Autor Wątek: Panie Piotrze co dalej? Czyli kilka propozycji i odgrzewanych kotlecików babci.  (Przeczytany 20894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
Odp: Panie Piotrze co dalej? Czyli kilka propozycji i odgrzewanych kotlecików babci.
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:36:31 pm »
Do BG na nKDR mozna wniesc bardzo wiele.

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-474
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
Odp: Panie Piotrze co dalej? Czyli kilka propozycji i odgrzewanych kotlecików babci.
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:37:16 pm »
:D

Offline Kacman

• Reputacja: +195/-124
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:40:43 pm »
BB mają nieliczni. Arena, bo zabawa w Abrę to upierdliwe zajęcie i z tego co zrozumiałem z pierwszego posta:
byłoby tylko mniej czasochłonne (w końcu narzekamy na brak czasu)
narzekacie na brak czasu. :(

BB mają nieliczni? To niech zaczną walczyć na WoE, ze skrzyń zamkowych leci ich mnóstwo :) . Abra też upierdliwe zajęcie? Oj jaka szkoda... Lepiej siedźmy z tyłkiem w Pro i czekajmy, aż MVP zaczną lecieć z nieba.

Skoro ludziom nie chce się szukać MVP na mapach/walczyć o skarby na WoE/bawić w Abrę, to trudno - "aby wygrać, trzeba grać".

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:42:32 pm »
Widac, ze grales na wielu roznych serwerach.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
  • Reputacja: +56/-171
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:43:30 pm »
Bo mogę, a po co Ty się udzielasz? ::)
Bo on w przeciwieństwie do Ciebie gra i te zmiany na niego płyną. Powiedz, planujesz może powrót do RO w najbliższym czasie?
Gdyby abra naprawdę była taka opłacalna i przyjemna to ludzie by jej używali, no ale jakimś dziwnym trafem nigdy nie widziałem tego skilla na oczy na KDRze.

W sprawie polepszenia servera jak bym bardziej poszedł w stronę woe, np poty, jedzonka i inne rzeczy potrzebne na woe, mogły by być za odznaki z bg, od razu by to przyciągało ludzi. Zlikwidować sojusze gildii oraz ograniczyć ilość osób w gildii, dało by to nam więcej gildii na woe (chyba) a co za tym idzie więcej zabawy na woe.
1. Tak jak ludzie już powiedzieli, przestano by używać potów na BG. Ogólnie BG jest dobre jakie jest, jedynie traktowanie grających jako pt brakuje ale Gepard już się tym zajął. No i może odrobinę zwiększyć ilość hp spiżarni na Tierze :P
2. Nie widzę sensu w likwidowaniu sojuszy i ograniczaniu ilości osób. Jestem w 100% pewien, że za jakiś czas będziecie prosić o zwiększenie ilości slotów bo "brakuje ludzi do stworzenia sensownej armii" a co za tym idzie
nie daje pola do popisu
Już teraz wystarczy czasem zabić jedną osobę aby cała gildia się wyłożyła bo np nie ma drugiego clowna do grania bragów ::)

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:46:18 pm »
Widac, ze grales na wielu roznych serwerach.
Widac, że nabijam sobie posty. Tak jak Ty pisząc super rozwinięte wypowiedzi, rzucające nowe światło na temat.

Offline Xanathos

• Corrupted
  • *
  • Reputacja: +100/-21
  • Zdejmijcie ze mnie wyciszenie moderatorzy.
  • Gildia: SoR, Salvation
  • Nick nKDR: Nikodemus
  • Nick rKDR: Nikodemus
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 04, 2011, 03:52:06 pm »
BB mają nieliczni? To niech zaczną walczyć na WoE, ze skrzyń zamkowych leci ich mnóstwo :) . Abra też upierdliwe zajęcie? Oj jaka szkoda... Lepiej siedźmy z tyłkiem w Pro i czekajmy, aż MVP zaczną lecieć z nieba.

Skoro ludziom nie chce się szukać MVP na mapach/walczyć o skarby na WoE/bawić w Abrę, to trudno - "aby wygrać, trzeba grać".
+1

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:00:28 pm »
Gdyby abra naprawdę była taka opłacalna i przyjemna to ludzie by jej używali, no ale jakimś dziwnym trafem nigdy nie widziałem tego skilla na oczy na KDRze.

Ja mimo, że nie gram widziałem. Powiem szczerze, że nienajlepiej świadczy to o Twoim (Waszym) poziomie i gryzie się trochę z tym co pisał -bio- (chyba, że był to sarkazm, którego nigdy w życiu bym się po nim nie spodziewał).
Czytałem co pisał o Tobie Staszek jakiś czas temu w topicu o woe i co prawda przesadzał w środkach przekazu, ale chyba się nie mylił. ::)
Aha i abra jest opłacalna. ;)

+1
Ja rozumiem, że znacie jakis magiczny sposób na robienie 25 baniek zeny dziennie, ale może nie każdy to potrafi i nie będzie go stać na robienie sobie bossów.

Gepard mówił o ludziach nie grających, nie znających sytuacji na serwerze a mimo to najgłośniej wypowiadających się w sprawach wipe'u
Nie zależy mi na wipe, tak jak nie zależy mi na KDR. Mimo że straciłem tu naprawdę sporo życia. :-\

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:06:02 pm »
Tak, to był sarkazm :D
Staszek to człowiek z problemami. Jeśli nie jesteś w stanie dostrzec sarkazmu z poście bio (fakt, w internecie jest to trudniej wychwycić, ale w tym przypadku nawet mi się udało) to w moich też dostrzeżesz tylko to, co chcę abyś widział :-\

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:08:45 pm »
Jeśli nie jesteś w stanie dostrzec sarkazmu z poście bio (...) to w moich też dostrzeżesz tylko to, co chcę abyś widział :-\
I chyba o to w pisaniu postów chodzi, koleś :D

Offline Ryuku

• *
  • Reputacja: +228/-249
  • GaduGadu: 5136640
  • Gildia: ShitpickeKOMETA
  • Nick Dark KDR: Ryuku
  • Nick nKDR: Agitolol
  • Nick rKDR: Agito, kjeden marcin
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:09:37 pm »
nie daje pola do popisu
Już teraz wystarczy czasem zabić jedną osobę aby cała gildia się wyłożyła bo np nie ma drugiego clowna do grania bragów ::)

A co to zmienia w obrazie WoE FE? Jest nudne i tyle.

Offline matek

• Reputacja: +23/-32
  • Gildia: LMAO
  • Nick nKDR: rasz'
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:09:48 pm »
1. Tak jak ludzie już powiedzieli, przestano by używać potów na BG.
Z doświadczenia wiem, że jak jest jakiś rozsądny przelicznik to ludzie grają na bg z potami i wszystkim innym
np 1 odznka = 5 edp a nie 2 odznaki = 1 edp ;/

Jestem w 100% pewien, że za jakiś czas będziecie prosić o zwiększenie ilości slotów bo "brakuje ludzi do stworzenia sensownej armii"
Tego tutaj nie rozumiem, jak masz ludzi i zapełnioną gildie to jak nie można stworzyć sensownej armii ? Nawet jeśli to będzie 2 czy 3 party

Offline Kacman

• Reputacja: +195/-124
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:15:38 pm »
Ja rozumiem, że znacie jakis magiczny sposób na robienie 25 baniek zeny dziennie, ale może nie każdy to potrafi i nie będzie go stać na robienie sobie bossów.

No to pozostaje bicie normalnych Bossów :( . Szykuje mi się konkurencja :o .

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:19:52 pm »
No to pozostaje bicie normalnych Bossów :( . Szykuje mi się konkurencja :o .
Ja wiem, że rozgarnięty z Ciebie chłopiec. A Ty wiesz, że nie o to chodzi. :-\

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:28:19 pm »
Gralem na serwerach gdzie poty z BG mozna bylo uzywac na WoE.
Wiecie jaka byla roznica?
Taka, ze tam BG wygladalo zywiej niz woe na KDR w latach jego swietnosci(przesadzam troche ale coz :D, mam prawo! bo jakby to ktos powiedzial, skoro moge pisac to pisze ;]). A na powaznie to wygladalo zywiej niz obecne WoE na nKDR.
No i roznica byla taka, ze jeden wygrany flav dostarczal potow i skladnikow na dobre kilka-kilkanascie walk.

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:31:09 pm »
Fajnie, że taki z Ciebie internaszional gracz. Czemu przestałeś grać na tamtym serwerze na którym WoE wyglądało żywiej niż obecne na KDR? :-\

Offline Agent Orange

• Reputacja: +42/-254
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Agent Orange
  • Nick rKDR: Agent Orange
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:31:39 pm »
@ post fAulka na temat bicia clock'ow: Fajna historia ale co to kogo obchodzi?

Nie rozumiem, dlaczego nie można używać potów, bomb itp. z bg na woe. Ani to nie zabije ekonomii servera ani nie będzie niesprawiedliwe a tylko sprawi, że woe będzie bardziej zacięte i bg bardziej oblegane, przez co może pvp odżyje.

Jeżeli jest to kategorycznie nie do przyjęcia to chodziaż dajcie rankowe b poty za odznaki albo wiecej bomb i pozwólcie ich używać na tej biednej arenie pvp, na której nikogo nigdy nie ma.

A co do tego, że ludzie nie będą uzywać używać supplies'ow na bg po tym jak będzie można je wykorzystać na WoE. Gwarantuję Ci, że jak będziesz chciał wygrać bg to musiał ich używać, trzeba tylko dawać ich wystarczająco dużo za 1 odznakę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 04:35:56 pm wysłana przez Agent Orange »

Offline matek

• Reputacja: +23/-32
  • Gildia: LMAO
  • Nick nKDR: rasz'
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:34:01 pm »
Jak to może popsuć ekonomie servera jak jej nie ma  ??? ??? ??? ???

Offline Agent Orange

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:36:29 pm »
No własnie napisałem to tylko tak na wszelki wypadek jakby ktoś jednak ten argument podjął.

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:37:41 pm »
Jak to może popsuć ekonomie servera jak jej nie ma  ??? ??? ??? ???
Trafne spostrzeżenie ;p Ale mi by wystarczyło gdyby matsów choć na bg było by pod dostatkiem i mógłbym grać tam taką postacią jaką chcę a nie sinXem :/

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 04, 2011, 05:18:00 pm »
Mnie obchodzi i Lucka obchodzi.

Ani to nie zabije ekonomii servera ani nie będzie niesprawiedliwe
To samo można powiedzieć o arenach z summonowaniem MVP ale przecież na arenach karty lecą wszystkim, którzy na to nie zasługują i to jest okropnie nieuczciwe. ::)

Offline Jackers

• Reputacja: +104/-81
  • Nick nKDR: Jackers
  • Nick rKDR: Jackers
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 04, 2011, 05:24:57 pm »
Adam to każdy grałby creo ;p

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 04, 2011, 05:35:53 pm »
Fajnie, że taki z Ciebie internaszional gracz. Czemu przestałeś grać na tamtym serwerze na którym WoE wyglądało żywiej niż obecne na KDR? :-\
Po pierwsze juz jest zamkniety. Po drugie raczej nie dotrzymuje dlugo wiernosci serwerom  ::) tak juz mam.

Hm...na serwerach gdzie bomby sa 'praktycznie' za darmo nie ma specjalnie wiecej creo jesli chodzi o WoE. Armia creo nie pomoze na suaba gre ;)

Offline Agent Orange

« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 04, 2011, 05:58:23 pm »
Mnie obchodzi i Lucka obchodzi.

To sobie dyskutujcie o tym na osobnym forum a stawiać te tagi umiem!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 06:50:49 pm wysłana przez Agent Orange »

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 04, 2011, 06:08:36 pm »
Oj nie wiem czy go obchodzi. Mógłbyś już sobie darować i nauczyć się stawiać tagi BBCode. >:(

Offline Rumcajs

• Reputacja: +66/-48
  • KoRn~!
  • Gildia: SoR / Salvation
  • Nick nKDR: R u m c a j s
  • Nick rKDR: NoOnesThere
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:13:33 pm »
A może na BG poprostu zwiększyć ilość odznak i dawać odznaki przegranym? Bo teraz często zdarza się, ze jak ktoś dostanie słaby team to opuszcza rozgrywke, bo nic mu nie przyniesie.

Offline Zibi

• Reputacja: +40/-13
  • Nick nKDR: Zibi, CharlesBronson, Moustache, Dazed
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:19:54 pm »
Pare odznak dla przegranych zawsze byloby milym akcentem.

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:22:23 pm »
Tomku, wysyp crea nie był by większy niż obecny sinXów bo creator bez suportu nie jest IMBA - naprawdę ciężko zabić kogoś bez bragów(jak ma 1 vita to dopiero), gdzie champem czy crossem ściągasz ludzi bez problemu na hita. Ja chciałbym zobaczyć kiedyś na bg sytuacje gdzie ścierają się 2 siły przepychając się landami, spamując ganbami itp.

Offline Ryuku

• *
  • Reputacja: +228/-249
  • GaduGadu: 5136640
  • Gildia: ShitpickeKOMETA
  • Nick Dark KDR: Ryuku
  • Nick nKDR: Agitolol
  • Nick rKDR: Agito, kjeden marcin
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:53:07 pm »
Tomku, wysyp crea nie był by większy niż obecny sinXów bo creator bez suportu nie jest IMBA - naprawdę ciężko zabić kogoś bez bragów(jak ma 1 vita to dopiero), gdzie champem czy crossem ściągasz ludzi bez problemu na hita. Ja chciałbym zobaczyć kiedyś na bg sytuacje gdzie ścierają się 2 siły przepychając się landami, spamując ganbami itp.

Musze cie zmartwic, nie doczekasz sie. Przynajmniej na obecnych mapach bg.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:36:08 pm »
I chyba o to w pisaniu postów chodzi, koleś :D
No jak widać nie zawsze :-\

1. Tak jak ludzie już powiedzieli, przestano by używać potów na BG.
Z doświadczenia wiem, że jak jest jakiś rozsądny przelicznik to ludzie grają na bg z potami i wszystkim innym
np 1 odznka = 5 edp a nie 2 odznaki = 1 edp ;/

Jestem w 100% pewien, że za jakiś czas będziecie prosić o zwiększenie ilości slotów bo "brakuje ludzi do stworzenia sensownej armii"
Tego tutaj nie rozumiem, jak masz ludzi i zapełnioną gildie to jak nie można stworzyć sensownej armii ? Nawet jeśli to będzie 2 czy 3 party
1. Takie liczby zostały ustanowione o ile dobrze pamiętam, przez graczy, w temacie do tego służącym po to, aby BG nie było przepełnione creo lub sinXami. Wystarczyłyby bragi w teamie z creo i drugi team automatycznie przegrywa. Zamierzenia były takie, aby bomby służyły tylko do zbijania guardów i największych tankerów. SinX natomiast z EDP jest w stanie ściągnąć większość osób, bo BG to nie WoE - tutaj nie ma tak rozwiniętej komunikacji, podziału ról, tylu buffków, guild moba w którym można się schować, a co za tym idzie, jedna ogarniająca osoba może wybić cały kilkuosobowy team. Najlepiej widać to po KvM, gdzie drużyna posiadająca więcej asasynów zazwyczaj wygrywa. Kolejnym powodem było to, że ludzie używający rankowych potów i własnoręcznie robionych bomb czy EDP chcieli mieli przewagę nad idącymi na łatwiznę. Więcej się starasz -więcej masz.
Osobiście nie wiem po co zmieniać coś, co sprawuje się b.dobrze. Brakuje tylko traktowania drużyn jako pt ale tym się Gepard podobno zajął.

2. W takim razie gdzie te 76 osobowe armie? Raz, że nie zawsze każdy jest online, dwa, że część tych postaci to alty na które częściej się wbija lub służą do biegania po Guild Dungeonach. Maximum co udało się na razie osiągnąć to 2 gildie po 4X osób co daje nam trochę ponad 1 pełną gildię.
A co to zmienia w obrazie WoE FE? Jest nudne i tyle.
Nic nie zmienia. Chodziło mi o to, że będą narzekania, że 10 lub 20 osobowa gildia nie daje pola do popisu, bo zwyczajnie brakuje ludzi do obsadzenia wszystkich klas. Wyobraź sobie przykładowo jednego profa mającego jednocześnie pilnować landa, rzucać fogi i dispellować :/