Autor Wątek: Propozycje odnośnie forum  (Przeczytany 50930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacman

• Reputacja: +195/-124
Odp: Propozycje odnośnie forum
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 17, 2009, 03:02:48 pm »
IMO głupota... Według mnie opcja edytowania postów powinna być włączona wszędzie.

Offline Switek

• Reputacja: +20/-51
  • Gildia: Raion
  • Nick rKDR: Switek
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 17, 2009, 05:33:35 pm »

Nick i Gildia w widoku pod avatarem, da radę?

Też jestem za, kiedyś było.
bump

Offline Olaz

• Reputacja: +1/-0
  • Gildia: Black Sun
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 17, 2009, 06:13:36 pm »
IMO głupota... Według mnie opcja edytowania postów powinna być włączona wszędzie.
Też jestem tego zdania, dlatego dziwię się dlaczego zostało to zmienione.
Szczerze - nawet nie próbuję szukać powodu, dla którego takie rozwiązanie zostało wprowadzone w życie.

PS. Ale np. tutaj mogę edytować posty.

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 17, 2009, 09:26:42 pm »
Nie istnieje realna potrzeba edytowania swoich postów, bo każdy powinien myśleć nim coś napisze, a jak dochodzą nowe odpowiedzi, to pojawia się okienko o tym informujące. Nie istnieje też realna potrzeba blokowania tego w ten sposób, po za jednym wypadkiem - gdy ktoś obraca swojego posta, w środku tematu o 180 stopni, a ten post np łamał regulamin i próbuje się ten fakt ukryć. Nie ukrywam na naszym forum są nałogowi edytorzy postów i wywinęli się w ten sposób od paru kar. Najlepszym rozwiązaniem było by edytowanie posta, dostępne przez kilka minut po jego napisaniu, np z powodu literówek, czy błędów gramatycznych. Choć tak na prawdę uważam że jak się już coś palnie, to się palnęło. Słownik też jest w okienku i podkreśla różne słowa, a mimo wszystko dalej niektórzy piszą nałogowo "ludzią" lub bełkoczą tak, że trudno ich zrozumieć. Ja, choć też czasem popełniam błędy składniowe i ortograficzne, jestem zwolennikiem wizualnej higieny posta, czyli tego co kiedyś z takim zapałem promował na naszym forum Misiek.

Offline Olaz

« Odpowiedź #184 dnia: Październik 18, 2009, 03:26:30 am »
Przedstawię Ci inny punkt widzenia: przyszło mi jeszcze coś ciekawego do głowy i chcę to dopisać. Nie mogę tego zrobić, bo nie mogę edytować posta (mój post jest ostatnim w temacie). Nie mogę też napisać drugiego posta, bo "multiposting" jest (na szczęście) zablokowany. Co teraz?

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 18, 2009, 12:00:43 pm »
Dla tego 5-10 minut na edycje było by dobrym rozwiązaniem, ale wyobraź sobie, że jeśli Ty dopiszesz ten fajny pomysł, to ten kto napisał posta chwile po Tobie też się ustosunkuje i będzie zmieniał posta, następny też i następny. Jak napiszesz swojego posta później nie będzie takiego bałaganu. Edytowanie postów powinno być dostępne przede wszystkim tam gdzie nowe posty pojawiają się dość wolno. Tam gdzie pojawiają się szybko rodzi to bałagan.

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 18, 2009, 01:13:47 pm »
Ja uważam, że możliwość edytowania postów jest złym rozwiązaniem:
1. Jak ktoś napisze nowego posta to widać, że dzieje się coś nowego w temacie - jak zmienia się treść starego posta to mało kto to zauważy.
2. Poza tym dziwnie wygląda wątek jak ktoś się ustosunkowuje do wypowiedzi X tak, że jest to spójne i logiczne, a potem ktoś zmienia wypowiedź X tak, że następująca po niej wiadomość staje się bezsensowna.

Ciekawa wydaje mi się propozycja lososia z możliwością edycji przez parę min po wysłaniu posta.
Dodałbym jeszcze możliwość double postowania, która przykleja treść nowego posta do poprzedniego.

Offline Olaz

« Odpowiedź #187 dnia: Październik 18, 2009, 06:33:04 pm »
Toż piszę, że mówimy o sytuacji KIEDY "MÓJ" POST WIDNIEJE W TEMACIE JAKO OSTATNI (a nie o edytowaniu posta gdzieś w środku tematu - to chore). Dlaczego nie miałbym mieć możliwości dopisania czegoś do niego, skoro nikt inny po mnie jeszcze się nie wypowiedział? To samo tyczy się tego, że powinienem mieć możliwość usunięcia własnego posta, jeżeli jest on ostatnim w temacie. To raczej normalna rzecz na forach internetowych.

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +218/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 18, 2009, 07:48:51 pm »
3 minuty na poprawki :)

Offline Lahatiel

• Reputacja: +0/-0
  • ...
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 19, 2009, 05:13:05 pm »
Dla mnie - beznadziejne rozwiązanie, rozumiem, że w takiej sytuacji mogę sobie zrobić double posta?

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 19, 2009, 05:17:45 pm »
W Fanartach, Fanficach, Dziale towarzyskim czy Customach czesto zachodzi koniecznosc edycji przez autora pierwszego postu - ot, zeby dodac nowe dziela czy poprawic martwe linki. Doczekam sie kiedys mozliwosci pelnej edycji w tych dzialach? Pisalem o tym kilka tygodni wczesniej.