Autor Wątek: Eitr - Dyskusja  (Przeczytany 3905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Medea

• Moderator
  • Reputacja: +270/-129
  • I'm not bad. I'm just drawn that way.
    • Mój Deviant :)
  • GaduGadu: 2301555
  • Gildia: Smile Corp~!
  • Nick Dark KDR: Ciasteczko
  • Nick nKDR: Deyanira, Neverwhere, Arete
  • Nick rKDR: Deyanira
Eitr - Dyskusja
« dnia: Luty 26, 2011, 09:45:08 pm »
Dobra, piszę kiepskie wstępy więc będę się streszczać. Czas rozpocząć dyskusję nad Eitrem.

Czym jest Eitr?

Pierwsze wzmianki o Eitrach pojawiły się w tym newsie: http://kdr.net.pl/2011/02/zmiany-w-gildiach-i-war-of-emperium/

Dla leniwych:

Eitr
Eitr to nowy przedmiot, który pomoże Wam przygotowywać się do walk na WoE (i nie tylko). Jego działanie będzie następujące:
Eitr będzie pozwalał na replikację niektórych przedmiotów, głównie materiałów na WoE, np. Stem, Fabric, Immortal Heart, Blue Herb, Witch Starsand, Cobweb, Karvo itp.
Proces replikacji będzie wymagał pewnej ilości materiałów (np. 100 Stem) oraz Eitr (np. 1 szt.) i będzie rozpoczynał się u NPC.
Replikacja będzie trwała pewną ilość czasu (np. kilka dni).
Po jej zakończeniu, gracz otrzyma od NPC więcej materiałów niż początkowo przyniósł (np. 500 Stem zamiast 100). Eitr będzie zużywany w trakcie replikacji.
Przedmiotów, które brały udział w procesie, nie będzie można użyć ponownie. Będą one w specjalny sposób oznaczone (widoczny dla graczy).
Wszystkie liczby w powyższym opisie są przykładowe, ponieważ dokładne wartości nie są jeszcze ustalone. Zależy nam na tym, aby korzystanie z Eitr było opłacalne i znacząco skróciło czas przygotowań do WoE.
Na razie nie będzie możliwości, aby użyć Eitr, będzie można go jedynie zdobyć. NPC zostanie dodany za 1-2 tygodnie.
Eitr można zdobyć walcząc z bossami MVP. Każdy członek party, które zdobędzie MVP otrzyma jedną sztukę Eitr jeśli:
będzie miał bossa w zasięgu wzroku w momencie, gdy wypadnie drop,
nie będzie martwy, idle ani multiclient.

Dyskusja podzielona będzie na dwa wątki. Ten, który teraz czytacie będzie otwartą dyskusją. Będziecie mogli tutaj wypowiadać się o wszystkim co związane z Eitrem. Drugi będzie swego rodzaju kwestionariuszem. Nie będzie można tam prowadzić żadnej dyskusji. Wszelkie posty nie będące wypełnieniem kwestionariusza będą natychmiast kasowane i zaliczane jako „niestosowanie się do poleceń Moderatora”. Ustalenia te nie są po to aby was zgnębić, po prostu trzeba zachować porządek w dyskusji i przy okazji wyciągnąć od was, graczy, jak najwięcej informacji potrzebnych Administracji do określenia przyszłego działania Eitra
Większość pytań ustalana była z Gepardem, więc nie są osobliwymi wymysłami Moderatora wyczytanymi z gwiazd.
W dyskusji możecie debatować nad odpowiedziami w kwestionariuszu a także:

Obecnym sposobem zdobywania Eitrów
Ich przyszłymi ograniczeniami i ewentualnymi bonusami
Zgłaszaniem interesujących was itemków, które chcielibyście kopiować
Waszymi własnymi pomysłami dotyczącymi Eitrów

Zamysł jest taki, aby jak najwięcej osób wzięło udział w dyskusji. Wyrażając swoje zdanie pozwolicie Administracji lepiej zrozumieć wasze oczekiwania związane z Eitrami.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
  • Reputacja: +56/-171
Odp: Eitr - Dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2011, 09:16:22 am »
Zastosowanie
Wg mnie Eitr powinien służyć do wyrabiania tylko tych najbardziej potrzebnych rzeczy, których zazwyczaj schodzi na osobę 500-700+, a nie ma możliwości kupienia ich w sklepie czy wydropienia z 'poringów' na mapce do tego sprzyjającej (labirnt z Veritami odpada np bo jest labiryntem :P ). Na pewno powinno się dać 'kopiować' bomby, CWP oraz BP i ewentualnie EDP (nie wiem ile tego na WoE schodzi, nigdy SinXem nie grałem), glisteringi (ech, udupianie Stalkera :< ), convertery (4 razy mniej niż EDP więc jestem raczej na nie, zwłaszcza, że łatwo jest tego sporo wydropić) i crystal fragmenty (tutaj sam nie wiem w której grupie to umieścić: z jednej strony moby mają gówniany resp i gdyby zdarzyło się, że wejdzie cała gildia na odbijaniu to może ich zejść z tonę, z drugiej na obecnym WoE uważam, że nie trzeba ich więcej niż 100-300/WoE)  i może matsy na yellow i red condensy, żeby gracze nie uczestniczący w WoE mieli także z tego jakiś pożytek. Gemy, cobweby, resist potki, speed potki, anodynki, aloevery, green potki, foody i inne tego typu rzeczy powinno się zdobywać tradycyjną drogą.
http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=65416.msg504765#msg504765 <- w pierwszym punkcie uporządkowane wg ilości i priorytetu wg mnie.

Ilości i ograniczenia
Uważam, że powinny istnieć 2 grupy itemów: pierwsza z mnożnikiem kopiowania x3, druga z mnożnikiem x2. W pierwszej grupie znajdować się powinny matsy na CWP, BP, bomby i ewentualnie crystal fragmenty i yellow i red condensy. W drugiej reszta czyli EDP, convertery, glisteringi. Ilość jaką możemy oddać NPCowi do skopiowania powinna byc dowolna, i tak ogranicza nas miejsce w kafrze oraz nasz własny udźwig. Skopiowanie itemu powinno zająć 3-5 czy nawet 7 dni. NPC powinien potrafić kopiować maksymalnie 1 rodzaj przedmiotu w danej chwili. Nie powinno się dać modyfikować liczby kopiowanych itemów w trakcie pracy NPCa (co najwyżej anulować z ewentualnym zwróceniem matsów bądź ich części). Kwestie zawarte w 3 poprzednich zdaniach należy zbalansować z udźwigiem (choć nie wiem czy jest sens, tylko herby ważą więcej niż reszta matsów a i wydropienie ich nie jest trudne).

Offline Jurand

• Reputacja: +20/-12
  • Gildia: SoR
  • Nick nKDR: Jurand
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2011, 12:28:43 am »
5 dni topic stoi a dyskusja, że ho ho! Ja napiszę od siebie tylko tyle, że pewne jest tylko to, że etiry popsują balans klas, a czy popsuja bardziej czy trochę "mniej bardziej" to zależy tylko od mnożników. No i mam też nadzieje, że liczba aktywnych creatorów nie wzrośnie zbyt drastycznie, bo to że wzrośnie to też jest pewne...

Offline szpaner

• Pasterz
  • Reputacja: +227/-72
  • GaduGadu: 10794392
  • Gildia: Fear is Near, Fear is Here
  • Nick Dark KDR: Szpan'
  • Nick nKDR: Szpan
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2011, 11:36:37 am »
Mi się wydaje ograniczanie kopiowania do jednego razu w danej chwili jest trochę bez sensu. Jak ktoś zechce skopiować więcej to wejdzie na inne postacie/konta i też pokopiuje.

Przedmiotów raczej nie powinno być możliwości sprzedać do npca. Nie powinny być przypisane do konta/postaci. Co do samego czasu jaki zajmuje kopiowanie to wydaje mi się trochę bez sensu, jedynie utrzymuje klimat jakiś.

Przedmioty, które można byłoby kopiować to moim zdaniem glisteningi, dp, bomby, bp, wp i wszystkie inne potiony (red, orange, yellow, condensed) ewentualnie cobweby, gemy, konwertery.

Ilość jaką można byłoby wyprodukować w ten sposób to myślę jakieś 100-300 z jednego Eitra, ciężko mi sie tu wypowiedzieć bo czasami uda mi się zabić i z 10 mvp w godzinę szukając ich po mapach, ale jak Eitr stanie się popularny może być o wiele trudniej.

Offline tmtq

• Reputacja: +7/-3
  • Gildia: SoR
  • Nick Dark KDR: Tsir
  • Nick nKDR: Tsirr
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2011, 11:55:05 am »
Moim zdaniem Eitr powinien pozwalac na powielanie/kopiowanie: skladnikow na bomby/poty/EDP i nic wiecej. (poty kazdego rodzaju) Co wiecej, itemy powielone powinny byc jakos zaznaczone, ze juz wiecej razy nie mozna ich powielac, no i jak dla mnie kopiowanie ich powinno dzialac na zasadzie %, to znaczy ze im wiecej tego chcesz powielic - tym wiecej otrzymasz. To moim zdaniem nie naruszy rynku, a i proces powinno przyspieszyc. Sam Eitr jak dla mnie to bardzo dobry pomysl, wcale w zaden sposob nie przegiety.

Offline Sir_Skraaj

• Reputacja: +37/-44
  • Gildia: Magic Brewery
  • Nick nKDR: Skraaj
  • Nick rKDR: Skraaj
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 12:17:41 pm »
Bardzo cieszy mnie idea Etiru. Nie trzeba będzie aż tyle siedzieć w Moscovii ALE zastanawia mnie czy powielanie piasków na CWP to dobry pomysł. Czy nie będzie zbyt dużej zawieruchy w rankingu? Jeśli będziemy mogli naprawdę masowo to kopiować to nie będzie to miało aż takiego znaczenia czy mamy 90/95 czy więcej % na CWP. Nie wiem jak to będzie działać ale mam po prostu wątpliwości co do tego :P Przyznam szczerze, że nie podoba mi się czekanie kilku dni na replikację - chyba chodzi właśnie o to żeby było szybko?

//EDIT - Zastanawia mnie też fakt kopiowanie Poison Spore, skoro kret może sadzić sobie grzyby to czy jest sens uwzględniania tego przedmiotu? Na pewno jednak bym się ucieszył jeśli będzie można.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 12:19:40 pm wysłana przez Sir_Skraaj »

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 12:23:15 pm »
//EDIT - Zastanawia mnie też fakt kopiowanie Poison Spore, skoro kret może sadzić sobie grzyby to czy jest sens uwzględniania tego przedmiotu? Na pewno jednak bym się ucieszył jeśli będzie można.
Skoro można zbierać piaski na CWP normalnie to jaki jest sens ich kopiowania? - analogiczna sytuacja. Chociaż z PS to mi bez różnicy - nie musi być bo o to łatwo.

Offline Sir_Skraaj

• Reputacja: +37/-44
  • Gildia: Magic Brewery
  • Nick nKDR: Skraaj
  • Nick rKDR: Skraaj
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 01:33:10 pm »
Skoro można zbierać piaski na CWP normalnie to jaki jest sens ich kopiowania? - analogiczna sytuacja. Chociaż z PS to mi bez różnicy - nie musi być bo o to łatwo.

Szczerze mówiąc to wszystko da się zbierać normalnie i w dużych ilościach tylko jest to po prostu mocno upierdliwe. PS jednak faktycznie można zostawić na liście "do kopiowania". Jestem tylko za wykluczeniem piachów ;P

Offline Rumcajs

• Reputacja: +66/-48
  • KoRn~!
  • Gildia: SoR / Salvation
  • Nick nKDR: R u m c a j s
  • Nick rKDR: NoOnesThere
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 02:42:30 pm »
1. Przy korzystaniu z Eitr powinna być pobierana opłata (przykładowo za 200 skopiowanych piasków 200k zeny)
2. Ucieszyła by mnie również możliwość wymiany odznak z flava/tierry/kvm (bez BG badge!) na Eitr
   (bo ja nie lubie bić mvp  ;)). Jednak przelicznik wymiany powinien być wysoki, np. 8-12 odznak za 1 Eitr.

Offline J.

• Reputacja: +41/-16
  • Gildia: MoonlightShadows
  • Nick nKDR: Invisible Man
  • Nick rKDR: Goodspeed, Invictus
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 03:00:44 pm »
Moim skromnym zdaniem kopiowane powinny być już wyprodukowane condensy, dzięki czemu unikniemy poważnych zmian w rankingu. Mam tu na myśli niedopuszczenie do sytuacji, w której ilość graczy uczestniczącej w biciu mvp na gildię, stanie się czynnikiem warunkującym istnienie w rankingu. Krócej: kopiowanie samych matsów na condensy wykluczy mniejsze gildie z realnej walki o miejsce w rankingu.

Podoba mi się pomysł oczekiwania na skopiowane itemy (ale 5-7 dni to przesada, zwłaszcza jeśli mamy kopiować jeden rodzaj itemów ;p) oraz podział na kategorie. Generalnie zgadzam się z NekroSnajperem.

Offline Medea

• Moderator
  • Reputacja: +270/-129
  • I'm not bad. I'm just drawn that way.
    • Mój Deviant :)
  • GaduGadu: 2301555
  • Gildia: Smile Corp~!
  • Nick Dark KDR: Ciasteczko
  • Nick nKDR: Deyanira, Neverwhere, Arete
  • Nick rKDR: Deyanira
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 03:43:21 pm »
Wydaje mi się, że kopiowanie już gotowych cwp to pomyłka. Może i namiesza to trochę w rankingu (kopiowanie piasków), ale z drugiej strony kopiowanie gotowych potów to potworne ułatwienie. Z jednej strony znika nam zeny sink pod tytułem: kupuję white poty na condensy, a z drugiej, łatwiej przerobić 2k potów niż 10k. I czy ja wiem, czy małe gildie nie mają szans z dużymi w zbieraniu Eitrów... Jeżeli patrzymy na to w ten sposób to już teraz jest nierówność. Przecież duża gildia szybciej i w większej ilości zbierze piaski na cwp. To normalne że na serwerze są nierówności. Jakoś mnie to nie przeraża.

Nie podoba mi się pomysł z opłatą. Po to są utrudnienia związane ze zbieraniem Eitrów (małe ale zawsze), żeby nie trzeba było wprowadzać za to dodatkowych opłat.
Czekanie kilka dni na replikacje to dodatkowa trudność ale z drugiej strony jest to pewne urozmaicenie. Trzeba się poniekąd wykazać zmysłem organizacyjnym. Kiedy co kopiować, żeby zdążyć przed WoE/niedzielą etc. Nie może być za łatwo bo się szybko znudzi. Natomiast uważam, że powinna być możliwość kopiowania kilku rzeczy na raz. Tzn. We wtorek wkładam do NPC piaski, w środę blue herby, w czwartek wkładam coś tam innego i wyjmuję piaski z wtorku etc. Nie mówię, że czas oczekiwania ma być 48 godzinny :P po prostu chodzi mi o to, że jeżeli przedmioty są różne to można je kopiować na raz.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2011, 04:07:43 pm »
Właśnie o to chodzi, aby Eitr był tylko wspomagaczem, nie główną drogą do zdobywania matsów na WoE. W innym przypadku sensowniej byłoby zrobić po prostu NPCa wydającego przerobione matsy.

Creo/WS z 1 str bez gym passów ma 5k udźwigu
Creo/WS z 1 str z gym passami ma 7k udźwigu
Creo/WS z 99 str bez gym passów ma prawie 8k udźwigu
Creo/WS z 99 str i gym passami ma niemal 10k udźwigu

Tak więc średnio ma 7,5k udźwigu. Wg mojego systemu w przypadku bomb (bo nie czarujmy się, najwięcej czasu na zrobienie potrzebują poty/bomby bo najwięcej ich zawsze trzeba) daje to nam możliwość wyprodukowania 7,5 matsów jednego rodzaju poświęcając 2,5k danego itemu. Z tego co słyszałem, bomb na WoE schodzi średnio 2k. Tak więc jednym kopiowaniem zaopatrzmy się na cały tydzień. Butelki kupujemy, alco dropimy z własnoręcznie posadzonych grzybków więc nie zajmuje nam to sporo czasu. Tak więc brakuje nam tylko jednego składniku (w zależności czy skopiowaliśmy srajtaśmę czy nieśmiertelne serca). Kopiowanie trwa 5 dni tak więc nie zdążysz się wyrobić z przygotowaniem wszystkiego tego tygodnia. No ale kurna, coś od siebie mógłbyś w to włożyć. Idź wydrop chociaż 2k immo/fabriców bo i tak w środę dostaniesz już skopiowane na pozostałe WoE. Przerobienie tego wszystkiego to jakaś godzinka-dwie. Wiem z doświadczenia, bo stałem często na profie i dawałem sp potionerowi do 2-3 w nocy.
Zresztą i tak ludzie będą to obchodzić za pomocą innych postaci/kont. Chociaż, jakby wprowadzić opłatę (np 1kk (niestety dla jednych to grosze, dla innych majątek)) to może niektórym osobom nie chciałoby się/zmusiłoby to ich do wyjścia poza pronterę żeby zarobić na kopiowanie na kilku postaciach (a tego właśnie chcemy, w innym przypadku Eitry nie leciałyby z MvP). Zarobienie 1kk w 5 dni nie jest jakoś specjalnie trudne.

Co do zmian w rankingu, nie widzę problemu. Większe gildie zawsze będą produkowały więcej potów bo zwyczajnie więcej ich potrzebują, więcej są w stanie zebrać matsów itd. Zawsze tak było i tego nie unikniesz. Zresztą w tej chwili na KDRze wszelkie rankingi raczej nie są jakąś elitą, wszędzie możesz się dostać bez większego wysiłku, bo tak naprawdę może połowa z tych postaci jest używana. Kopiowanie gotowych CWP wyeliminuje kompletnie handel składnikami.

Gdyby wszelkie up-date'y robić pod serwer z ogromna ilością graczy to głupotą byłoby usunięcie Eitru z dropu MvP z gałązek. W końcu zamki są głównym źródłem BB więc trzeba jakoś wspomóc gildię posiadającą zamek. W końcu obrońcy z ewentualnym sojusznikiem bronią się przed resztą serwera.

Wydaje mi się, że 4 dni kopiowania i opłata w wysokości 1kk byłaby takim 'złotym środkiem'.

@EDIT
Stojąc nad sedesem i odcedzając kartofelki wpadłem na pomysł, że można by rozważyć opcję czasu kopiowania zależnego od ilości poświęconych matsów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 04:15:36 pm wysłana przez NekroSnajper »

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2011, 05:03:19 pm »
Tylko żeby nie udziwiać za bardzo bo jeszcze się okaże tak, że zamiast rozmnażać itemy etirem dalej bardziej opłacalne będzie zostawienie Lifki na noc na klikaczu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 05:04:24 pm wysłana przez Sabin »

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +217/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2011, 05:18:10 pm »
Czytam te wypowiedzi i momentami mam nieodparte wrażenie, że sposób działania Eitr, który zaplanowaliśmy i opisaliśmy nie został dobrze zrozumiany.
Wydaje mi się, że niezbyt jasno wyraziłem się w tym zdaniu:
Proces replikacji będzie wymagał pewnej ilości materiałów (np. 100 Stem) oraz Eitr (np. 1 szt.) i będzie rozpoczynał się u NPC.

Doprecyzuję więc.

Nie będzie możliwości powielenia dowolnej ilości materiałów przy pomocy dowolnej ilości Eitr. Proporcje matsów do Eitr będą ustalone. Jeśli więc będzie ustalone tak jak w przykładzie, że na 100 Stem przypada 1 Eitr, to do powielenia 10 razy większej ilości materiału — czyli 1000 Stem — potrzebne będzie 10 razy więcej Eitr — czyli 10 sztuk. Oczywiście przynosząc 10 razy więcej, również dostaniemy 10 razy więcej — nie będzie jednak różnicy między kopiowaniem 10 razy po 100 a 1 raz po 1000.

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2011, 05:58:17 pm »
W takim razie mnożniki x2 lub x3 przy 1 Eitr/300 matsów.

Offline Doman

• zUy ON
  • Reputacja: +76/-87
  • GaduGadu: 3811147
  • Gildia: e-ROtomani
  • Nick nKDR: Chase, Digital, Doman
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2011, 06:04:15 pm »
Ja bym proponował jeden Eitr na 100 fabric/immo, 300 stemu/poison spore, 200 piachu, 50 karvo   z mnożnikiem 2x.
Czas kopiowania ze dwa dni i gra ;p
Spójrzmy też na to, że o Eitry nie będzie też tak łatwo, jak wszyscy zaczną bić MvP dla Eitrów.

Offline Mech

• Reputacja: +29/-77
  • Gildia: Zakon/GangBang
  • Nick nKDR: Mech
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2011, 06:50:58 pm »
Spójrzmy też na to, że o Eitry nie będzie też tak łatwo, jak wszyscy zaczną bić MvP dla Eitrów.

co 2 dni wypad na ET i masz spokojnie z 15-20 Eiterow...

Offline Doman

• zUy ON
  • Reputacja: +76/-87
  • GaduGadu: 3811147
  • Gildia: e-ROtomani
  • Nick nKDR: Chase, Digital, Doman
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2011, 07:23:23 pm »
Nie każda gildia sobie na to pozwoli i nie zawsze będą ludzie ;p

Offline Mech

• Reputacja: +29/-77
  • Gildia: Zakon/GangBang
  • Nick nKDR: Mech
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2011, 07:32:35 pm »
Ludzie się znajdą nie koniecznie z 1 gildii i nie musicie mieć elo składu wystarczy podstawowy i tez parę eiterków wpadnie

Offline Krzychu

• Reputacja: +74/-78
  • Nick nKDR: C h r i s
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2011, 05:23:22 pm »
Nie popieram opłat za kopiowanie, natomiast dobrym pomysłem wydaje mi się kopiowanie gotowych bomb/cwp, zamiast pojedynczych składników.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2011, 09:14:16 pm »
Po przemyśleniu również myślę, że kopiowanie gotowych bomb/cwp było by lepszym pomysłem.