Autor Wątek: Whine T-T  (Przeczytany 7610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
Odp: Whine T-T
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2011, 12:28:32 pm »
Zamiast zabraniać lepiej zapobiegać, np żeby skopiowane moby obejmowała komenda noks przez np 1h (grzyby tak samo) - jak się chce to można.

Offline thesis

• Moderator
  • Reputacja: +40/-68
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Thesis
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2011, 12:33:19 pm »
@ Sabin
Nie zauważasz kluczowej różnicy - akcja opisana w tym temacie dotyczy krzywdy kogoś, kogo znam (czyli w pewnym sensie mojej), akcje polegające na moim biciu soili dotyczą krzywdy ludzi, którzy: a) mnie nie obchodzą, b) próbują zyskać na niedoróbce gry (czyli nie mojej). Polska, nie marudź :P

@ Irya
Łap za klawiaturę i do dzieła :) Zajmiesz się przynajmniej czymś konstruktywnym :P
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 12:34:42 pm wysłana przez thesis »

Offline Sabin

« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2011, 12:36:32 pm »
No tak, bo zamiast być obiektywnym to każdy myśli tylko o swojej d....  :(

Offline thesis

• Moderator
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2011, 12:38:52 pm »
Karta GTB mi mykła koło nosa (no, być może GTB i tak jakby mi, mniejsza o szczegóły), nie każ mi się silić na obiektywizm :P

Offline Grond

• Obieżyświat
  • Reputacja: +60/-8
  • Gildia: Katharsis
  • Nick nKDR: Grond, Quince, Suboshi
  • Nick rKDR: Grond
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2011, 12:39:01 pm »
Bry na rano, to i ja pocytuję regulamin. :D
Cytat: Regulamin serwerów KDR
§5. Looting
Podnoszenie przedmiotów, które wypadły z moba, z którym gracz nie walczył jest dozwolone. Aby mieć pewność, że otrzyma się przedmioty z zabitego moba należy użyć komendy @autoloot. Przedmioty z mobów FFA są FFA.
MVP i ich loot zgodnie z regulaminem są FFA, więc nie nazwałbym tego złodziejstwem, chociaż zachowanie gracza, który stał się szczęśliwym posiadaczem eq z robactwa w taki a nie inny sposób jak to Thesio przedstawiasz, sporo świadczy o danej osobie. Slej znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze, a że typowe "parcie na szkło" dało o sobie znać to skończyło się tak jak skończyć się zapowiadało (teraz po graczach można spodziewać się wszystkiego, już chyba nic mnie nie zdziwi XD). Gratuluję zdobyczy Adrianowi i mam nadzieję, że kolega Thesisa nie zrazi się tym incydentem do dalszej gry na serwerze, serdecznie mu współczuję przegranej pikselkowej walki o loot. 8)

Regulamin w pewnych miejscach ma luki i gracze (nie wszyscy, ale spora ilość) chętnie je wykorzystują do osiągnięcia swoich celów a na serwerze panuje obecnie moda na olewcze podejście do popełnianych procederów, niezgodnych z polityką KDR. Zapewne papa Gepcio dostaje zgłoszeń coraz mniej (teraz wszystko można sfabrykować a z Frapsem nikt w grze raczej nie śmiga 24h/7 dni w tygodniu), już nie przeszkadza brak kultury wśród graczy, jest społeczne przyzwolenie na stosowanie wulgarnego języka na mainie i public chacie, a zwrócenie komuś uwagi jest najzwyczajniej wyśmiewane albo kończy się przykrymi najazdami na życie realne czy rodzinę. Śmiało mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że KDR na stare lata nam po prostu schamiał.

Przestrzegajcie reguł i dbajcie o serwer, na którym gracie, kiedyś może go Wam zabraknąć a - jak widać po wielu osobach - o drugie takie miejsce (tym bardziej inny polski serwer Ragnaroka o takich parametrach konfiguracyjnych) na dłużej w obecnych czasach stosunkowo ciężko. Wszędzie dobrze, ale w 'domu' najlepiej, prawda? :)
Pozdro~!

Offline Irya

• Reputacja: +128/-256
  • Słodka "I AM TEH BEST HIGH PRIEST SINCE 2007"
  • Gildia: Lifestream
  • Nick nKDR: Nothingness, Irya, Desire
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2011, 12:43:02 pm »
@ Sabin
Nie zauważasz kluczowej różnicy - akcja opisana w tym temacie dotyczy krzywdy kogoś, kogo znam (czyli w pewnym sensie mojej), akcje polegające na moim biciu soili dotyczą krzywdy ludzi, którzy: a) mnie nie obchodzą, b) próbują zyskać na niedoróbce gry (czyli nie mojej). Polska, nie marudź :P

Akcja opisana przez Sabina w tym temacie dotyczy krzywdy kogoś, kogo znam (czyli w pewnym sensie mojej), akcja polegająca na jumnięciu komuś karty MvP dotyczy krzywdy ludzi, którzy: a) mnie nie obchodzą (jak i pewnie większości osób na serwerze), b) nie potrafią używać skilli, typu sightrasher (czyli to tym bardziej nie nasz problem). Tobie umknęła karta mvp, nam parę lvli. Oh  :'(

@ Irya
Łap za klawiaturę i do dzieła :) Zajmiesz się przynajmniej czymś konstruktywnym :P
Właśnie konstruktywnie ciągne druty w robocie i nawet czasem zapinam. Więc może potem.

Offline thesis

• Moderator
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2011, 12:45:08 pm »
Ciii, Grond, już się wydało, że w całym zamieszaniu to ja jestem tym złym, bo się rzucam, mimo że sam nie przestrzegam reguły-fantom o KSowaniu. Dziękuję za troskę, w żadnym razie nie czuję się zrażony, znajdziemy sobie drugiego żuka :P

@ Irya
Właśnie konstruktywnie ciągne druty w robocie i nawet czasem zapinam. Więc może potem.
Nie bądź taka skromna, jestem pewien, że podzielna uwaga pozwala Ci dodatkowo na pisanie na forum :)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 12:47:10 pm wysłana przez thesis »

Offline Irya

• Reputacja: +128/-256
  • Słodka "I AM TEH BEST HIGH PRIEST SINCE 2007"
  • Gildia: Lifestream
  • Nick nKDR: Nothingness, Irya, Desire
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2011, 12:50:08 pm »
No jak widać pozwala, ale do dużego flejmowania musze się bardzo skupiać (lata już nie te).

Offline Adriano

• Reputacja: +92/-212
  • Wredna
  • Gildia: LMAO
  • Nick Dark KDR: SLEJ_LOL
  • Nick nKDR: Eyre
  • Nick rKDR: slej
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2011, 01:00:12 pm »

Pracuj, pracuj

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 18, 2011, 01:46:54 pm »
Nie widzę żadnego związku między moim domniemanym łamaniem zasad, a domniemanym łamaniem zasad kogoś innego (owszem, wymaga to selektywnego patrzenia na świat).

Idź się rzuć z mostu to może zobaczysz

@Losoś
O trzeciej nie zbijają bo mama każe spać. Robią to w dzień ale nie oczekuje pomocy od gmów. Jak nie ja, odwdzięczy się kto inny co widać po temacie ><

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 18, 2011, 01:50:57 pm »
We dwóch z Loganem robiliśmy od 2-3 w nocy do 6 nad ranem i wtedy rzeczywiście nikt nam nie zbijał ;p Cóż czasem trzeba coś poświęcić dla spokojnych soili leniuszki.

Offline Witnes

• Reputacja: +66/-126
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Witnes
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 18, 2011, 02:01:29 pm »
@ Sabin

Spoko, twoją karte GTB ( zasadniczo Twojego kolegi, ale jak już napisałeś, to Tobie uciekła koło nosa, a że nie szanujesz pracy innych to pewnie byś mu wmówił że to shit i ma Ci oddać) też wszyscy mają w dupie, a poprostu cieszymy się razem z Slejem że ją dostał. On chociaż chodzi na WoE, to karta będzie używana, bo do zbijania soili Ci się nie przyda.

@Losos
Fajnie, nam przed 3 kiedyś zbili:<

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 18, 2011, 03:07:06 pm »
A co do regulaminu, to wydaje mi się, że zasada odnośne podnoszenia lootu FFA nie powinna uwzględniać czynnego uniemożliwienia wykonania tej czynności innej osobie, ale to tylko moje zdanie.

MVP są wyłączone z zasady "nie-przeszkadzania innym", a regulamin określa sytuacje w jakich dozwolony jest MVP griefing. Loot z MVP też jest FFA i też stanowi wyjątek.
Ogólnie więc wykładnia regulaminu jest taka: jeśli gracz i/lub członkowie jego party teoretycznie są w stanie zdobyć MVP (tj. mają odpowiedni skład, są na odpowiedniej mapie itp.) to mogą dowolnymi (za wyjątkiem ściągania innych mobów z mapy i odteleportowywania) przeszkadzać konkurencji w biciu, a następnie w podnoszeniu lootu.

Gdyby kogoś interesowało dlaczego zasady są takie a nie inne, oto wyjaśnienie: nawet gdyby MVP griefing był zabroniony, zdarzałyby się takie przypadki. Ocenić sytuację po fakcie jest bardzo trudno, a w walce nie każdy myśli o wciskaniu print screena lub włączeniu frapsa. Otrzymywalibyśmy więc zgłoszenia, z którymi nie dałoby się nic zrobić, przepis by był martwy, a jedni oskarżali by drugich o łamanie zasad i przypinali im etykietkę "oszustów". A tak, przynajmniej wiadomo, że o loot się trzeba zatroszczyć tak samo jak o zdobycie tytułu MVP, bo to dopiero połowa sukcesu.

Offline obi jeden

• Reputacja: +7/-11
  • Desu~!
    • Gimlea Forum
  • GaduGadu: 1351042
  • Gildia: Gimlea
  • Nick nKDR: Obi jeden
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 20, 2011, 04:19:33 pm »
Ja tam thesisa za bardzo nie znam, a występkowi sleja to się nawet nie dziwie...ale jako że ktoś tam uprzejmie raczył przywołać mnie do tego tematu wymieniając mój jakże chwalebny i popularny nick - rzucę tu swoje trzy grosze ;>

Stronniczość waszych postów bije na kilometr ;p Czynicie ze sleja archanioła sprawiedliwości , który karze nikczemników zbijających soile niewinnym graczom naszego serwera a tak na prawdę doskonale wiecie o tym że slej nie widział komu tą kartę sprząta z przed nosa i najprawdopodobniej miał to gdzieś. 
Ktoś chciał raz popłakać na temat "skradzionej" karty , a wy jak zwykle w odpowiedzi płaczecie o te nieszczęsne soile....jeszcze trochę i nawet tematy opisujące jakieś rzeczywiste złamanie regulaminu będziecie sprowadzali do czegoś w rodzaju "ZROBIŁEM TO BO OBI ZBIŁ MI SOILE!!!1!~! WIEC ODWALCIE SIE BO TO MNIE CALKOWICIE USPRAWIEDLIWIA!! ;oo "

A tak w ogóle to jak to się stało , że ja Cie thesis nigdy na soilach nie spotkałem ;d musimy się jakoś umówić , żeby działać zmianowo. Np. Ty w dni parzyste a ja nieparzyste ;))

Offline Sabin

« Odpowiedź #44 dnia: Luty 20, 2011, 04:32:56 pm »
To nie chodzi o to że Slej kogoś pokarał, tylko że los okazał się sprawiedliwy.

Offline obi jeden

• Reputacja: +7/-11
  • Desu~!
    • Gimlea Forum
  • GaduGadu: 1351042
  • Gildia: Gimlea
  • Nick nKDR: Obi jeden
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 20, 2011, 04:41:18 pm »
los? nie znam gościa. Nie miałem przyjemności

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 20, 2011, 07:30:38 pm »
"ZROBIŁEM TO BO OBI ZBIŁ MI SOILE!!!1!~!
Przeczytaj temat od nowa bo zatrzymałeś się na tych soilach i swojej osobie a resztę olałeś.

Offline thesis

• Moderator
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2011, 08:12:32 pm »
Slej pewnie i tak trolluje, też mu przez chwilę uwierzyłem, ale z tego co wiem, to nie był jego HW :P Nie ma się czym podniecać.

Z całej dyskusji główny wniosek to nie to, że mnie (a w zasadzie to nie mnie, tylko mojego kolegę, wbrew temu co mi ktośtam zarzucał, ani ja nie próbowałbym nic wyłudzić, ani on nie jest taki głupi) dziabł palec Boży i stała się sprawiedliwość, tylko, że doświadczony HW każdego może obudować ścianą i wziąć sobie loot. Czego nikomu nie życzę (ale potrenujemy to sobie).
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 08:22:14 pm wysłana przez thesis »

Offline Mech

• Reputacja: +29/-77
  • Gildia: Zakon/GangBang
  • Nick nKDR: Mech
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 21, 2011, 09:11:37 pm »
że doświadczony HW każdego może obudować ścianą i wziąć sobie loot. Czego nikomu nie życzę

Dopóki krzywda nie dzieję się "innym", jest ona całkowicie dopuszczalna...

Offline thesis

• Moderator
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 22, 2011, 10:27:28 am »
Cóż, wcześniej nie wiedziałem, że można sobie pozwolić na tak wiele przy walce o loot. Skoro HW jest jedyną klasą, która jest w stanie stosować tego typu metody bez żadnych konsekwencji, to jest to ogromna przewaga i będziemy musieli to przećwiczyć.
Z jednej strony zachowanie chamskie, z drugiej dozwolone i skuteczne.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 22, 2011, 10:44:50 am »
Tak było od startu NKDR. To co zamykamy?  ;D

Offline thesis

• Moderator