Forum serwerów KDR

Uwagi do Administracji forum serwerów nKDR i Dark KDR => Rozmowy z ekipą forum => Wątek zaczęty przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 12:58:34 am

Tytuł: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 12:58:34 am
Tylko do wglądu.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 01:13:52 am
Dziś dołączyłem do ekipy administrującej forum. Na dzień dobry (a raczej dobry wieczór) skasowałem sobie konto na forum. Przeprowadzona została mała nocna rewolucja. Powstał jak widzicie nowy dział forum. Jestem zwolennikiem publicznego załatwiania spraw, by zawsze mieć czyste ręce. Moje umiejętności jako administratora są na razie skutecznie ograniczone przez technologię. Tym niemniej udało mi się nadać uprawnienia Shoyowi i Vlokowi, by mogli graczy Dark KDR dodawać do grupy. Zapewne gracze Darka wiwatują. Prosimy więc o ciepłe przywitanie tych dwóch zasłużonych moderatorów na ich nowych, bardziej wymagających stanowiskach. Odpowiednia notka na czerwono świeci się, na 50% szans, w tej chwili, w zakładce aktualności na samym czubku forum.

W nowych działach zgłaszacie również jeden z najbardziej uciążliwych problemów z jakimi się do tej pory borykaliście - wygasłe osty.

Zyskaliście nowy istotny przywilej - macie prawo publicznie odwołać się od osta czy innego niesprawiedliwego wg Was traktowania, przez moderatorów. Pamiętajcie jednak że bierzecie odpowiedzialność za swoje słowa. Zastanówcie się dobrze nim coś napiszecie. Przeczytajcie zasady panujące w tamtym temacie. Nagonka i wulgarność będą ostro piętnowane, przeze mnie. Pamiętajcie też by solidnie uzasadnić odwołanie od otrzymanego ostrzeżenia. Jeśli będziecie bez potrzeby zawracać nam głowę, zwyczajnie zamknę ten temat. Pokładam jednak wiarę w tym że jesteście na tyle dorośli, by pomysł zdał egzamin.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 01:53:05 am
Wiemy, że system komunikacji z administracją serwerów powodował pewne problemy. Został on poddany pewnym ulepszeniom. Propozycje trafiły do działów Gra na KDR i Gra na Dark KDR. Czemu tak? By wszystkim było swobodniej. Administracja forum nie ma czasu przebierać się przez długie tematy, zapchane przepychankami, by zadecydowac w jaki sposób zmieniać serwer. Gracze mają problemy z zachowaniem formy, z jaką powinni zwracać się do administracji, rozmawiają sami ze sobą. Starałem się osiągnąć złoty środek. Teraz macie więcej swobody w rozmowie o zmianach na Waszym serwerze, a jednocześnie Gepard będzie miał łatwiej, bo przeczyta coś, co wspólnie z Waszymi ulubionymi moderatorami specjalnie dla niego opracujecie.

Jak to opracujemy!

A no właśnie tak. Zasady są proste. Gdy ustalicie że propozycja jest gotowa do przedstawienia administracji, wspólnie z moderatorem ustalicie punkty za i przeciw, oraz przeprowadzicie ankietę. Wyniki ankiety, streszczenie propozycji i argumenty będą przedstawione w specjalnym temacie administracji, do wglądu i decyzji. Ten przekąskowy rozmiar pozwoli im podjąć szybkie decyzje, bez przedzierania się przez tony materiału. Czy to nie wygodne rozwiązanie dla wszystkich? Ja też tak myślę.

Działami darkowymi zaopiekuje się Shoy, który wcześniej wyrażał taką chęć i Vlok, któremu zrobiłem niespodziankę i pewnie spadnie z krzesła jak to przeczyta.

Pozdrawiam wszystkich, dobranoc.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 02:46:57 am
Wyłączono blokowanie edycji postów. Ta decyzja jest tymczasowa, ale będziecie mogli spokojnie edytować posty, aż nie zostanie to ustawione lepiej, czyli mniej inwazyjnie. Być może będzie potrzebny jakiś addon do forum.

W profilu jest nowe pole - gildia - które możecie sobie wypełnić, wiadomo czym.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 02:55:55 am
Występują małe problemy z karmą, wkrótce problem zostanie naprawiony, proszę się do tego czasu tym nie przejmować.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 11:41:36 am
Po lekkich porządkach w działach z propozycjami, wszystkie zrealizowane lub odrzucone możecie znaleźć tu http://forum.kdr.net.pl/index.php?board=198.0

Polecam by się z nimi zapoznać, bo po pierwsze będziecie mieli okazję zobaczyć ile KDR ma już ciekawych ulepszeń i jak dużo pracy w przeciągu ostatniego roku wykonali administratorzy by ulepszać ten serwer. Przy okazji może wpadną Wam do głowy nowe ciekawe pomysły, hmm? Stare propozycje które utkwiły w martwym punkcie na dłużej niż 2 miesiące trafiły do archiwum forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 08:45:17 pm
Do ekipy moderującej forum, a mianowicie do moderatorów targowiska nKDR dołączył Kacman.

Teraz, by zostać dodanym do grupy Dark KDR, możecie również napisać prywatną wiadomość do Miliny. Na nKDR, uprawnienia w tym zakresie uzyskał R2.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 20, 2009, 11:10:33 pm
Zapomniany Grajek opuścił ekipę forum z racji braku czasu i utraty zainteresowania moderacją.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 21, 2009, 01:00:52 am
Karma znów działa poprawnie.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 22, 2009, 11:25:50 am
Amnestia i nowa tabela kar.

Wszystkie ostrzeżenia zostały zresetowane. Gracze nKDR i Dark KDR mają zresetowaną karmę i zdjęte bany czasowe (Bany permanentnie nadal nie zostały zdjęte, w ich przypadku należy wysłać odwołanie na mojego e-maila (http://lososthefish@wp.pl)). Warto więc było należeć do którejś z tych grup uprzywilejowanych. Nowa tabela kar zostanie dodana do regulaminu jak tylko zakończę zmienianie karmy. Dodatkowo z dniem dzisiejszym, moderatorzy nie mogą ani karać ani nagradzać siebie nawzajem. Zgłoszenia o ich nadużyciach i łamaniu regulaminu przyjmuję tylko ja.

Nowa tabela kar została dodana do regulaminu forum. Proces resetowania karmy zakończył się. Proszę o kontakt jeśli są jakieś problemy z karmą. Nowa tabela kar będzie widoczna w aktualnościach na górze strony przez jakiś czas.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 27, 2009, 11:34:39 pm
Zaktualizowano czas na forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 01, 2009, 08:27:16 pm
Użytkownicy obu targowisk zyskali możliwość usuwania stworzonych przez siebie tematów, zamykania ich i edytowania do woli. Dbajcie o to co po sobie zostawiacie :)
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 15, 2009, 11:03:46 am
Milina opuściła ekipę moderatorów.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 29, 2009, 07:18:09 pm
Shoy otrzymał możliwość banowania.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Grudzień 14, 2009, 01:53:58 pm
Kacman stracił uprawnienia moderatorskie.

Z dobrych wiadomości do dyspozycji graczy oddana została KDR Wiki. Więcej informacji pod tym tematem http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=58401.0
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 01, 2010, 01:21:41 pm
Każda gildia, jeśli ma ochotę, może otrzymać na forum serwerów swoje podforum, na którym będzie miała pełnię praw moderatorskich. Forum może być ukryte przed innymi graczami i zapewnia wygodę i funkcjonalność.Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Marzec 02, 2010, 05:56:44 pm
Regulamin forum został przeniesiony do osobnego działu na forum, gdyż niektórzy nie potrafili go odszukać.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Marzec 03, 2010, 12:31:53 pm
Styl Amber nie obsługuje górnego indeksu forum - Aktualności, dlatego osoby zainteresowane aktualnościami na forum i na serwerach zachęcamy do wyboru innego stylu forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Marzec 28, 2010, 11:40:33 am
Czas na forum stał się czasem innym, późniejszym. Nie oznacza to że trzeba teraz o wszystkim mówić w czasie przeszłym, o nie! Po prostu nastał czas letni, by można było oszczędzać prąd i by ktoś kto urodził się dziś o 1 w nocy, mógł oblewać to dwa razy. Kto to jest? Tego nie wie nikt. Tak więc, wszem i wobec, ogłaszam wprowadzenie stanu letniego.

PS. W me obliczenia wkradł się zauważalny błąd. Osoba która urodziła się dziś o 1 w nocy nie mogła oblewać 2 razy, bo 1 w nocy nie było, od razu zmieniała się w 2 w nocy. Dwa razy oblewa tylko ten farciarz z czasu zimowego. Moje kondolencje.

PS2. Zapomniany Grajek poinformował mnie że czas zmienia się o 2 na, 3, ale ja wiem że on kłamie, bo jest w zmowie z tym co pił dziś w nocy 2 razy, mimo iż nie powinien.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 03, 2010, 08:46:36 pm
Biorę tydzień urlopu, nie będę obecny do 12 kwietnia. Dodatkowe uprawnienia otrzymali Shoy i Vlok, by w miarę możliwości mnie zastąpić w globalnej moderacji forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 13, 2010, 10:55:51 am
Shoy i Vlok pozostaną na stanowiskach Global Moderatorow z powodu ograniczonej ilości moderatorów w ekipie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania podań.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 26, 2010, 08:38:11 pm
Można uzyskać zmianę nicku na forum, za prośbą do administratora. Warunkiem jest brak ujemnej karmy i korzystanie z konta ponad pół roku. Zmiany można dokonać też w innych uzasadnionych przypadkach. W przypadku prób zacierania swojej tożsamości, ew szwindli w targowisku, wyciągnięte zostaną natychmiastowe konsekwencje.  
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 08, 2010, 11:20:20 pm
Przypominam o zgłaszaniu nieaktualnych minusów ekipie administrującej forum! To jest w Waszym interesie. Termin inkubacji minusa to 3 miesiące.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: RoboRyba w Czerwiec 02, 2010, 12:33:20 pm
01000100011110100110100101110011001000000110000101100100011011010110100101101110011010010111001101110100011100100110
00010111010001101111011100100110000100100000011110100110000101110011011101000110010101110000011101010110101001100101
00100000011011100110100101100101011110100110000101101100011001010111101001101110011000010010000001101010011001010110
01000110111001101111011100110111010001101011011000010010000001100011011110010110001001100101011100100110111001100001
01110100011110010110001101111010011011100110000100100000011100100110111101100010011011110111001001111001011000100110
00010010000001101011011011110110110101110101011011100110100101101011011101010110101001100001011000110110000100100000
01110011011010010110010100100000011101110010000001101011011011110110010001111010011010010110010100100000011000100110
1001011011100110000101110010011011100111100101101101
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 03, 2010, 07:13:06 pm
Zmieniono nazwę jednego z działów na Obsługa techniczna forum, gdyż gracze mylnie szukali pomocy w sprawach związanych z działaniem serwera w tym dziale.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 25, 2010, 07:57:58 pm
Administracja szuka moderatora do obsługi działów klasowych, oraz przedszkola. Interesuje nas również nowy moderator do działów nkdr. Zgłoszenia do mnie na PM lub w dziale rekrutacji moderatorów.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 28, 2010, 04:03:15 pm
Do ekipy forum dołączyli:

-Medea - dział Questy

-Kacman - działy tematyczne nkdr

-Kosuke - nkdr oraz przedszkole
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 28, 2010, 06:24:06 pm
Opiekę nad działami klasowymi przejął Staszek
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 28, 2010, 06:30:40 pm
W związku z zatrudnieniem nowych moderatorów moderatorzy globalni przestali być potrzebni.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 29, 2010, 11:21:53 am
Działy offtopic przejął pod opiekę My Way.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 29, 2010, 11:25:51 am
Administracja forum zachęca użytkowników do prezentowania swoich buildów postaci w działach klasowych w odpowiednich tematach. Najlepiej opracowane buildy będą nagradzane. O więcej szczegółów proszę pytać moderatora działów klasowych Staszka.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 06, 2010, 09:12:56 am
Shoy zrezygnował z pełnienia obowiązków moderatora w wyniku konfliktu z nowymi moderatorami i administratorem.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 11, 2010, 09:17:20 am
Staszek przejął obowiązki moderatora targowiska Dark KDR 2 dni temu.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 11, 2010, 09:44:28 am
W związku z tym, że gracze w targowisku nie rozumieją do końca rozróżnienia między S> i T>, dla ich wygody zredukowano ilość działów do działu kupna i sprzedaży. W dziale sprzedaży i w dziale kupna prezentowano tematy mieszane - zawierające zarówno ofertę wymiany za przedmioty jak i sprzedaży za zeny. Inne osoby w jednym dziale dawały ofertę sprzedaży za zeny a w drugim sprzedaży w drodze wymiany za przedmioty, przez co posiadały dwa tematy o bardzo podobnej treści. W związku z tym, by tematy wyświetlające się na stronie głównej były jak najbardziej przejrzyste, by nowe oferty się nie powtarzały w działach S i T, usunięty został dział wymiany, uznany jako zbędny. Lista zmian jest zaznaczona w regulaminach 2 poddziałów na czerwono, użytkownicy działów powinni się z nią zapoznać. Znaczenie miała również uniwersalność znaków B> i S>. Zapraszamy do komentowania zmian w odpowiednim temacie.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 15, 2010, 08:21:38 pm
-bio- został moderatorem działu błędy i problemy.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 09, 2010, 01:35:56 pm
Wczoraj My Way dołączył do moderatorów działu profesje: mage class i acolyte class.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 09, 2010, 01:36:42 pm
Dziś Staszek otrzymał moderatora w działach gry na dark kdr, oraz możliwość dodawania do grupy użytkowników Dark KDR.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 22, 2010, 11:05:11 am
Wszyscy gracze darka proszeni są o zapoznanie się z drobnymi zmianami w regulaminie targowiska. http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=61175.0 - kupno
http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=61174.0 - sprzedaż

Zmiany zaznaczone są kolorem czerwonym.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 26, 2010, 03:36:23 pm
Forum dziś przeszło na nowy silnik, a co za tym idzie oferuje nowy nowoczesny wygląd i nowe możliwości, do których trzeba się przyzwyczaić.

Na razie dostępna jest 1 podstawowa, dobrze funkcjonująca, skórka do forum, której używanie jest zalecane dla osiągnięcia pełni korzyści płynących z nowych możliwości jakie oferuje nowe forum.

Pola profilu z nazwą gildii, nickiem w grze i gadu gadu wymagają powtórnego wypełnienia.

Forum oferuje nowy system ostrzeżeń, w postaci paska, który pozwala na obserwację postów użytkownika, moderowanie ich, poprzez potrzebę zatwierdzenia i całkowitą blokadę pisania, w zależności od forumowych przewinień, wraz z automatycznym czasowym wygasaniem ostrzeżeń.

W związku z tym, dotychczas stosowana przez moderatorów karma w postaci plusów i minusów przechodzi w ręce użytkowników, którzy mogą się plusować i minusować do woli. Opcja ta dostępna jest tylko dla osób zarejerstowanych w grupach nkdr i dark kdr.

Od dziś funkcjonuje nowa metoda dochodzenia do grupy graczy nkdr lub dark kdr. W Waszym profilu wybieracie zakładkę modyfikuj profil schodzicie na sam dół otwartego paska gdzie wybieracie Grupy użytkowników. Znajduje się tam lista dostępnych grup do których możecie dołączyć, jak i tych w których aktualnie się znajdujecie. Klikacie guzik Poproś o członkostwo i wpisujecie prośbę o dodanie do grupy. Należy pamiętać o uzupełnieniu profilu o nick postaci inaczej prośba może zostać odrzucona.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 26, 2010, 04:26:27 pm
Wszyscy użytkownicy proszeni są o zapoznanie się z nowym regulaminem kar: http://forum.kdr.net.pl/index.php?action=announcement;aid=1
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: Gepard w Wrzesień 03, 2010, 02:30:06 pm
Domyślny styl forum został dostosowany do wyglądu strony głównej serwerów. Autorem modyfikacji jest Zapomniany_Grajek.

Poza stylem domyślnym do dyspozycji są: styl "default", czyli poprzedni styl domyślny oraz "Core", czyli domyślny styl z poprzedniej wersji forum.

Własny styl można wybrać w profilu (http://forum.kdr.net.pl/index.php?action=theme;sa=pick;).
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: Gepard w Wrzesień 03, 2010, 03:52:21 pm
Wróciły znane i lubiane emotki z poprzedniej wersji forum.

 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Wrzesień 12, 2010, 02:38:22 pm
Z grup nkdr i dark kdr wyrzucono graczy którzy nie uzupełnili swoich profili na czas.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 10, 2010, 01:53:37 pm
Thesis opuścił ekipę moderatorów forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 12, 2010, 12:08:45 am
Szukamy nowego moderatora do działów nkdr.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Październik 23, 2010, 10:05:01 pm
Staszek, znawca targowisk, moderator targowiska Dark KDR, przejął pieczę nad targowiskiem nkdr zastępując na tym stanowisku Kacmana.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 07, 2010, 11:57:09 pm
Nie ma mnie do 15, wszelkie prośby proszę kierować do Geparda.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Styczeń 11, 2011, 11:18:11 pm
Na prośbę użytkowników osoby niezalogowane na forum nie mogą już przeglądać listy osób na nim zalogowanych. Utworzono również grupę nkdr Lifestream, zainteresowani mogą pisać do jej moderatorów Irya i Doman.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Styczeń 21, 2011, 11:55:33 am
Utworzono podgrupę i podforum gildii Fear is Near, zainteresowani dostępem do gildii powinni poprosić o dostęp edytując swój profil (http://forum.kdr.net.pl/index.php?action=profile;area=groupmembership)
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Styczeń 21, 2011, 12:15:53 pm
Właściciele podforów gildyjnych zobowiązani są odrzucać nieinteresujące ich podania o dodanie do grupy gildii.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Styczeń 26, 2011, 05:58:43 pm
My Way opuścił ekipę forum. Chętnych do moderowania działów offtopic zapraszam do składania podań.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Styczeń 30, 2011, 09:26:48 pm
FAulk został na próbę moderatorem działów offtopic.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 06, 2011, 06:18:25 pm
bio zrezygnował z funkcji moderatora forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 07, 2011, 11:48:57 pm
Wystąpiliśmy z propozycją do gildii grających na serwerach nkdr na wyznaczenie nam swoich kandydatów na moderatora działu nkdr. Chętni mogą pochodzić także z poza gildii wybranych przeze mnie.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 09, 2011, 09:39:55 pm
Od wczoraj Medea moderuje dział propozycje nkdr.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 11, 2011, 01:41:32 pm
Powstało nowe podforum gildii gang bang, zainteresowani mogą prosić o dostęp w swoim profilu.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 13, 2011, 08:17:30 pm
Dodano nowy addon zmniejszający obrazki do rozmiarów 300x300. Obrazki można powiększyć 1 kliknięciem.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 24, 2011, 10:13:45 pm
Tewam został nowym moderatorem przedszkola, zastępując na tym stanowisku nieaktywnego moderatora Kosuke, który opuścił ekipę forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 25, 2011, 12:13:31 pm
Ogólnodostępne i do wglądu są metody przyznawania kar przez moderatorów. Lista może służyć jako źródło odwołań od kar. Kary w różnych działach są różne, z powodu osobnej polityki ekipy w różnych działach. Rozmowy z ekipą są prowadzone bardzo rygorystycznie. Przedszkole, jako dział dla nowych graczy prowadzony jest rygorystycznie by nowych graczy nie odstraszać. Działy serwerowe są działami mającymi głównie charakter rozrywkowy, więc nie są traktowane tak rygorystycznie jak reszta forum, szczególnie temat rozmów dotyczących woe, jako budzący w graczach różnego rodzaju emocje. Opisane są różne metody przyznawania ostrzeżeń. Kandydaci na moderatorów powinni się zapoznać z tym systemem.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 25, 2011, 09:54:51 pm
Ekipa forum szuka osoby która umie i przygotuje nam na zlecenie 20 ładnych banerków związanych z mobami z ragnaroka. Lista mobków zostanie podana, wszystkie szczegóły na priv. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Zainteresowanych pracą dla społeczności serwerów również proszę o kontakt w sprawie pracy na lekko przykurzonej kdr wiki, która administracja planuje dalej rozwijać by stała się wygodnym źródłem wiedzy dla użytkowników forum, zamiast mało przejrzystego działu Questy i Klasy Postaci, które powinny mieć rolę helpdesku, a nie śmietnika informacji. Obecnie działy są nieprzejrzyste. Szczegóły na priv. Jeśli się zgłosicie do pracy otrzymacie konkretne zadanie i konkretny termin jego wykonania z którego prosimy się wywiązać. 

PS: Za wszelką pracę na forum będzie można otrzymać pozytywną karmę tak jak kiedyś, tylko tym razem w dziesiątkach:)
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 27, 2011, 02:16:33 pm
Przypominam że KDR Wiki może edytować każdy, korzystając z danych logowania na forum nkdr. By ułatwić sobie zadanie, najlepiej jest edytować przygotowaną wcześniej, podobną stronę i w ten sposób korzystać z jej gotowych szablonów. Jeśli nie potraficie wybrać od czego zacząć, mogę Wam w tym pomóc.

Zapraszamy do korzystania z KDR Wiki (http://wiki.kdr.net.pl/w/Strona_g%C5%82%C3%B3wna)

Wiki ma na celu pomóc nowym słabszym graczom w starcie i rozwoju postaci w grze Ragnarok Online. Jest w całości po polsku, ale potrzebuje jeszcze wielu edycji by zbliżyć się do kompletności. Wszystkie osoby mające konto na forum zapraszamy do współpracy.
(http://wiki.kdr.net.pl/images/thumb/1/1d/Information_icon4.svg/120px-Information_icon4.svg.png) (http://wiki.kdr.net.pl/w/Strona_g%C5%82%C3%B3wna)
Więcej informacji o najbardziej wymaganych do przerobienia tematach znajdziecie tutaj (http://wiki.kdr.net.pl/w/Dyskusja_KDR_wiki:Portal_spo%C5%82eczno%C5%9Bci) i w działach pomocy (http://wiki.kdr.net.pl/w/Pomoc:Spis_tre%C5%9Bci)
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Luty 28, 2011, 11:57:49 am
Doman, wybrany przez gildię SoR, został moderatorem działu nKDR, po okresie próbnym. Tewam, wybrany przez gildię Smile Corp, został moderatorem działu przedszkole.

Przypominam, że poszukujemy twórcy ładnych banerków.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Marzec 22, 2011, 07:46:33 pm
Przypominam, że komentowanie cudzych ofert bez chęci kupna jest karane jako offtop w targowisku. Gdy ktoś będzie to robił nagminnie, zostanie pozbawiony prawa dostępu do targowiska.

Dodatkowo Kacman zastąpił Staszka jako moderator targowisk.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Marzec 29, 2011, 11:20:32 am
Przypominam, że za rozsyłanie prywatnych wiadomości z reklamą innego serwera jest ban permanentny.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 07, 2011, 03:11:50 pm
Ekipa forum poszukuje ekspertów do działów klasowych. Szukamy osób, które dogłębnie poznały techniki gry daną klasą. Osoby te będą współpracowały z ekipą forum w działach klasowych - nie będą miały stanowiska moderatora, a stanowisko doradcze. Wiązać się będzie z tym elegancki banerek, jako forma wyróżnienia, oraz własny dział ukryty do konsultacji. Zadaniem tych osób będzie pomoc nowym graczom w zapoznaniu się z daną klasą oraz dbanie o rozwój działów klasowych. Drugim zadaniem będzie raportowanie postów niezgodnych z regulaminem forum.

Chętnych proszę o kontakt via pm.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: Gepard w Kwiecień 07, 2011, 11:31:46 pm
Znaczniki [size] w postach zostały wyłączone.

Powód: używanie przez niektórych użytkowników forum zbyt małej - nieczytelnej - czcionki.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 10, 2011, 01:09:50 pm
Staszek zrezygnował z funkcji moderatora forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 18, 2011, 03:50:14 pm
Moderator Doman ma ogólny nadzór nad regulaminową zgodnością postów w działach klasowych.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Kwiecień 23, 2011, 11:49:59 am
Ekipa forum dalej poszukuje ekspertów do działów klasowych!
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 03, 2011, 12:22:21 am
W środę rusza program ekspertów na forum. Mamy dużo chętnych, ale jesteśmy w stanie przyjąć jeszcze parę osób. Rekrutacja będzie odbywać się do środy wieczorem. Później eksperci sami zadecydują o doborze nowych kandydatów.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 03, 2011, 03:47:20 pm
Potrzebni są eksperci wyłącznie do archer class - 1 osoba (najlepiej o profilu dancer/bard), oraz acolyte class - specjalista od hp. Jeśli są chętni do klas expanded, również zostaną zrekrutowani.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 05, 2011, 12:29:59 am
Program ekspercki ruszy z drobnym opóźnieniem, z powodu braków w bazie forum.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 08, 2011, 12:25:21 pm
Eksperci to grupa graczy posiadająca największą wiedzę o grze.

Muszą liczyć się z tym, że zabłąkany noobek może poprosić ich o pomoc. Są skarbnicą wiedzy i informacji, którą są w stanie się podzielić.

Współpracują z moderatorami działów klasowych w sposób luźny, mogą podejmować inicjatywę ulepszeń i pozyskiwać dla jej celów większe uprawnienia nad działami, w których prace się angażują.

Zachęcam ich do umieszczania swojej wiedzy na nKDR wiki.

Posiadają autorytet użytkowników o dużej wiedzy i umiejętnościach - mają pod nickami wyróżniające ich banerki.

Są traktowani w sposób identyczny jak zwykli użytkownicy, w kwestii systemu kar.

Mogą proponować zmiany w regulaminie dotyczące dział klasowych - ich głos będzie brany pod uwagę w formie głosowania - ankiety.

Wszystkie zadania, których się podejmą mają charakter fakultatywny.

Mogą utracić swoje wyróżnienie z powodu bana permanentnego, lub 2 miesięcznego nielogowania się na forum bez usprawiedliwienia.

Ich opinia może być brana pod uwagę przez administrację serwera, w sprawach dotyczących zmian polegających na modyfikacjach skilli klas itp od strony gameplayu - co jest moim szczerym życzeniem.

Być może głosowania ekspertów w ramach przedmiotów w konkursie stwórz swój item będą również brane pod uwagę (na razie to luźna propozycja).

Mogą nominować nowych ekspertów w swoich działach.

Mogą w sposób dowolny korzystać z przeznaczonego im ukrytego działu, pomocy moderatora i administracji.

Mile widziana będzie oczywiście inicjatywa z ich strony, aby zachęcać do gry nowych graczy i pomagać im w poznaniu gry.

Obecnie moderatorem pomagającym ekspertom jest Doman. 

Oto lista banerków:
(http://oi52.tinypic.com/5ocfoh.jpg)

Autorem banerków jest fAulk.

W planach jest dodanie funkcji multieksperta z odrębnym banerkiem. Będą to ludzie zaangażowani w rozwój działów klasowych, w więcej niż jednej klasie. Multieksperci będą wybierani w głosowaniu ekspertów, ale nie będzie to więcej niż 2-3 osoby.

Obecnie ekspertami zostali:
Mech (mage)
Anmer (mage)
Szpan (sword)
Xantos (swod)
Yozer (sword)
Ultimate (archer)
Gnomi (archer)
Doman (archer)
Faulk (merch)
Bio (merch)
Kazushe (acol)
Agent Orange (acol)
Krzychu (acol)
Sciv (thief)
Sabin (thief)
Ram Izad (thief)
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Maj 18, 2011, 02:49:41 pm
Ram Izad i Sciv otrzymali tymczasowe uprawnienia moderatorskie w dziale thief class, aby go uporządkować.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 01, 2011, 04:27:40 pm
Przypominam, że dział rozmowy z ekipą służy do rozmów z ekipą a nie do składania propozycji zmian dotyczących serwerów, które można uznać za drobne i kosmetyczne. Przypominam też, że do tego służy dział propozycje, oraz że proponowanie czegoś graczom nKDR lub DARK, w pakiecie mija się z celem. Gracze nKDR nie powinni przegłosowywać propozycji wprowadzanych na DARK i odwrotnie. Jeśli to się będzie powtarzać, propozycje będą zwyczajnie kasowane (jako offtop) a nie przenoszone do odpowiedniego działu.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 07, 2011, 04:08:02 pm
Doman zrezygnował bycia moderatorem na forum
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Czerwiec 22, 2011, 10:33:19 am
Usunięta została mała luka w uprawnieniach użytkowników bez grupy - a raczej nie tyle luka co uprawnienie, które spowodowało, że boty rejestrujące się na forum mogły pisać swoje ogłoszenia w jednym z działów.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 10, 2011, 11:32:03 am
Użytkownicy mogą dołączyć do grupy rkdr aby uzyskać dostęp do działów nowo powstającego serwera, poprzez panel ustawień swojego profilu. Więcej szczegółów w ogłoszeniach globalnych. Proszę kliknąć ten link http://forum.kdr.net.pl/index.php?action=profile;area=groupmembership
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 17, 2011, 10:50:28 am
Przypominam, że prośby o dołączenie do grup gildyjnych zalegające na liście są odrzucane po zbyt długim okresie oczekiwania.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Lipiec 31, 2011, 10:57:38 pm
Gildie migrujące w całości na rkdr mogą mieć swoje podfora przeniesione do tamtejszych działów. Gildie, które chcą grać na obu serwerach mogą poprosić mnie o dodanie poddziału do ich podforów dla nowego serwera. Jeśli gildii będzie dużo, rozważę przeniesienie wszystkich podforów gildyjnych do nowego działu, jeśli taka będzie wola GLi.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 03, 2011, 12:25:34 am
Do grona moderatorów dołączył bobi - moderuje działy darka wraz z Vlokiem i offtopa wraz z fAulkiem.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 03, 2011, 12:36:13 am
Każdy może zostać ekspertem na forum - szukamy osób, które są w stanie napisać poradnik dla nowych 3 klas, dla graczy, którzy ich nie znają. Gotowe poradniki można wysyłać mi, ocenią je obecni eksperci.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 11, 2011, 10:02:29 am
Kacman moderuje targowisko rkdr.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 13, 2011, 01:18:56 pm
bobi, Medea i fAulk moderują dział gra rkdr, z wyłączeniem propozycji rkdr.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 25, 2011, 12:59:22 pm
Przypominam, że dalej potrzebujemy osób, które byłyby w stanie napisać poradniki do nowych klas w działach klasowych!
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Sierpień 25, 2011, 06:17:49 pm
Uwaga, proszę członków grup serwerowych o uzupełnienie nicku postaci, którą gracie na serwerze. Dodatkowo silnik wyszukiwania pozwala teraz na wyszukiwanie osób, które nas interesują, poprzez imię postaci.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: Gepard w Wrzesień 02, 2011, 01:00:07 pm
Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.

Ewentualne błędy i niedociągnięcia w działaniu lub wyglądzie forum proszę zgłaszać w tym dziale (http://forum.kdr.net.pl/index.php?board=196.0).

Zainstalowany został także moduł bugtrackera, który zastąpi dział "Zgłoszenia błędów".
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Wrzesień 19, 2011, 09:19:47 pm
Działy rNKDR są widoczne dla gości. Za głoszenie dziękujemy Nekrosnajperowi.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 29, 2011, 10:13:26 pm
fAulk z powodu nadużycia swoich uprawnień został usunięty z funkcji moderatora.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Listopad 30, 2011, 12:28:44 am
Tewam zastąpił fAulka w działach offtopowych.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: lososthefish w Grudzień 05, 2011, 03:40:31 pm
Medea została moderatorem działów nKDR i podchodzi do tego z entuzjazmem.
Tytuł: Odp: Ogłoszenia ekipy forum.
Wiadomość wysłana przez: Gepard w Luty 16, 2012, 06:41:06 pm
Dzisiejsze problemy z wejściem na forum i komunikaty o banach spowodowane były nadużyciem uprawnień przez moderatora Vloka. W związku z tym oraz brakiem chęci do dalszego pełnienia tej funkcji, Vlok nie jest już moderatorem forum.