Autor Wątek: Gdzie gracie?  (Przeczytany 279788 razy)

Offline Pierre_luc

• Lama Tysiąclecia
  • Reputacja: +2/-1
  • -Lama Tysiąclecia- :-)
  • GaduGadu: 2922241
  • Nick Dark KDR: Pierre Luc
  • Nick nKDR: Pierre Luc
  • Nick rKDR: PierreLuc
Odp: Gdzie gracie?
« Odpowiedź #3480 dnia: Czerwiec 07, 2018, 03:29:42 pm »
Może to? https://promo.ragnarok.cx spamują reklamą tego serwerka na insta między cyckami

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-474
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #3481 dnia: Czerwiec 09, 2018, 08:34:51 am »
Wygląda zachęcająco 8)

Offline Quake

• Reputacja: +1/-1
  • Nick rKDR: Quake
« Odpowiedź #3482 dnia: Czerwiec 09, 2018, 10:51:10 am »
A z nudów też wbije i popykam, niech tylko bedzie te pareset osob na start  :-[

Offline Anonimowy Gracz Ragnarok

• Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #3483 dnia: Czerwiec 09, 2018, 11:30:41 pm »
Też bym poszedł, ale gram od prawie tygodnia na tym RagnaClanie i w sumie jest spoczko. ;D A ma on wiele zalet:
- wszelkie możliwe mid-rejtowe ułatwienia (typu @go czy @storage, także dostęp do dungów bez questa czy buffy po wejściu do miasta),
- autopoter i szary GRF do zassania za strony serwera  ::),
- BG faktycznie ruszają często, a w weekend jedno po drugim. :o Za BG dostępne matsy i czapeczki typu alicka, ILC czy mid/low headgeary,
- za dotacje standardowe gumy, manuale i inne usable, które można równie dobrze zakupić na rynku,
- to pierwszy serwer, gdzie faktycznie warto brać udział w customowych eventach, bo nie dostaje się za nie tylko ygga i 20 potów. ::) Szczególnie jeden evencik co 4 godziny, gdzie bije się bossa na customowej mapie, można za niego wyrwać blood branche i inne fajne rzeczy,
- jest odpowiednik KDRowego rebirtha, jednak zamiast statów dostaje się też boxa, z którego na 99 poziomie wyciąga się gym passa,
- rynek nie jest przesadnie zasrany gearem z wysokokońcowych MvP - ma on nadal swoją cenę, więc warto farmić bossy,
- dające wiele pieniędzy itemki mają znerfione ceny, ale nadal spokojnie zarabia się w brazylijskich podziemiach.

A największy minus serwerka to wyłączone kopiowanie soilów, no i nie da się bić bossów na reflecty.  :-\ :'( >:(

Brakuje nam jednego koleszki do wygodnego lania TRUDNYCH bossów, więc jakby ktoś był chętny to podam mu na PW Discorda.  8)

Offline Roland

• Reputacja: +31/-21
  • Gildia: SoR
  • Nick Dark KDR: Handle,Bullslayer,Erduel
  • Nick nKDR: Erduel, Holy Healer, Roland, D-fens, Unholy Killer
« Odpowiedź #3484 dnia: Czerwiec 10, 2018, 10:50:27 am »
Czy ja mam wystarczajace skillsy zeby bic z wami hajend emwipi?

« Odpowiedź #3485 dnia: Czerwiec 10, 2018, 03:25:39 pm »
Wystarczy umiejętność do pojawiania się w grze.  ;D 8) :P

Offline Bakster

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #3486 dnia: Czerwiec 10, 2018, 04:08:44 pm »
Dawajcie ludziska obczaić ten megalith ;d 5 Polaków już ma być napewno

Offline Quickk

• Reputacja: +5/-87
  • Nie mam kciuka w prawej ręce
  • Nick Dark KDR: Quick
  • Nick nKDR: Quick
« Odpowiedź #3487 dnia: Czerwiec 12, 2018, 08:49:09 am »
Kto gra na tym megalithRO co niby wystartowal 10 czerwca? Sciagam client, nick bede miec Quickk, zapraszam do pisania i napierdalania

Offline clinic_xD

• Reputacja: +0/-5
  • Gildia: I'm Awesome!
  • Nick Dark KDR: clinic'
« Odpowiedź #3488 dnia: Czerwiec 13, 2018, 07:38:55 am »
W sumie to wczoraj zacząłem grać na tym megalith. Expi się szybko. Jest @go @storage. Taki typowy mid. Ludzi póki co wieczorami ~90/100 na razie nie widziałem ani woe, ani bg, więc cieżko coś powiedziec na ten temat.
Ogólnie na razie jest spoko. Można wbijać i grać

Offline Grid

• Gildia: Chicken
  • Nick nKDR: KOBE BRYANT DUNK MASTER
« Odpowiedź #3489 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:50:36 am »
Brakuje nam jednego koleszki do wygodnego lania TRUDNYCH bossów, więc jakby ktoś był chętny to podam mu na PW Discorda.  8)

To dej. Szukam jakiegoś mid do gry.

Offline Quake

• Reputacja: +1/-1
  • Nick rKDR: Quake
« Odpowiedź #3490 dnia: Czerwiec 13, 2018, 05:23:10 pm »
~600 ludzi na otwarciu tego https://promo.ragnarok.cx , fajna liczba nawet

Offline Pylon

• Nick Dark KDR: Pentometr
« Odpowiedź #3491 dnia: Czerwiec 13, 2018, 06:30:19 pm »
concentration potion
jak dawno nie miałem cię w ustach

Offline Definitely not Kacman

• Reputacja: +0/-2
    • Pomoc IT
  • Nick nKDR: Kacman
« Odpowiedź #3492 dnia: Czerwiec 17, 2018, 06:03:42 pm »
Jak ktoś gra na IslandRO (https://ragnarok.cx/) to chętnie przyjmę invite'a do gildii. Nick Kacman.

Offline clinic_xD

« Odpowiedź #3493 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:49:45 pm »
Dobra. Jednak nie zapraszam na Megalith. Od czasu kiedy zaczalem to maksymalnie widzialem 70 osób online. z Czego około 10 to sklepy i 20 MC. 
na BG przez tydzien udalo sie raz pojsc. 2vs2.  i poziom gry tez wysoki. Skoro clownem FS z tarota zabijalem snipera i pala w teamie.
BTW.
Anmer. Gawarisz pa ruskij jazyk?

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3494 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:07:21 pm »
Szybko się zorientowałeś, nie ma co  ::) ::) ::)

Offline clinic_xD

« Odpowiedź #3495 dnia: Czerwiec 20, 2018, 07:54:50 am »
Dałem szanse ;p

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3496 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:37:45 pm »
nie gram, bo nie mam już czasu, ale to chyba aktualnie najlepszy serwerek. tydzień od startu i niby 1300 online, ustawienia też w porządku — poza trochę niskim rate, ale da się ubrać solo. i z tego co widzę nawet sporo ludzi stąd się zebrało.

pozdrawiam

Offline Davisen

• Nick Dark KDR: Davisen
« Odpowiedź #3497 dnia: Lipiec 01, 2018, 08:58:22 pm »
siemaaaa,
Gdzie na tym serwerze https://ragnarok.cx/ siedzicie Polaczky, bo bym chciał do gildii jakiejś dojść

Offline Mouryn

• Reputacja: +7/-43
  • Nick Dark KDR: Mouryn
  • Nick nKDR: Mouryn
  • Nick rKDR: Mouryn
« Odpowiedź #3498 dnia: Lipiec 01, 2018, 09:08:18 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 11:41:32 pm wysłana przez Mouryn »

« Odpowiedź #3499 dnia: Lipiec 04, 2018, 11:16:20 am »
A jak wyglądają BG na tym Ragnarok Ce Iks? Ruszajo? Som matsy? Som same czempy i synksy czy może większa różnorodność?  ???

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3500 dnia: Lipiec 04, 2018, 08:46:16 pm »
Drodzy koledzy i koleżanki. Spędziłem kilka chwil na serwerze Ragnarok wyspa aka ragnarok.cx i tym samym jestem gotowy na rzetelną recenzję. Oto ona!

Osobiście unikam nieznanych serwerów, gdzie jedyną formą instalacji jest plik wykonywalny, preferując staromodny model skompresowanego archiwum. Toteż rad byłem gdy okazało się, że instalka pozbawiona będzie hipotetycznych koparek bitcoinów czy innych cudów, kiedy wesoło pobierałem sobie island_client_20180618.zip.

Po uruchomieniu klienta zaskoczyło mnie novum w postaci wyboru lokalizacji hosta, dzięki temu można połączyć się przez Niemcy, Francję, Nowy Jork albo Singapur. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od wyboru, ja osobiście wielkiej zmiany pingu nie dostrzegłem. No właśnie — jakość połączenia z serwerem pozostawia niekiedy sporo do życzenia, przy czym nie jest to też nigdy padaka rodem z oficjala i niewielkie lagi od czasu do czasu nie utrudniają szczególnie rozgrywki. Jest to oczywiście bardzo indywidualna ocena i wcale nie jest powiedziane, że komuś nie będzie się tu grało płynniej niż na serwerach kadar.

Kiedy przebrniemy przez najtrudniejszy etap tworzenia nowej postaci — PSA wszystkie fajniejsze i nawet te mniej fajne emotki tłiczczata są już zajęte — przeniesiemy się na customowe training groundy, gdzie akurat nie ma nic co w jakikolwiek sposób wyróżniałoby ten serwer na tle innych. Został tam zaimplementowany NPC z dobrze znanym i lubianym ficzerem w postaci wyboru komend, które uruchamiają się automatycznie po zalogowaniu do gry — tutaj poniekąd wybiera się preferowany język, bo dostajemy między innymi kilka regionów #maina. Jeśli chodzi o populację, to bez wątpienia jest spora (to akurat wyróżnia ragnarok ce iks na tle pozostałych prywatnych serwerów), #main zdaje się faktycznie mówić głównie po angielsku, aczkolwiek wielu interesujących dysput nie doświadczyłem, właściwie jeśli chodzi o rozmowy, to jest to trochę martwy serwer zalewany spamem z #trade i @listenbg. No właśnie, BG grane są na tyle często, że dłuższa rozmowa na #main bez wyłączenia komunikatów z pól bitewnych mija się z celem — i bardzo dobrze!

Ustawienia bg nawiązują do najlepszych rozwiązań wypracowanych na przestrzeni ostatnich lat: dołączanie z komendy, jeden rodzaj odznak za który kupić można matsy i eq. Poza conquestami, gdzie niekiedy dochodzi do potyczek 70/70, przy mniejszym zainteresowaniu rozgrywane są też klasyczne bardziej kameralne odmiany tej rozgrywki. Więcej napisać nie mogę, bo zagrałem ledwie kilka rund tu priestem z podstawowym eq pve.

Natomiast co do wspomnianego pve, jest w porządku — do dyspozycji mamy większość podstawowych komend współczesnego ragnaroka @go, @storage. Brakuje mi obiecanego @gstorage, ale da się przeżyć. Rate zmienia się dynamicznie i przyznam że mógłby być większy, ale nie jest też szczególnie uciążliwy, przez weekend grając po kilka godzin da się zrobić hp 90+ z pomocą anubisów, a sniper wyexpi się sam szukając eq. Ceny z lootu zostały dopasowane, aby nie dało się za łatwo farmić zeny. Za tym, swoją drogą popularnym rozwiązaniem, nie przepadam bo zmienia jedynie miejsce farmy. W zamian oferuje powtarzalne questy polowania na potworka, za które dostaje się większą sumkę. Z przekonaniem stwierdzam, że pve to najgorzej rozwiązany element serwera.

Reasumując, podtrzymuję status aktualnie najlepszego serwerka w internetach, dla każdego kto lubi oldschoolowego ragnaroka:

+ serwerek nie forsuje przełomowych innowacji, za to skutecznie kopiuje sprawdzone rozwiązania wypracowane przez kultowe serwerki pokroju xRO,
+ na rynku można kupić zdecydowaną większość endgamowych itemków — badge można sprzedać, więc tak naprawdę po wbiciu 90 poziomu można już do śmierci farmić bg,

- rate, który wydaje się nie do końca uzasadniony, szczególnie na serwerze z tak dużym naciskiem na pvp, nie przeszkadza to jednak w sprawnym ubraniu się na bg,
- nieregularne, większe i mniejsze lagi i DC, serwerek ma też rzadkie problemy ze stabilnością i potrafi się czasem wysypać,
- irytujące customowe aury, czapki, skrzydełka,
- trochę p2w z możliwością kupowania nie tylko kosmetycznych itemków (enriched, enchanty, gym passy itp) — co jednak należy już wpisać do standardu obecnych privów

Ocena: 7/10

« Odpowiedź #3501 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:58:02 am »
Wszystko fajnie, tylko czemu koleżanki przekreślone? :-\

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3502 dnia: Lipiec 05, 2018, 07:11:12 pm »
jeśli do końca roku kiedykolwiek jakaś się tu pojawi, to odkreślę :'( ::)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 10:42:24 am wysłana przez fAulk »

Offline NekroSnajper

• Rada SoR
  • Reputacja: +56/-171
« Odpowiedź #3503 dnia: Lipiec 14, 2018, 09:16:41 am »
Ej słyszeliście że zaraz kończy się maintenance na KDR i będzie hulał?

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3504 dnia: Lipiec 15, 2018, 02:43:19 pm »
Sorry, ale trzeba mieć porządne upośledzenie mózgowe, żeby myśleć że ten żarcik, powtórzony tutaj milion razy, może jeszcze kogoś bawić. :-\ :-X

Offline Aencrist

« Odpowiedź #3505 dnia: Lipiec 16, 2018, 03:33:18 pm »
Jest jakaś nieszczęsna polska gildia na tym wyspa ro?

Offline Kid Cudi

• Reputacja: +3/-37
  • Gildia: BTW
  • Nick Dark KDR: Kaziu
« Odpowiedź #3506 dnia: Lipiec 16, 2018, 04:19:10 pm »
Rowniez szukam polskiej gildi na wyspa ro,jesli taka jest ? ??? ::)

Offline Swordcruse

• Reputacja: +51/-129
  • Diszpel fak yea !
  • Gildia: Najlepsza!
  • Nick nKDR: Swordcruse/Hatsune Miku/Aventria
  • Nick rKDR: Swordcruse
« Odpowiedź #3507 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:16:38 am »
Kiedy to forum w końcu zdechnie ? To nie będę miał tu powodu przychodzić #Nostalgia.

Offline Pylon

• Nick Dark KDR: Pentometr
« Odpowiedź #3508 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:03:59 pm »
Niestety ale pan administrator nie ma czasu go wyłączyć, ponieważ zajęty jest waleniem konia do narysowanych postaci z japońskich animacji.

Offline Sosza

« Odpowiedź #3509 dnia: Lipiec 18, 2018, 09:10:52 pm »
jak ktos gra na island ro to mamy gildie z paroma znajomymi z guild housem pisac pod nicki "Cysterna" "Nagasuka" "MagicznaParufkaPL"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 09:15:06 pm wysłana przez Sosza »