Autor Wątek: "Tajemnicze" Królestwo Midgard' u  (Przeczytany 3369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R@ito

• Reputacja: +0/-0
"Tajemnicze" Królestwo Midgard' u
« dnia: Styczeń 02, 2008, 04:08:23 pm »
Udałem się przez ocean, burze i sztormy mijając. Dotarłem do wirów, które ominąwszy odsłoniły mi ten największy. Wessany nurtem znalazłem się w jego mocy. Kręcąc się i kręcąc, niemalże bez końca upadłem na suche dno oceanu. O dziwo tam, znalazłem tylko świetlistą przestrzeń. Wessała ona mój okręt wraz ze mną. Spadałem i spadałem w bieli i wirach jakiejś dziwnej kolorowej many. Czułem się jak by te kolorowe zawirowania przyglądały się mi. W końcu poczułem nurt, a dokładnie silne szarpnięcie łodzi. Tak to znów ten wir, pomyślałem. Dziwne... kręci się w odwrotną stronę. No tak... Teraz będę się unosił ku powierzchni. I zaskoczenie... na szczycie ujrzałełem słoneczko, spokojny ocean. Nie doszedłszy do siebie, zagubiony w myslach, niewiarygodnie ruszyłem po prostu na powrót do domu. Inne rozmieszczenie pułapek wirowych, potwierdzało tylko moje podejrzenia... coś jest nie tak. Wszystko się dzieje tak jakbym dotarł do nowego wymiaru. Przepłynąwszy kawałek trasy dobiłem do brzegu. Tam znajdowała się ta kraina. Nikt się mną nie zdziwił mocno... Każdy jakby zajęty sobą, ale zawsze skory do pomocy. Od razu znalazła się dziewczyna która z miasta portowego tego Świata zaprowadziła mnie do stolicy... byłem pod wrażeniem! Miasto piękne i spokojne, ludzie żyli tam w harmonii. Nikt się nie nudził, każdy był sobą. Nazywało się "Prontera". Jednakże stolicę szybko porzegnałem, po poradzie owej przyjaciółki i podjeciu decyzji co do mojej profesji, udałem się do miasta zielenii i łucznictwa. Tam opuściła mnie miła znajoma i zostawiła mnie ze swoją "zaradnością". Więc poszedłem dalej... dotarwszy do szkoły zacząłem się uczyć. Później chodziłem ćwiczyć i ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. To było wspaniałe po tym wszystkim od czasu do czasu pochodzić sobie w parku na połódniu i być ogrzewanym przez to słońce, czuć zapach kwiatów. Ponadto czuło się w społeczeństwie tego królestwa zaufanie bijące z oczu. Wszyscy ze sobą współpracowali, a rywalizowali uczciwie. Moja inność nikogo nie dziwiła, każdy jest tam inny, ponadto jest to cechy budząca zainteresowanie i powodująca chęci współpracy.  Czuję się tam wolność. Zakładają, że najlepszą drogą życia jest zadawanie nieskończonej ilości pytań w sferze egzystecji, więc nic więcej do ideologii nie dodają. Przygód tam nie brakuje. Ponadto kiedy ich magicy chronią ludzi i od kiedy stworzyli bazy wskrzeszające i ochraniające masowo społeczności królestwa przed zabiciem i/lub chorobami... adrenaliny nigdy nie brakuje żadnym śmiałkom.Oczywiście są też inne typy spełnione... marzyciele, co się przyglądania wszystkiego upodobali... Tworzą teorię mające naprawiać Królestwo niektórzy, a inni zaklęcia czy maszyny.... CDN

Sorki za błędy... ciurkiem pisałem :P

Pozdro :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 04:12:31 pm wysłana przez R@ito »

Offline Termosek

• Reputacja: +2/-17
  • Mrrrrrr <3 Serek ? ;3
  • Gildia: ~QT~
  • Nick nKDR: Termos, Avik, Skylean, Burning
Odp: "Tajemnicze" Królestwo Midgard' u
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2008, 04:24:35 pm »
Za duzo z FFX :p

Offline Veteran2

• Reputacja: +1/-0
  • No Way~!
  • Gildia: Vae Victis
  • Nick nKDR: Engredar, -Engre-, Engre, Nepo, Anonim, milion innych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2008, 05:41:39 pm »
hymmm, ogolnie fajnawe  ;D nie spodobalo mi sie tylko taki nadmiar opisu tego wiru xD (takie moje odczucie :P)

Offline Misiek

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2008, 08:40:32 pm »
Kurde, ale z tego autora to c#$% j%@^%#*@*& w d$@# p@^$&^$%@!

Sorry za wyzwiska, pisałem ciurkiem;)

Kiepsko się to czyta. Niestety. Dziwna dynamika narracji na moje oko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 08:42:17 pm wysłana przez Misiek »

Offline Xian

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:28:23 pm »
takie sobie, moze 2 czesc bedzie lepsza

Offline Gamma

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:47:09 pm »
Brak dialogow, a szkoda. Byloby ciekawiej. Mam nadzieje, ze 2 czesc bedzie znacznie rozbudowana, z podzialem na poczatek, rozwiniecie i koniec^^ Ale pomysl dobry;3

Offline Dagroth

• King Nothing
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 03:31:45 pm »
Jako wstęp do czegoś większego / prolog sporej historii - da się przełknąć.

Jako tekst samodzielny - nudne. I jakieś takie bez większego sensu.

(teraz się zastanawiam, kiedy bohater se swoją obowiązkową drużyną, będą ratować piękny rune-midgard...).

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 03:34:04 pm wysłana przez My way »