Autor Wątek: Update - 26.07.2010  (Przeczytany 22625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zehiwer

• Reputacja: +30/-0
  • Gildia: brak
  • Nick nKDR: Rododendron
Odp: Update - 26.07.2010
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2010, 07:27:15 pm »
Co do potów za odznaki, niestety ale powodują GE i nie można ich ani użyć ani schować do kafry a swoje ważą ;x

Offline Zgredek

• Reputacja: +9/-19
  • Gildia: Mortal Kombat
  • Nick Dark KDR: Tadzik Musztarda
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:28:42 pm »
A dzisiaj tajemniczy dc po kilku sekundach nie tylko u mnie wystapil... Zaraz po zgonie na arenie na Flaviusie po zagadaniu do npc'a...

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:29:40 pm »
Nom dodam od siebie ze ze system pozwalajacy na dolaczanie w trakcie tez jest dobry i sie sprawdza. 5 vs 5 na rozpoczecie i limit nawet wiekszy niz 10 vs 10 moze byc do dolaczania. A te 20s wydluzyc do jakies 1min-3min(z wczesniejszym OSTRZERZENIEM!) tzn. przy 1 min pozwalajacej na bycie afkiem ostrzerzenie(np You have been TAG as an Afk - czy cos) po 40s bycia afkiem. Zeby nie bylo ze np ktos bije i bije sobie krysztal nie wiedzac ze dla systemu jest afkiem(nie wiem czy na KDR bijacy krysztal zostaja zaznaczeni jako Afkowie, na innych serwerach czesto tak bylo) i nagle go wywala z nie wiadomego dla gracza powodu.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 28, 2010, 01:38:28 pm »
Dla mnie, po glebszym zastanowieniu sie, losowe sklady mijaja sie calkowicie z celem. Nawet na serwerach, gdzie BG sa aktywne i goszcza duzo graczy (tak, ze nie trzeba w ogole uzywac MC), druzyny w czacie nie ksztaltuja sie losowo - gracze staraja sie laczyc w takie teamy, ktore maja w swoim skladzie przynajmniej jednego porzadnego DPSa, hapeka i bragi. Nikt nie dolaczy do failteamu typu 3 HW 5 WS i paru secondow, szczegolnie, ze czesc z nich i tak pojdzie klimatycznie walczyc z przeciwnikiem, przedluzajac sztucznie walkie i oczekiwanie na tych pare medalow pocieszenia. ::) BG w takim ksztalcie na naszym serwerze zbyt latwo pozwala stworzyc druzyne, ktora nie bedzie w stanie zniszczyc nawet guardow, nie mowac juz o wyrownanej walce z przeciwna druzyna.

Takie losowe sklady pasuja bardziej do KvMa, ktory w samych swoich zalozeniach zawiera spory element losowosci. :P Tak wiec jesli juz zostac przy losowosci, to zrobic to, co proponowal Losos (zmniejszyc HP/sile guardianow), no albo dolaczyc do nagrod za medale takze EDP i bomby, zeby dac wiekszy boost na BG tym klasom.

Offline stemp

• Reputacja: +7/-57
  • JEstem stąd
  • Nick Dark KDR: OoSoO
  • Nick nKDR: stemp
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 28, 2010, 02:20:02 pm »
moim zdaniem teraz bg na pewno będzie wyglądać fajnie losowe składy hmm zaczyna się szczypta walki a nie hejo hejo lecim bić i tyle tak będzie jakaś frajda i zabawa . lecz dziś to właśnie ja również na bg dostałem dsc stanąłem aby napisać wiadomość że ja stoje i pilnuje naszego kryształu a wy lećcie bić im zanim nacisnąłem enter dostałem dsc a na mojej twarzy powstała taka mina oO

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:00:08 am »
Informacja na jakiś czas przed wyrzuceniem z powodu bezczynności to dobry pomysł i postaram się to dodać na początku przyszłego tygodnia.

Postaram się również przygotować arenę GvG na zasadach podobnych do BG, żeby można było sobie powalczyć for fun w wybranych przez siebie składach, a nie losowo. Możliwe, że później również zorganizuję także jakieś rozgrywki z nagrodami.

Dołączanie do trwającego BG to bardzo dobry pomysł i zobaczę co da się w tym zakresie zrobić.

5 minut przerwy pomiędzy BG tego samego rodzaju jest jak najbardziej poprawne i zamierzone - rozpoczęcie udziału liczy się od przeniesienia się z głównego holu do pokoików z poczekalniami. Jeśli w tym momencie się zrezygnuje to liczy się to jako udział i ponownie można wejść dopiero po 5 minutach.

Offline Akai

• Reputacja: +6/-3
  • Gildia: Zakon
  • Nick nKDR: Akaii
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2010, 06:32:00 pm »
Zmiany bardzo na plus, nie ma juz farmienia i mckow przez co gra sie przyjemniej:)
Jedyny minus to to, ze nawet z pokoiku w ktorym czeka sie na respawn po dedzie jest liczony czas 20 sek.
Czekalem na respawn po dedzie i dostalem bana na godzine.
Jezeli to mozliwe proponuje wylaczyc czas w tym pokoiku, ludzi i tak z niego wyrzuca po respie.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 03, 2010, 08:20:01 pm »
Prosze wydluzcie ten czas juz. Bo przez Stone Curse nie ma zabawy. SC = DC.
W ogole jak jest blokada na mc i losowe sklady to limit czasowy mozna wywalic(a jak musi byc to niech bedzie chociaz 3min!)
Akurat to nie sa zmiany ktore musowo wprowadzac przez tydzien...

Offline Barbie

• Reputacja: +4/-10
  • Gildia: Radical Dreamers
  • Nick Dark KDR: Barbie
  • Nick nKDR: Barbie
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 03, 2010, 08:58:51 pm »
Ten system "20sekund" jest chory. Wbiłem wczoraj sobie na BG, a że mam wolny komputer i internet, to loading troszkę mi się ładował. W końcu pojawiłem się na mapie i nawet nie zdążyłem się ruszyć, bo wyrzuciło mnie z gry. :/

Offline Hayabusa

• Rada CM - Mama Krzysia, Stasia i Romcia
  • Gildia: YFE
  • Nick nKDR: Maroon
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 03, 2010, 09:12:11 pm »
Imo "losowe składy" nie sprawdzają się. O ile faktycznie po części rozwiązuje to sprawę farmienia, to jednak bicie guardianów na flaviusie typowo supportową drużyną jest do bani. Aż za bardzo do bani.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:41:19 pm »
Te losowe sklady moga zostac jesli nie bedzie limitu osob(lub spory limit 30 osob na druzyne). Uwierz wtedy sprawdza sie bardzo dobrze. I suportowe team czesto wygrywaja.

Offline Hayabusa

« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:48:45 pm »
spory limit 30 osob na druzyne
Kiedy bg było 10 vs 10 było ekstremalnie ciężko zebrać tyle osób. Zabawa w mieszanie ludzi ok, ale nie przy obecnej populacji i zainteresowaniu bg.

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 04, 2010, 12:17:41 am »
Nikt nie chce być ciągle w drużynie która ma przegrywający skład a bez mieszania tak by pewnie było - ustawka prof champ hp bard hw i jedziemy. A tak każdy może wygrać - na BG chodzimy solo a na WoE w gildii.

Ten wywalacz po 20 sekundach jest największym mankamentem. Przez to wiele osób np w gildii nie chce chodzić na bg, bo wie, że i tak wywali. Ja dziś razem z 3 innymi osobami dostałem stone curse... wszystkie były w mojej drużynie i wszystkie dostały bana na godzinę za stanie w tym - przykre.

Offline Hayabusa

« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 04, 2010, 12:23:36 am »
Do tej pory myślałem, że od bicia się solo jest PvP, a bg to rodzaj TvT między ekipami, które są zgrane i mają opracowaną swoją taktykę. No, ale człowiek się całe życie uczy.

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 04, 2010, 12:31:31 am »
Mieszanie się składów jest właśnie po to by i słabszy gracz miał czego na bg szukać, a nie być tylko farmą badgy dla lepszych składów, które mają już gear. Po za tym czasem fajnie musieć walczyć ze swoim kolegą zamiast razem z nim współpracować. Nie trzeba mieć taktyki w składach 5vs5 specjalnie wyrafinowanej w takim składzie jaki podałem, ba można powiedzieć, że praktycznie bez sensu robić inny.

Offline Hayabusa

« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:04:02 pm »
Znaczki z bg są nagrodą za skuteczność w walce, a nie łatwym sposobem na doequipowanie słabszego gracza. A zaproponowanemu przez Ciebie składowi 3 crea z bragami i hp zrobi z dupy wylotówkę na Kielce, więc czasem pomyśleć trzeba.

A ocenę owym zmianom na bg wystawiają gracze nkdr - na bg jest teraz taki tłok, że NIE DA SIE WEJŚĆ W KOLEJKE!!! I pewnie mogę sobie pisać co chcę i ile chcę, a za chwilę pojawi się Twój post mówiący, że tak jest lepiej, bo jest lepiej dlatego, że jest lepiej.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
  • Reputacja: +56/-171
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:36:29 pm »
To chyba dobrze, że jest tłok. O to chodziło. znaczy to, że up date pomimo kilku błędów (zbugowane potki i 20s) się udał ;)

Gepard powiedział, że dołączanie w trakcie walki to dobry pomysł i spróbuje coś z tym zrobić. Jeśli połączy to z pomysłem 10 osób do odpalenia a potem limit zwiększą się do 20 na dołączenia w trakcie walki to będziemy mieli BG idealne na warunki panujące na serwerze :)

Offline Hayabusa

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:39:17 pm »
To chyba dobrze, że jest tłok. O to chodziło. znaczy to, że up date pomimo kilku błędów (zbugowane potki i 20s) się udał ;
  ::)  <- kliknij go. A jak to zrobisz, to zaraportuj mój post, żeby moderator go usunął.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:41:46 pm »
 :'(
Ale dla mnie naprawdę zabrakło ostatnio miejsca... :P

Offline Sciv

• Reputacja: +15/-70
  • Quand les poules auront les dents...
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Dartanis
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:46:59 pm »
Te potki nadal dc powoduja

Offline Kacman

• Reputacja: +195/-124
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:51:56 pm »

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2010, 12:06:07 am »
Ok, pochodzilem sobie dzis na BG, i takich pare uwag:

- obecnie rozgrywanie flavow to jedno wielkie nieporozumienie. Team z creo = PEWNA WYGRANA, drugi team w tym czasie moze rownie dobrze usiasc i tylko insertowac sie co jakis czas. :D Nie wiem, czy wedlug zwolennikow walki na BG tak to mialo wygladac, ale obecnie jest komicznie. Moze, gdyby jeszcze ludzie kupowali te poty za medale, albo gdyby dodac do nagrod poison bottle... Obecnie wyglada to tak, ze na 10 grajacych osob 2-3 maja jakiekolwiek poty, creo wycina przeciwny team lifka, potem zbija sobie guardy i wio na krysztal - a reszta nawala sie gdzies z boku ze zwyklych hitow, bo SP sie konczy. 8) Losowanie teamow to fajny pomysl, ale NIE na ten serwer. A przynajmniej nie na jego obecny stan i przekroj klasowy odwiedzajacy BG.

- tierry spoko, tutaj jest jakas szczypta taktyki, nie ma przegietych klas, i te nerwowe oczekiwanie, kto pierwszy zbije paczki wizami z 130 aspd. 8)

- na kvm nie bylem, bo jest slabe :C

- smutny jest tez ten pomysl z calkowitym brakiem medalow za przegrana. Kto ma pecha, notorycznie trafia mu sie failteam, i po po paru godzinach dorobi sie 9 odznak? Bardzo zachecajace do dalszej gry. :D

- no i ogolnie fajnie byloby zrobic tak, ze osoby z jednego teamu traktuje jako osoby bedace w jednym party - wtedy takie klasy jak FS palek nie musialyby ograniczac sie tylko do bicia pressem. 8) Bo obecnie sklady zmieniaja sie zbyt dynamicznie, zeby po rozpoczeciu kazdego BG z osobna bawic sie w zakladanie nowego party. A tak zawsze team zyska dodatkowy boost, czy to devo, czy buffy WSa, czy zwykly wind walk.  

A tak poza tym nowe BG SOM SOPER, bo zabijam sobie palkiem wizow i champow bez potow! :D ;D :-\

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 09, 2010, 12:48:09 am »
Dzisiaj udało mi się dodać nowego ficzera do serwera, dzięki któremu będziemy mogli dodawać dowolne ograniczenia na dowolne itemki. Realne jest więc dodanie do battlegroundowego sklepiku bomb, poison bottle lub *jakichkolwiek* innych itemów, których będzie można używać tylko na BG.

A jeśli chodzi o potki - to w sumie mam tylko jedno pytanie do graczy: dlaczego ich nie używacie?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 09, 2010, 12:52:48 am »
No, to moze zmieni troche sytuacje na obecnym BG. :P A moj pomysl z party jest wykonalny technicznie?

Ja nie uzywam, bo dalej wywalaja mi GE, a poza tym wole rankowe cwp i blue. :( Poza tym, kiedy obecnie wyfarmiemie medalow jest stosunkowo trudnym zadaniem, to ludziom szkoda marnowac cennych valorow/braveow na zwykle poty.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 09, 2010, 12:57:00 am »
Szkoda nam cennych punkcików ;<
Ja dzisiaj kupiłem, przereinstalowałem klienta i jestem zadowolony. Nie wiem dlaczego ludzie nie kupują, zwłaszcza, że za wygraną jest więcej odznak a przy HH jeszcze więcej. Słyszałem tylko narzekanie, że nie odnawiają tyle, co normalne. Może bardziej by mi się przydały, gdybym nie był na hita z powodu braku eq  ;D

Mimo wprowadzonych upomnień, dalej jestem za przedłużeniem tego czasu do kicka, chociaż do 30s, smokie card prawie mnie wyeliminował z gry na godzinę ;)

Co do BGowego sklepiku: ja jestem za wprowadzeniem aspd potków bo to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy na BG. Na pewno odwiedzałbym go wtedy częściej.

@DOWN
Pewnie ludzie są rozpieszczeni rankowymi i środowym bonusem ;>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2010, 02:33:41 am wysłana przez NekroSnajper »

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 09, 2010, 01:55:09 am »
Słyszałem tylko narzekanie, że nie odnawiają tyle, co normalne.

Odnawiają dokładnie tyle co sklepowe.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 10, 2010, 02:44:53 pm »
Jeszcze jedna sprawa w zwiazku z BG - po co ten delay na wejscie do poczekalni po wyjsciu z niej? Przeciez czesto sie zdarza czegos zapomniec, chocby potow czy naprawic armora. Bez sensu czekac po takim czyms 5 minut na wejscie. :-\

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 10, 2010, 08:59:00 pm »
Jeszcze jedna sprawa w zwiazku z BG - po co ten delay na wejscie do poczekalni po wyjsciu z niej? Przeciez czesto sie zdarza czegos zapomniec, chocby potow czy naprawic armora. Bez sensu czekac po takim czyms 5 minut na wejscie. :-\
Wynalazek oficjalnych serwerów.

Delay jest po to, żeby nie rezygnować gdy weszło się już do poczekalni. No niestety serwer nie rozróżnia czy dana osoba zamierza wrócić czy też nie.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:27:09 pm »
A jeśli chodzi o potki - to w sumie mam tylko jedno pytanie do graczy: dlaczego ich nie używacie?

Ja nie używam gdyż zbieram na medalion i szkoda mi tracić na zwykłe poty sklepowe które mogę mieć w tysiącach za zeny które się znowu nie kończą. Zresztą cwp i tak są lepsze

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2010, 11:55:36 pm »
Ale są trzy rodzaje BG i trzy rodzaje odznak. A Medaliony są tylko za jeden rodzaj (tzn. za dwa, ale nie można ich łączyć).