Autor Wątek: Ludzie z Rocity  (Przeczytany 8491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dalia181

• Reputacja: +0/-6
  • Nick rKDR: Dalia
Ludzie z Rocity
« dnia: Listopad 25, 2011, 10:37:01 pm »
Tak mnie zachęciło do wspomnienia o dawnym serwerze Rocity . Mimo iż już nie istnieje ale ciekaw jestem czy ktoś chciałby porozmawiać o graczach i gm'ach z Rocity.  ;) Moim zdaniem warto wspomnieć o tak dobrym polskim serwerze który powstał przed KDR'em .

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
Odp: Ludzie z Rocity
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2011, 10:39:21 pm »
Ostatnio Wypych mówił, że ja ktoś postawi RoCity to on jest skłonny je utrzymywać xD

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2011, 02:20:08 am »
Nie powstał przed KDR i był słaby, poza tym wszystko się zgadza. Możemy pogadać o allseronie, tam też szli ludzie którym nie powiodło się na serwerze komurki. ::)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 04:19:47 am wysłana przez fAulk »

Offline Haseo

• Reputacja: +11/-32
  • Gildia: Unknown
  • Nick rKDR: Sergio
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2011, 02:58:53 am »
Chyba raczej ci którym nie podobała się nie słabnąca fala rollbacków i padów servera ;)

Offline Dalia181

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2011, 07:35:28 am »
A pamięta ktoś Gm'a nitZ'a ???

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 12:16:25 pm »
Pamiętam jak dostawali wpiernicz na woe przez co większość graczy odeszła po miesiącu. Ale w tak krótkim czasie kilka kart mvp poleciało hehe

Offline Dalia181

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2011, 07:41:33 pm »
Bio a ty byłaś w jakiej gildii  ???

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2011, 08:49:39 pm »
...paradise coś tam.... Nie pamiętam dokładnie nazwy hehe Po tym jak paradisero podupadł graliśmy na rocity kila tygodni w dość dużej ekipie. W sumie to chyba były tam tylko dwie duże gildie aktywne. Jedna rzecz fajna z tego serwera to, że pokazywało dropnięte karty przez graczy. 23:35 mistress hehe itd Wspomnianego Gma też pamiętam ale chyba nie był dobry na swoim stanowisku bo szybko serwer padł. Szkoda bo miał coś w sobie czego na rkdr,dkdr,nkdr nie przeżyjemy :)

Offline Dalia181

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2011, 10:28:10 pm »
Jeżeli nadal was coś interesuje to piszcie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 02:17:20 pm wysłana przez Dalia181 »

Offline nitz

• Reputacja: +0/-0
  • Gildia: Black Company!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2011, 03:07:06 pm »
Ja pamiętam dobrze gmów oraz całe ROCity

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2011, 03:15:50 pm »
lol, nie mam pytań.

Offline random

• Reputacja: +22/-5
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2011, 03:34:40 pm »
A powinieneś mieć. Kto pyta nie błądzi, Falaku, morski ptaku.

Offline nitz

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2011, 03:37:03 pm »
Tylko do czego mieć te pytania ?:P
Wspomnianego Gma też pamiętam ale chyba nie był dobry na swoim stanowisku bo szybko serwer padł. Szkoda bo miał coś w sobie czego na rkdr,dkdr,nkdr nie przeżyjemy :)
dziękuję  drogi -bio- za miłe słowa w stronę wspomnianego GM'a ale sądzę że nie była to winna jednej osoby ;]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 03:42:08 pm wysłana przez nitz »

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2011, 06:06:30 pm »
Ja tam nie grałem, ale nie słyszałem nic dobrego. Zakompleksiony admin z poważnymi problemami psychicznymi, dupiaci Gejm Majstrowie, słabe gildie i mała społeczność. Just sayin.

A uśmiałem się z tego też, że hehe
GM_nitz to moj brat! :D
« Last Edit: Today at 02:17:20 PM by Dalia181 »

Offline Ryuku

• *
  • Reputacja: +228/-249
  • GaduGadu: 5136640
  • Gildia: ShitpickeKOMETA
  • Nick Dark KDR: Ryuku
  • Nick nKDR: Agitolol
  • Nick rKDR: Agito, kjeden marcin
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:02:36 pm »
Ja tam nie grałem, ale nie słyszałem nic dobrego. Zakompleksiony admin z poważnymi problemami psychicznymi, dupiaci Gejm Majstrowie, słabe gildie i mała społeczność. Just sayin.

A uśmiałem się z tego też, że hehe
« Last Edit: Today at 02:17:20 PM by Dalia181 »

Sie nie smiej, bo moze to byc nasz nowy gm, NOWEGO serwera KDR!

Offline nitz

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:25:42 pm »
o KEK chodzi z tym
bo nie kminie

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2011, 10:56:53 pm »
@Nitz
Chyba nie jaki lemon był tam adminem. I z tego co pamiętam był idiotą. Ale rocity był dobrym przystankiem przed bodajże ero, pozwoliło nam to zebrać dobrą ekipę do dalszej gry jako EH :) Więc nie mogę specjalnie źle o serwerze pisać. Uznam go za nie doceniony serwer z kiepskim adminem przez co gm też był do niczego skoro i tak nic nie mógł. I to będzie dobre podsumowanie :)
Ogólnie w necie istnieje rocity i jest chyba niemieckim serwerem, ale z tego co pamiętam nikt prawie tam nie gra. Na youtube ostało się kilka filmików raczej śmiesznych niż pokazujących rzeczywistość na rocity pl ale jednak coś po serwerze pozostało ><
Mam też dwa pytania :P Dalej bawisz się serwerami? Czy porzuciłeś to zajęcie po zamknięciu rocity?

Offline nitz

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2011, 11:50:55 pm »
@-bio-
Tak bawię się z serverami ale w trochę inny sposób ;) ,ale mam pojęcie o pisaniu skryptów na co niektóre typy serwerów Ragnaroka (bo jest ich już kilka odkąd eAthena podzieliła swój kod).

Offline Astray

• Reputacja: +2/-1
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:08:46 pm »
@nitz
eA nie podzieliła swojego kodu
trunk i stable jest jak byly zawsze
renewal to renewal

@bio
Pamietam lemona. Smieszny czlowiek. Dopoki nie wysadziliśmy w kosmos serwera po jakiejś większej aferze było nawet spoko. Potem tylko zabawa w dobijanie.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:28:32 pm »
Ciii nie chciałem o tym wspominać :) Graliśmy przecież grzecznie tylko admin był zuy :)

Offline nitz

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:51:32 pm »
@nitz
eA nie podzieliła swojego kodu
trunk i stable jest jak byly zawsze
renewal to renewal

tak lecz składnia się trochę różni , a co do
większej aferze
jak ktoś nie umie zrobić czego żeby zaistnieć to robi aferę ( jak w sejmie )

Offline Astray

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2012, 06:45:51 pm »
Script engine nie bardzo się różni. Że niektóre funkcję akceptują dodatkowy parametr? Toż to łącznie z 8 linijek kodu.

A aferę zrobili inni twierdząc że siedzimy w zamku już ze dwa tygodnie nie dlatego że nas sporo i podeszliśmy do sprawy z kopa, ale dlatego że kopiujemy ghostringi w bóg wie czym. Kiedyś miałem nagranie z rozmowy z lemonem który również tak uważał, ale niestety biedak logów nie miał :(
No to wysadziliśmy to w powietrze jak już się serwer sypał.

Offline -Ultimate-

• Reputacja: +54/-175
  • uznanie na Podlasiu
  • Gildia: Nothing is Everything
  • Nick nKDR: Ultimate, Lubiewarpy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:51:08 am »
cool story bro

Offline Astray

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:43:15 am »
Akurat ciebie nie pamiętam. Pewnie chowałeś novicem za filarami na pvp i rozdawałeś bolty przechodniom.

Offline -bio-

• *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2012, 08:31:55 pm »
To tam pvp było? Zawsze widziałem abrę, woe i bio3

Offline Tronheim

• Nick nKDR: Tronheim
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:10:23 am »
Heh, że też przegapiłem rok temu taki wątek :D A chyba nawet chwilę grałem tu wtedy na darku. A teraz ani ROCa ani KDRa :)

Biosqn, jak możesz tak mówić brzydko o ROCu, kiedy twój !najbliższy! przyjaciel się tam "wychował" :( Czyli ja ;)

O ROCity mogę wiele, bo byłem tam od pierwszego wipe, który był jakieś 2 lata przed wipem na którym pojawił się Bio, Tessiak, Sfinks, i reszta. Ja nigdy KDRowcem nie byłem. Czasem grałem na Darku for fun, a z ROCa przeskoczyłem prosto do eternity, wysysając najpierw trochę wiedzy od EH ;) Natomiast ekipę EH i wszystkich ludzi z ROCa poznałem osobiście.

Adminem był Lemon, a GMem przed wipem był Siedlek. Panowie mieszkali razem, mimo, że nie studiowali i nie byli rodziną ;) Ale żyjemy w liberalnym kraju. Nie chcę tu nikogo obrażać, bo to przecież nie obraza! To fakt. Zorientowałem się, jak zaczął uderzać do mnie :P Co do podejścia Lemona do serwera, to dużo serca włożył w serwer. Na co dzień zajmował się danymi w sieci, i dlatego jak może zauważyliście, po wpisaniu "Ragnarok online" w polskiego googla, rocity było na 1. czy 2. pozycji, mimo, że grało tam z 50 osób. Przez długi czas zajmował się kodem w zasadzie sam (i dlatego dużo zmian nie było :) ). I bardzo nie chciał wprowadzać zmian na modłę KDR, bo to miał być inny serwer. Oczywiście ludzie się burzyli, ale był nie ugięty. Z perspektywy czasu uważam, że to dobrze, mimo, że sam chciałem mnóstwa zmian. Wszyscy zapomnieli o sekundowym delayu na poty, który teraz jest już w każdej grze MMO? ;)

Po wipie chyba trochę Lemon spanikował, i zaczął powoływać na GMa prawie każdego, kto był długo na serwie. Nie dziwie się, że wystraszył go taki Jitsu ze swoim pizdyliardem botów w kieszeni, które odpowiadają na podstawowe pytania o życie i wszechświat, albo to, że sniperka Sfinksa wygrywa wszystkie MVP, kiedy nie ma jej nawet na ekranie. Na ROCu nikt się w Wu Pe E nie bawił, więc i admin nie miał doświadczenia jak z tym walczyć.

Wtedy zostali powołani tacy GMi jak Murgen, a w dwupaku razem z nim, Nitz właśnie. Nitz był młodszy, mieszkał w okolicach Murgena (jakieś duże miasto koło Śremu :P) i stąd duża zażyłość, ale podkreślam, że nie tego rodzaju co Lemon z Siedlkiem! Później pojawił się też na przykład GM Duregar, uzależniony od tabaki jak Charlie Sheen od białego proszku (zabawne, że znam anegdotkę o każdym, co? ;) ). Moim zdaniem były to bardzo pochopne powołania na GMa. Byli to licealiści o skromnej wiedzy programistycznej i małej przebojowości. Nie mogę im zarzucić nieuczciwości, ale tacy ludzie też nie pomogą w tworzeniu serwera. Zresztą Lemon i tak blokował wszystkie pomysły, które już się gdzieś na innych serwerach pojawiły. Tak się nie da budować serwera :P

Po wipie zniknęły też gdzieś (może w tłumie) różne charakterystyczne osobistości ROCa. Dziady (Virhossa, Jagoten, Astaroth) z którymi utrzymuję kontakt do tej pory, przeskoczyły na inne gry. Necro pojawiał się jeszcze przez chwilę po wipie, a później poszedł pracować i studiować. Świętej pamięci Irteh zajęła się harcerstwem. Kaji studiował. A o dziwo pojawił się Ahilles i Sailas, którzy nie udzielali się za dużo od wcześniejszego wipe'a. Sailas nawet był w EH i na zlocie w.... w.... w tym mieście gdzie mieszkała była dziewczyna Tessiaka.

ROC przed wipem był serwerem gdzie konkurencji było mało, a panowała raczej rodzinna atmosfera. Owszem, były dwie frakcje (AppleSeed i BlackCompany) ale dzięki obecności takich ludzi jak niepełnosprawna Liliandra, wszyscy i tak trzymali się razem.

Jeez, rozpisałem się o niczym. Sory, chciałem sobie powspominać. Nie chcę być trywialny, ale chciałbym też podziękować wszystkim tym ludziom za wspólną grę na ROCu ;) I oczywiście wszystkim innym. Od Durakana po Onimushę, których już pewnie w ogóle nikt nie pamięta. A, jeszcze wiecznie skuty Avaine się jakiś czas przewijał, dropiąc po 5 raydriców dziennie, ale szybko poszedł tworzyć ABHro.

To może pora na kronikę polaków na eternityRO? :) W skrócie Tessiak zakłada gildie, ownimy, wszyscy zaczynają grać w Wowa, Jitsu zostaje GMem serwera, przestajemy ownić, Korn dropi Ghostringa, ja zostaję GLem, nikt już (poza bio :P wieczny optymista :P) nie wierzy w sukces EH kiedy gra połowa gildii, gildia się rozpada, wszyscy idą do Nabzów (przyjęli tylko Canniego, za bardzo dobitne podanie x) ) albo tych drugich, gdzie GLem był Pedobear, odchodzę z serwera bo studia, Korn dzwoni, bo zgubił Ghostringa :DDD Gdzieś po drodze przewija się Krasnaja Armija, a my z Shadowem, Sfinksem, Biosqnem i innymi sielsko sobie dropimy na "smokach i valkach" i kopiujemy MVP. Kurva, fajnie było.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 09:17:10 am wysłana przez Tronheim »

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2013, 03:16:17 pm »

Offline Kruk(BC)

• Nick Dark KDR: Kruk
  • Nick nKDR: Kruk
  • Nick rKDR: Kruk
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2019, 10:03:14 am »
Znalazłem ten temat przypadkiem i wspomnienia wróciły...
To były czasy na ROcity  ;)
Tronheim dzięki za przypomnienie  :P Byłem jednym z założycieli Black Company. Ja, Murgen i Rikimaru byliśmy kumplami z osiedla  :P.
Choć byłem typem samotnika, poznałem kilku fajnych ludzi i przez jakiś czas naprawdę dobrze się bawiłem.
Temat jest stary i nie wiem nawet czy ktoś to jeszcze kiedykolwiek przeczyta ale pozdrawiam wszystkich starych graczy...

Kruk.