Autor Wątek: Moja grafomania.  (Przeczytany 5770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vitra

• Gość
Moja grafomania.
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:57:13 pm »
Czesc!

Od jakiegos czasu opisuje kolejne walki o krysztal na serwerze, z perspektywy swojej i mojej gildii, oczywiscie lekko podkolorowane. ;) Jako, ze w temacie o woe gina one pod naporem flejmu i gadek o e-penisach, postanowilem umieszczac je w osobnym temacie. Dotychczas opisane:

http://slavikord.ovh.org/woe130909.pdf
http://slavikord.ovh.org/woe160909.pdf
http://slavikord.ovh.org/woe200909.pdf
http://slavikord.ovh.org/woe230909.pdf

W pierwszych drazni brak polskich liter, ale byly pisane na kolanie w formie posta na forum, a nie chce mi sie teraz ich poprawiac. :P

Z gory dziekuje za przeczytanie, i oczywiscie za konstruktywna krytyke, bo tylko dzieki takiej moge poprawic swoj skromny warsztat literacki. :(

Offline Switek

• Reputacja: +20/-51
  • Gildia: Raion
  • Nick rKDR: Switek
Odp: Moja grafomania.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:13:48 am »
O dzięki. Pierwsze 2 czytałem, kolejnych nie mogłem odnaleźć właśnie pod naporem flejmu.
Podoba się ;p szczególnie tłumaczenia nazw gildii Osoba nie będąca na WoE więcej dowie się od ciebie, niż z tego całego tematu ;P
Sekta Śmiejących Się Do Rozpuku ^^

Offline Klamot

• Reputacja: +1/-2
  • eliminator gnoju
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 01:46:12 pm »
@Vitra - wiec jednak nie znalazles pracy na wakacje?

Offline KoSiNeK

• Reputacja: +0/-1
  • White & Nerdy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 02:27:00 pm »
staszek znajdz sobie dziewczyne

Offline Asan

• Reputacja: +2/-1
  • Niewinny wygląd może czasem mylić - pamiętajcie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2009, 04:09:57 pm »
Świetne :) Coś przynajmniej pozytywnie urozmaica flejm(nudę?) forum :P

Offline Light

• Reputacja: +1/-10
  • gnuj
  • GaduGadu: 2499097
  • Nick Dark KDR: Troo, Virez,Daiwa( do czasu aż sam sobie naexpie) : <
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:20:03 pm »
Swietne! Pisz dalej moze byc tylko lepiej ^_^

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:33:12 pm »
Ja jestem fanem twórczości Vitry.
Tylko ze względu na jego opisy odwiedzam wątek dotyczący WoE.

Jak zobaczyłem jego pierwszego długaśnego posta i załapałem, że to epicki opis WoE to w pierwszej chwili pomyślałem:
"O nie! Kolejny żałosny grafomaniak, który się produkuje o Ragnaroku, bo wiadomo, że część fanów gry pogłaszcze go po główce za sam temat..."
Ale zacząłem czytać i z każdym kolejnym zdaniem moje zdziwienie rosło, bo czytało się to naprawdę dobrze.
Czytałem dalej czekając na jakiś drażniący czytelnika zwrot, który jest typowy dla fanficów jakie ludzie zamieszczają na forum KDR, ale do końca posta nie natrafiłem na coś takiego...

Podsumowując:
Vitra jest zdolna bestia i mam nadzieję, że kiedyś napisze coś większego ;D
Go go Power Rangers!

Offline moston

• Reputacja: +0/-1
  • To tu się coś wpisuje ? :>
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2009, 08:15:44 am »
Opowiadania pierwsza klasa - jak to już parę osób stwierdziło, którym podesłałem opowiadania, Vitra ma zadatki na dobrego pisarza oby tylko tego nie zaprzepaścił ;)

Czekam z niecierpliwością aż Staszek wyda jakiś tomik opowiadań :D

Offline xnyl

• Reputacja: +1/-0
  • święty inkwizytor
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:40:58 am »
zrobilo sie za slodko.

bez przesady - staszek sapkowskim ani zadnym lynchem nie jest.

pierwsze opowiadanka byly znosne i do poczytania. pozniej staral sie byc zbytnio epicki a kreslenie tla akcji wcale z lekkkoscia mu nie przychodzi. Sylab/slow/liter nie liczylem - ale dwa pierwsze zdaja sie byc duzo lzejsze i dla mnie osobiscie o wiele bardziej przyjemne.
podsumowujac: wg. mnie - im dalej w las tym zbyt przydlugawo a przez to nudnie.

Offline Magris

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2009, 10:29:46 am »
Xnyl zazdrosci, bo jego jest malo w tych opowiadaniach  ;D Poza ty Xnylu, fantasy i s-f glownie opieraja sie na epickosci.
Ja rowniez uwazam, ze te opowiadania sa bardzo dobre. Czyta sie je jak dobra ksiazke, czyli za jednym tchem. Rowniez z niecierpliwoscia czekam na dalsze opowiadania, a w przyszlosci na ksiazke ;)

Offline Asan

« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2009, 12:24:30 pm »
Staszku pisz więcej :)

Vitra

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2009, 12:48:41 pm »
Niestety, nie planuje wersji lite dla osob, ktore za maksymalny limit uznaja dlugosc artykulow na Onecie. ;) Akurat tego nigdy nie zmienie, ale bylbym wdzieczny za wiecej merytorycznych uwag, szczegolnie interesuje mnie, ktory tryb narracji lepiej wypada, no i krytyke moich slowotworczych zabaw. Xnyl? :(

Offline xnyl

• święty inkwizytor
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2009, 06:01:09 pm »
gdzie ty wyczytales o wersji litle?
wczoraj zgodnie na zlocie w kilkanascie osob uznalismy ze dwie pierwsze wersje byly dla nas ciekawsze niz dwie kolejne.
dlaczego? napsialem ci wczesniej.

jak dla mnie mozesz nawet napisac o poltoragodzinnym woe 34566969696969690404030303 slow - jesli ktos je bedzie zliczal - zapewne uzna takie opowiadanie za ciekawsze niz te twoje pierwsze.

ja kryteria mam inne i wg. nich oceniam - a ocene napsialem wyzej. dluzsze =/= ciekawsze.
zreszta kazdy kto to czytal - niech spojrzy gdzie zaczyna sie relacja z woe w ostatnim z opowiadan.
gdzies w jego polowie? Jeli ktos lubi czytac historie kdru oczyma vitry - fajnie :)
Mnie bardziej interesuje co nabazgrasz o woe. Zreszta nie zapominaj ze sam nazwales to: "opisem kolejnych walk o krysztal"

Vitra

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2009, 06:26:26 pm »
Rozumiem, moze przesadzilem. ;)

Juz opisujac drugie woe wiedzialem, ze pomysly na opis samej walki skoncza mi sie szybko. Trudno ciekawie kreslic akcje czegos, co jest tak schematyczne i opiera sie na tych samych czynnosciach, powtarzanych 2 razy w tygodniu. Stad pojawily sie 'offtopy' o valce czy historii Midgardu, czy kolejne, dopiero planowane, o ktorych pisanie przychodzi zreszta latwiej. Ale skoro przenioslem sie do osobnego tematu, bede mogl lepiej opisac i sama walke, i poboczne tematy (a nie spieszyc sie z deadlinem, jaki wyznacza zamknicie tematu o danym woe :P).

Tak czy siak, dziekuje za lekture!

Offline Polish_Vodka

• Nick rKDR: yatta
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:26:39 pm »
Nie wiem co ma wspolnego Lynch z lit. fantasy poza tym, ze nakrecil ekranizacje Diuny, ale ok...

Wplatanie watkow nie opisujacych woe pokazalo moim zdaniem, ze Vitra ma wlasnie jakis tam skill. Zabieg ten czyni te opowiadania interesujacymi i wiedzac, ze w kolejnym pojawi sie cos nowego, ma sie ochote je przeczytac. Wszystko sklada sie w spojna, logiczna calosc, czyta sie gladko, takze szacunek. Mi osobiscie brakuje troche humoru - przetlumaczenia roznych zjawisk typu lagi, "szybkie palce", pijany GL itp na jezyk fantasy.

A "artykuly" z onetu czytam codziennie jak przychodze do pracy i ucze sie nowych rzeczy, goraco polecam.
http://wiadomosci.onet.pl/2050675,69,,item.html

Offline Asan

« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:19:53 pm »
Podpisuje się pod postem Vodki ;o

Vitra

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:24:47 pm »
Coz, moja gildia nie dostarcza mi materialu, nadajacego sie do wykrzesania z niego humoru, pozwalajac mi jedynie na epickie opisy kolejnych porazek. :P Aczkolwiek szkoda mi teraz czasu na opisywanie kazdego woe z osobna, wiec mozna spodziewac sie rzadszych, ale dluzszych i bogatszych opowiesci, wyjasniajacych kolejne zawilosci swiata Midgardu, i przy okazji zawierajacych ciekawsze opisy walk. Ale dzieki Vodka za pomysly, warte wykorzystania. ;)

Offline xnyl

• święty inkwizytor
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2009, 11:27:21 am »
Nie wiem co ma wspolnego Lynch z lit. fantasy poza tym, ze nakrecil ekranizacje Diuny, ale ok...

jak rozumiem dla PV tylko jeden lynch i kowalski - chadza po swiecie.
no to przeczytaj powiesci scotta lyncha.

Offline Polish_Vodka

• Nick rKDR: yatta
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2009, 12:54:28 pm »
Jezeli piszez Lynch bez imienia to tak, jest jeden Lynch i na imie ma David. Natomiast jezeli chodzi o Kowalskiego to najsławniejszy jest chyba ten przysłowiowy. Chcialem Ci na to zwrocic uwage. Trudo oczekiwac, ze ktos bedzie kojarzyl TEGO Lyncha, pomywacza, ktory napisal 2 ksiazki i byl finalista kilku konkursów. Nie brzmi to zbyt zachecajaco ... Juz wole poczytac Vitre xD

Scott Lynch urodził się w St. Paul w Minnesocie jako pierwszy z trójki rodzeństwa. Zanim wydał pierwszą powieść pracował m.in. jako kelner, pomywacz i autor stron internetowych. Obecnie mieszka ze swoją żoną Jenny, psem i czterema kotami w Wisconsin. Jest członkiem ochotniczej straży pożarnej.

Sry, Vitra, ale jak widzisz nie umywasz się do tego pomywacza.

PS.
chyba ktos z LMAO zaproponowal Ci opis jednego WoE w ich szeregach, pomysl o tym. Mysle, ze humoru by wtedy nie zabraklo.

Offline Maladie

• Reputacja: +25/-9
  • PEACE through POWER!
  • Gildia: Bregan D'aerthe
  • Nick nKDR: Maladie
  • Nick rKDR: Maladie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2009, 01:51:20 pm »
Postawić na polskim forum Scotta Lyncha z Andrzejem Sapkowskim to jak na amerykańskim zestawiać Davida Duchovnego z Maciejem Zakościelnym. Ale cóż, najważniejsze to błysnąć. To tak jak z prawdziwymi metalami. Jeśli chcesz być tru to musisz słuchać zespołów które nie istnieją.

Przed Staszkiem jeszcze dużo pracy ale słyszałem, że ma szansę na posadę pomywacza, więc jest na dobrej drodze.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 03:35:59 pm wysłana przez My way »