprogramowa osoba to ogromny boost dla druzyny. Imo dodatkowe osoby powinno wpuszczac tylko w przypadkach, kiedy w danym teamie brakuje graczy - a jesli w obu druzynach jest 5vs5, to wpuszczac dopiero, kiedy znajda sie dwie osoby chetne do dolaczenia. Inaczej wynik walk staje sie jeszcze bardziej losowa sprawa, ktora jest juz wystarczajaco mocno uzalezniona od szczesliwego wylosowania skladow, a skill graczy czy ilosc traconych przez nich matsow schodzi na drugi plan.

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +218/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 27, 2010, 02:41:08 am »
Marudzisz.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:55:21 am »
@up popieram xD

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
  • Reputacja: +56/-171
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 27, 2010, 07:46:29 am »
Jest dobrze, może nawet przestaniesz narzekać na 'fail teamy' bo masz teraz możliwość zawołania kumpli do bicia guardów w trakcie walki (PM to chyba jedyny sposób na kontakt ze światem zewnętrznym na BG?). Jeśli chcesz, to poślę ci mój "instruktaż na BG" który sobie piszę jak mi się nudzi, dokonasz jakichś korekt czy czegoś, jeśli uznamy, że warto, to wrzucimy na forum i może skończą się sytuacje gdzie 4 osoby (w tym np sinx czy hunter) stoją na obronie a jedna osoba atakuje.
BTW, nie ma czegoś takiego jak 'fail team'. Ostatnio pokonaliśmy drużynę z 3 LK a na flaviusie prawie udało się zbić guardy HW i huntem. Niestety zabrakło czasu bo nie miał kto bronić.

Wg mnie obecne BG jest niemal doskonałe :P

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:22:14 am »
Ja nie mam kolegow w internecie. 8) I glupie jest dla mnie uzaleznianie wyniku BG od szczescia, ze akurat ktos dolaczy w trakcie walki do mojego teamu. W takiej sytuacji wszelakie taktyki traca swoj sens.

A o failteam dalej latwo, np. team z samymi supportami i gankerem. :D

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:05:04 am »
Nie chce Cie Staszku marwic ale znam conajmniej ze 2 serwery ktore nakreca customowe BG. Zaczyna sie od 5 vs 5 a limity osob sa duze(na jednym serwie nawet 50 vs 50).
I widzialem niejedna sytuacje jak po rage quicie pare osob wygyrwa z 2-3 krotnie wieksza liczba przeciwnikow.
Na WoE tez przeciez czesto nie ma rownowagi i jakos nikt nie narzeka. Sory...prawie kazde ;]

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:16:41 am »
Spoko, ale mowimy o serwerze, na ktorym ledwie znajduje sie te 10 osob do rozpoczecia BG - wiec najczesciej jeden team konczy z 5, a drugi z 6 osobami. Sytuacje sa rozne, ale wnioskowanie na podstawie jednostkowych przypadkow jest glupie. Ja raz wygralem stalkiem + LK z teamem z champem i HP - fajnie co? Ale nie uwazam przez to tych BG za zbalansowane i fajne, szczegolnie teraz, kiedy moga tworzyc sie teamy nieproporcjonalne pod wzgledem ilosciowym, co czyni wynik walki jeszcze bardziej losowym. Wczesniej zmiany na BG tlumaczono tym, ze ludzie beda mieli okazje powalczyc i nabyc doswadczenia przydatnego na woe, w obecnej sytuacji moga sie co najwyzej nauczyc, jak szybko rozpoznac failteam i jak spedzic ~10 dalszych minut flava nie dostajac bana za afk. :D

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 27, 2010, 11:25:09 am »
Spoko, ale mowimy o serwerze, na ktorym ledwie znajduje sie te 10 osob do rozpoczecia BG - wiec najczesciej jeden team konczy z 5, a drugi z 6 osobami. Sytuacje sa rozne, ale wnioskowanie na podstawie jednostkowych przypadkow jest glupie. Ja raz wygralem stalkiem + LK z teamem z champem i HP - fajnie co? Ale nie uwazam przez to tych BG za zbalansowane i fajne, szczegolnie teraz, kiedy moga tworzyc sie teamy nieproporcjonalne pod wzgledem ilosciowym, co czyni wynik walki jeszcze bardziej losowym. Wczesniej zmiany na BG tlumaczono tym, ze ludzie beda mieli okazje powalczyc i nabyc doswadczenia przydatnego na woe, w obecnej sytuacji moga sie co najwyzej nauczyc, jak szybko rozpoznac failteam i jak spedzic ~10 dalszych minut flava nie dostajac bana za afk. :D
A Ty dalej marudzisz.

Po 1., każdy medal ma dwie strony. Tak samo jak będą sytuacje, w których możliwość dołączania w trakcie BG będzie powodować, że w jednym z teamów będzie o 1 osobę więcej, tak samo będą sytuacje, w których ta sama możliwość spowoduje, że liczebność teamów się wyrówna (gdy np. z jednej drużyny wywali jedną osobę, to zamiast walczyć 4 vs 5 mogą walczyć 5 vs 5 - a przyznasz chyba, że walka 4 vs 5 jest jeszcze mniej wyrównana niż 5 vs 6?).

Po 2., ja sobie nie przypominam, by ktoś argumentował konieczność zmian na BG, tym, że można będzie nabyć doświadczenia przydatnego na WoE. WoE to co innego niż BG. Na WoE walczy się 5 vs 5 tylko czasami. Na WoE zazwyczaj używa się duuużo potków i innych rzeczy.

Po 3., nikt nigdy nie obiecywał, że BG będą zbalansowane. W Battlegroundach jest i będzie pewien element losowości, bo są losowane drużyny. I to się nie zmieni, bo nie życzę sobie ustawiania walk.
Większa ilość uczestników akurat minimalizuje dysproporcje wynikające z losowego przydziału, a nie je powiększa.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 27, 2010, 11:32:15 am »
Wg mnie zmiany sa bardzo na +
BG odzylo troche(co na obecna frekwencje na serwie jest duzym sukcesem). Balansu nigdy nie bedziesz mial.
No bo nie mow ze podobalo Ci sie BG, ktore wygladalo tak ze jednen team to bylo mc a drugi ludzie i tylko sie farmilo odznaki.
Teraz mozna pojsc i troche sie pobawic na BG poza odznakami.
Ostatnio(poza Twoimi) nie widze w ogole narzekan na BG co kiedys bylo norma.
Jeszcze czekam jeszcze na zmiany w KvM zeby i z tego troche pokorzystac :D

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 27, 2010, 11:57:10 am »
Od tego tu jestem. :(

Dlaczego nie mozna wiec zrobic, zeby chetni na dolaczenie w trakcie BG dochodzili wylacznie w przypadku, kiedy w danym teamie brakuje graczy? Wtedy szansa na wyrownane sklady jest najwyzsza, i nawet ja nie mialbym powodow do marudzenia. Obecny system moze bardziej szkodzic niz pomagac. Np. kiedy obie druzyny maja w miare wyrownane sklady, ale krysztal zbija z minimalna przewaga czasowa team X, jednak w drugiej rundzie do teamu Y dochodzi nadprogramowy szosty creator (z bombami!!!!!!), i wtedy team Y w chwile wygrywa 2 i 3 runde. Teraz napiszecie mi, ze do teamu X rownie dobrze moze dojsc w trzeciej rundzie jeden, a moze nawet dwoch takich creo, albo, ze team Y straci dwoch graczy z powodu antyafk i szansa znow sie wyrowna - tylko po co przepychac sie takimi historyjkami, skoro gdyby wprowadzic proponowana przeze mnie zmiane, to oba z tych teamow mialyby znow rowna szanse na wygrana? :D

A co do ustawiania to juz Ci mowilem zreszta, ze i tak mozna nadal ustawiac walki i nie wyeliminuje sie tego calkowicie. Wymyslajac kolejne sposoby na ograniczenie tego, szkodzi sie jedynie ogolnej jakosci rozgrywki na BG.

A co do braku narzekan, to mam wrazenie, ze widzicie tylko to, co chcecie widziec. 8) Wystarczy poczytac ten temat, zeby przekonac sie, czy tylko ja narzekam. Inni po prostu poddaja sie po 1-2 postach. :D

Aha, i wolalem farmienie odznak na 20 MC. 8)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2010, 11:58:19 am wysłana przez Staszek »

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:05:11 pm »
Aha, i wolalem farmienie odznak na 20 MC. 8)
Dlatego właśnie Twoje narzekania nie będą traktowane serio.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:11:00 pm »
Bo mam inne podejscie do BG, niz wiekszosc wypowiadajacych sie tu graczy? :D No spoko, ale osobiscie wolalbym jednak dyskusje na argumenty, bo moje posty zawieraja cos wiecej, niz tylko 'stare BG plxplxplxplx'.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:18:06 pm »
To może komenda @bgstart 1-2 @kvmstart
Osoby które wpiszą komendę są automatycznie wrzucane do walki gdy tylko zrobi się miejsce :) oczywiście losowo

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:27:13 pm »
Zamierzeniem tego updatu było wyeliminowanie konieczności czekania na miejsce, tak aby każdy chętny mógł w dowolnym momencie przyjść i dołączyć do trwającego BG. To nie zostanie zmienione w taki sposób, żeby trzeba było znowu czekać.

Ale... Twój pomysł po małej modyfikacji zaczął mi się podobać. Pomyślę nad komendami, których można będzie użyć, żeby zgłosić chęć udziału w BG. Tak, żeby nie trzeba było czekać, zbierać ekipy, namawiać innych itd. Po prostu wpisze się komendę i po zebraniu wymaganej liczby chętnych wszyscy zostaną przeniesieni do poczekalni BG, gdzie będą mogli się przygotować i rozpocząć walkę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2010, 01:02:35 pm wysłana przez Gepard »

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:16:48 pm »
Mi tez sie bardzo podoba pomosl bio ;p ale nie myslalem ze administracja go poprze :D
Hmm..ale to co Ty Staszku podajesz ogranicza BG do 5 vs 5. A BG jest lepsze czym wiecej osob.
Wiec dobrze jest tak ze musi byc 10 osob na rozpoczecie, a liczba graczy po rozpoczeciu moze sie zwiekszyc zapewniajac lepsza zabawe. Oczywiscie Ciebie zaden argument nie przekona bo 'BG jest tylko do farmienia'.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:22:33 pm »
Nie, po prostu nie jest dla mnie zabawa przegrywac z teamami, ktore maja przewage liczebna. Nie wiem, co w tym takiego dziwnego. :o Ale tutaj wszyscy wygrywaja flavy przeciwko teamom z siedmiokrotna przewaga, a ja tylko siedze na forum i szukam dziury w calym.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:25:19 pm »
Nie rozumiesz, że im liczniejsze teamy, tym mniejszą różnicę robi to, że gdzieś jest jedna osoba więcej?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:42:53 pm »
Rozumiem, ale poki co na BG trafia sie maksymalnie JEDNA nadmiarowa osoba, i wtedy trudno mowic o jakims wyrownaniu. Ja tego nie wymyslam, tylko znam z autopsji.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:50:10 pm »
Trudno troche wygrac skoro niespecjalnie starasz sie na BG ;] w porownaniu z innymi. A temu to chyba nie zaprzeczysz? Czy tez sie poklocisz i wymyslisz jakas teorie?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 27, 2010, 01:53:13 pm »
Ja na BG trace wiecej matsow, niz wiekszosc z Was kiedykolwiek zuzyla podczas woe. 8) Ale moze jakies argumenty, zamiast osobistych wycieczek?

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 27, 2010, 02:12:43 pm »
Rozumiem, ale poki co na BG trafia sie maksymalnie JEDNA nadmiarowa osoba, i wtedy trudno mowic o jakims wyrownaniu. Ja tego nie wymyslam, tylko znam z autopsji.
Wiele razy słyszałem, że mnóstwo BG odbywa się w niepełnych składach, bo ciągle kogoś wywala, a tu nagle się okazuje, że większość odbywa się jednak w konfiguracji 5 vs 6. Cieszę się, że anty-afk nie jest już uciążliwy.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 27, 2010, 02:19:10 pm »
Na razie z moich obserwacji wynika, ze czesciej trafiaja sie sytuacje 5vs6, niz kiedy dodatkowa osoba dolacza do 4vs5 i pomaga tym samym przywrocic balans. Ale pewnie tylko ja mam takiego pecha. :P

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 27, 2010, 02:28:20 pm »
Nie jestem maniakiem Ragnarock KDR ale z moich obserwacji wynika, że na serwerze KDR BG nie odbywa się ani 4vs5, ani 5vs6 ani nawet 6vs9. Na serwerze KDR, BG po prostu w ogóle się nie odbywa.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:02:04 pm »
Czy ja wiem. Ostatnio sie odbywa. Skoro w tym tygodniu na kilku postaciach ogolem udalo mi sie zdobyc ponad 200 odznak. A wygrywalem maks 50% potyczek ;p

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:08:34 pm »
Dobrzy gracze poradzą sobioe w1vs6 Staszku

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:12:26 pm »
Nawet w 0,3 vs6.

Offline -Ultimate-

• Reputacja: +54/-175
  • uznanie na Podlasiu
  • Gildia: Nothing is Everything
  • Nick nKDR: Ultimate, Lubiewarpy
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:13:56 pm »
Ale... Twój pomysł po małej modyfikacji zaczął mi się podobać. Pomyślę nad komendami, których można będzie użyć, żeby zgłosić chęć udziału w BG. Tak, żeby nie trzeba było czekać, zbierać ekipy, namawiać innych itd. Po prostu wpisze się komendę i po zebraniu wymaganej liczby chętnych wszyscy zostaną przeniesieni do poczekalni BG, gdzie będą mogli się przygotować i rozpocząć walkę.
Mowilem zeby dac cos takiego od samego poczatku.

Pozatym zmienie troche temat tej dyskusji, zdazylo mi sie ze moj team wygral Tierre (nawet npc pisal "We won blablabla) a nie dostalem odznak.  Czy moglbys sprawdzic jakies mozliwosci czemu sie tak dzieje? (moze przez te dochodzenie randomowe? no sam nie wiem -.-)

A druga sprawa czy na BG medal (tylko medal!) daloby sie laczyc odznaki np (150 bravery +350 valor) - pytam sie bo medal ma 500 pkt a zebranie tego troche potrwa w obecnych warunkach - szczegolnie ze np. ja braverow nie potrzebuje wcale, moze inni tez.
Licze na komentarze graczy w tym momencie, dostosuje sie do decyzji 'ogolu' .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2010, 03:15:06 pm wysłana przez -Ultimate- »

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 27, 2010, 03:22:28 pm »
Ogolem na tierra jest blad i ZAWSZE pisze ze "You won..."
Po drugie podobno gracze ktorzy wyjda z pokoju przez warp, poczekaja i wejda znowu. Dostaja odznaki niezaleznie czy wygraja.
Druga wersja, ze osoby ktore dolacza w trakcie zawsze dostaja odznaki. Chodzi o Tierre we Flavie czegos takiego nie zaobserwowalem i nie uslyszalem.
Uwazam ze metoda laczenia odznak jest dobra. Nie liczac broni.

Offline Tewam

• Reputacja: +233/-66
  • Pisarzyna =]
    • http://www.johncrazy.webpark.pl
  • GaduGadu: 1710502
  • Gildia: Smile Corp
  • Nick nKDR: Tewam, Lune
  • Nick rKDR: Zandu
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 28, 2010, 02:54:00 pm »
Potwierdzam problem wyżej wymieniony. Z okazji HH na Battle Grounds udałem się na potyczkę w wersji Flavius i dwukrotnie nie otrzymałem odznak. Jakiś mały bug powoduje, że niektórzy nie zostają zaliczeni do zwycięskiej drużyny.
Ogólnie zmiany są na duży plus. Jednak jak dla mnie chodzenie na bg mija się z celem, jeżeli nie będę otrzymywał odznak za wygraną. [48 valorów w plecy]

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 28, 2010, 03:01:20 pm »
Znam już przyczynę błędu, zostanie to poprawione przy najbliższym restarcie serwera. Problem dotyczy tylko osób, które dołączyły do BG w trakcie trwania meczu i nie pojawia się za każdym razem.