Autor Wątek: Kawalki SzynQ'a ;3  (Przeczytany 14008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Veldrin

• Reputacja: +1/-3
  • Gildia: Blood Brothers
  • Nick nKDR: BoTyTanczycChcesz
  • Nick rKDR: SongOfNoth
Odp: Kawalki SzynQ'a ;3
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2010, 07:19:12 pm »
kwestia gustu, jedni wolą hardcore inni lirykę, dla mnie głównie liczy się przekaz zawarty w tekście

Offline -Unek-

• Reputacja: +3/-5
  • Reputacja, dobra czy zła pozostaje reputacją.
  • Gildia: Bez
  • Nick Dark KDR: -Unek-
  • Nick nKDR: Unek, Vitagi II
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:18:48 pm »
O.S.T.R to jeden z najlepszych współczesnych wykonawców (z gatunku danej muzyki), ale i tak na 1 miejscu plasuje się 52 Dębiec.
ja tam wole ostrego =] 52 sie nie slucha  :-X

Offline Taki-Taki

• Reputacja: +0/-0
  • afk
    • tibia.org.pl
  • Nick Dark KDR: Idh-Yaa
  • Nick nKDR: Taki-Taki
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2010, 01:34:31 pm »
SzynQ, twoj glos jest bardziej gejowy niz Manowar. Moze sprobuj kariery w jakims pop-rocku, tam chyba lepiej bys pasowal. Chociaz... z drugiej strony glebokie teksty jak "Piepsze cie" doskonale wspolgraja z poziomem reprezentowanym przez wiekszosc wykonawcow hip-hopowych.

Powodzenia, rob wiecej!

Offline Veldrin

« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2010, 04:14:04 pm »
z drugiej strony glebokie teksty jak "Piepsze cie" doskonale wspolgraja z poziomem reprezentowanym przez wiekszosc wykonawcow hip-hopowych.

Powodzenia, rob wiecej!

podaj przykłady

Offline Knight

« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2010, 04:21:54 pm »
Zostawcie go... On robi rap!

Offline -_Raenef_-

• Reputacja: +2/-1
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2010, 11:58:43 pm »
okej powiem tak (zupełnie obiektywnie) - odpuść sobie śpiewanie, albo ćwicz i ćwicz i zapisz się do jakiegoś chóru czy coś, bo praktyka zrobi z ciebie mistrza (czy jakoś tak), a w ten sposób raczej się nie wybijesz, ani też nie nauczysz się śpiewać. Nie chcę Cię też obrażać ze względu na twoje gusta muzyczne, ale rap/hip-hop nie jest najambitniejszą (zresztą tak samo jak trash-metal) i nie niesie ze sobą żadnej pożytecznej treści artystycznej, tudzież żadnej innej - jednym słowem kicz. Tak czy inaczej - na razie podstawienie kilku słów w nie swój bit nie zrobi z Ciebie artysty.

Dobra, żeby nie było że jestem taki obejsrany krytyk i tylko potrafię najeżdżać na kogoś to powiem, że dobrze że jednak się czymś tam zajmujesz poza tym całym ragnarokiem.

A co do śpiewania - sam nie mam głosu (więc jednocześnie się za śpiewanie nie biore), ale co sobą nie wyklucza braku słuchu muzycznego, to tak jakby ktoś mi zarzucał że się wymądrzam xD

tyle od Raenefa
cze &^^

Offline Veldrin

« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2010, 07:15:07 am »
ale rap/hip-hop nie jest najambitniejszą (zresztą tak samo jak trash-metal) i nie niesie ze sobą żadnej pożytecznej treści artystycznej, tudzież żadnej innej - jednym słowem kicz.
Mówiąc tak, widać ze myślisz o polskim rapie jak większość ludzi nie interesujących się rapem, nie niesie żadnej treści artystycznej? To co powiesz na to:

http://www.youtube.com/watch?v=auqVcKcU3Kw

http://www.youtube.com/watch?v=g-JB6D6hZnI

To jest tylko mała część, więc proszę nie mówić takich rzeczy. pozdrawiam

Offline -_Raenef_-

• Reputacja: +2/-1
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2010, 10:10:40 am »
Okey, racja - przyznaje się nie interesuje się rapem i mam bardzo ogólny pogląd na naszych polskich 'artystów', więc przepraszam.

Jednak co by nie mówić raperzy nawet ci którzy faktycznie nie tworzą takiego typowego badziewia - nie dorównają R. Riedlowi i jemu podobnym - miałem na myśli w tym znaczeniu.

Offline Taki-Taki

• afk
    • tibia.org.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2010, 12:59:28 pm »
ale rap/hip-hop nie jest najambitniejszą (zresztą tak samo jak trash-metal) i nie niesie ze sobą żadnej pożytecznej treści artystycznej, tudzież żadnej innej - jednym słowem kicz.
Mówiąc tak, widać ze myślisz o polskim rapie jak większość ludzi nie interesujących się rapem, nie niesie żadnej treści artystycznej? To co powiesz na to:

http://www.youtube.com/watch?v=auqVcKcU3Kw

http://www.youtube.com/watch?v=g-JB6D6hZnI

To jest tylko mała część, więc proszę nie mówić takich rzeczy. pozdrawiam
Oba kawalki mocno srednie. Moze nie tak zenujace jak Firma, Hemp Gru, czy Peja, ale szczyt ambicji to to nie jest. Jesli chciales tymi linkami udowodnic wysoki poziom hip-hopu w Polsce - niestety, nie udalo sie. Predzej szukalbym w tworczosci chociazby L.U.C. Ale, jak by nie bylo, w morzu hip-hopowej chały, tacy artysci sa tylko malymi kropelkami.

Swoja droga, jak juz wkraczamy w muzyczne obszary, pozwole sobie posluzyc pewnym porownaniem: "Hip-Hop jest jak jajecznica, podczas gdy rock jest jak kotlet de volaille. Oba mozna przyrzadzic dobrze lub zle, ona znajdą swoich fanów, ale to zawsze kotlet de volaille bedzie daniem bardizej wykwintnym" ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 12:07:24 pm wysłana przez Taki-Taki »

Offline Veldrin

« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2010, 04:30:30 pm »
sorry jak dla ciebie te kawałki są mocno średnie to albo masz uprzedzenia do tej muzyki albo nie rozumiesz przekazu, jak  można powiedzieć że średnie jest wyznanie miłości do ojczyzny albo żeby być sobą, sorry ale dla większości te kawałki są klasyczne... A co do twojego porównania to jest totalnie bez sensowne;]
Nie każda muzyka musi się komuś podobać, ja nie mam nic przeciwko innym gatunkom muzycznym, to wszystko zależy od kwestii gustu, jedni wolą brzmienie gitary inni wolą dobry bit, wiec wybacz jak nie lubisz słuchać rapu to nie słuchaj, ale nie mów że rap jest bez sensowny bo to jest nie prawda, jest to sztuka uliczna ale nadal jest to sztuka, nie znaczy to że jej mogą słuchać tylko "wybrani"... ta muzyka jest dla wszystkich, i założę się że każdy w niej by znalazł coś dla siebie,
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 04:49:12 pm wysłana przez Veldrin »

Offline Moda na sukces

« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2010, 04:53:19 pm »
@Veldrin
Kwestia gustu co czego slucha,ja np "odszedlem" od HH/Rapu 5-6 lat temu i nie zaluje decyzji,ba patrzac na pryzmat czasu uwazam,ze to sluszna decyzja.Dla mnie dobry Rap/HH tworzyla Paktofonika reszta dla mnie to syf imo.
Poza tym chcesz zabrac nasze prawo do wolnosci slowa.
założę się że każdy w niej by znalazł coś dla siebie
Za duzo syfu tam jest.Poza tym z tej muzyki wywodzi sie glupie pokolenie JP 100%.Samo mowi za siebie.

Offline Veldrin

« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2010, 05:32:52 pm »
wiem, rap nie jest już taki jak kiedyś, coraz więcej disów, coraz więcej gadania o bzdurach, ale nadal są płytki dla których warto tego słuchać, dalej jest Eldo, Ostry i paru innych mimo że nie dają takiej liryki ale nadal robią to z miłości i nadal jest sens w tym co piszą, są też nowi tacy jak Małpa z Torunia który się wzoruje na starych czasach i dobrze mu to wychodzi, o nich mało słychać, a co do wolności słowa to nikomu go nie odbieram, tylko po prostu nie lubię jak ktoś gada jakieś bzdury, bo tak usłyszał ale sam tego nie doświadczył, pod tym względem wolność słowa jest bezsensowna...
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 06:20:13 pm wysłana przez Veldrin »

Offline noej

• Nick Dark KDR: NiggaStoleMyMoney
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2010, 08:33:16 pm »
ale rap/hip-hop nie jest najambitniejszą (zresztą tak samo jak trash-metal)
Trash metal nie jest ambitny?Rzeczywiście. Ahhh te proste riffy Dave Mustaine'a i solówki Marty Friedman'a,które wcale nie są trudne.Proste przebiegi w jednej pozycji na gryfie.Oceniając muzykę nie patrz tylko na wokal(chociaż nie wiem czemu w trashu miałbyś się go czepiać,może pomyliłeś go np. z death metalem?).Musisz ocenić ogół.

Offline Twist

• Reputacja: +11/-29
  • resetes
    • YouTube
  • Gildia: zagraniczna
  • Nick Dark KDR: Istred
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 02, 2010, 09:31:44 pm »
Raper nie zagra tego zas pierwszy lepszy muzyk wypowie pare slow do rytmu lub siadzie i w 1 dzien nauczy sie obslugi programu (whateva) zeby dograc pare dzwiekow do tej "ulicznej muzyki" =]

Wiec nie dziwcie sie ze rap, hip hop i tym podobne gatunki sa tymi "z marginesu" :x

Ale ja sie nie znam :(!

Offline Taki-Taki

• afk
    • tibia.org.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 03, 2010, 12:05:00 pm »
jak  można powiedzieć że średnie jest wyznanie miłości do ojczyzny albo żeby być sobą,
Jedno zdanie, a jak dobrze obrazuje poziom przecietnego odbiorcy hip-hopu w Polsce ;)

BTW - popracuj nad ortografia, jesli chcesz byc traktowany powaznie.

Offline Twist

• Reputacja: +11/-29
  • resetes
    • YouTube
  • Gildia: zagraniczna
  • Nick Dark KDR: Istred
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2010, 02:44:58 pm »
@up
hip hop jest jak romantyzm w literaturze przeciez !

Offline Veldrin

« Odpowiedź #46 dnia: Luty 03, 2010, 03:03:51 pm »
dobra nie będę się z wami kłócił bo widzę że nie ma to najmniejszego sensu i też nie chodzi mi o to, po prostu uważacie że wasza muzyka jest jedyną słuszną na tym świecie i nie da się was przekonać, zaczynają padać teksty "masz problemy z ortografia to pewnie jesteś głupi" ale wybacz ja oceniam ludzi po tym jak formułują wypowiedz, a nie za to że popełnił parę błędów w zdaniu...
a co do ciebie
Raper nie zagra tego zas pierwszy lepszy muzyk wypowie pare slow do rytmu lub siadzie i w 1 dzien nauczy sie obslugi programu (whateva) zeby dograc pare dzwiekow do tej "ulicznej muzyki" =]

Wiec nie dziwcie sie ze rap, hip hop i tym podobne gatunki sa tymi "z marginesu" :x

Ale ja sie nie znam :(!

Uwierz mi że tak nie jest, zrobić dobry bit który naprawdę będzie się dobrze słuchało nie jest tak łatwo, oczywiście nauka grania na gitarze jest pewnie o wiele trudniejsza i o wiele dłużej trwa, a co do twojego wymyślonego muzyka który potrafiłby "wypowiedzieć parę słów do rytmu", może by to wypowiedział ale na pewno nie brzmiało by to tak jakby to zrobił raper, tyle ode mnie, nie będę się już więcej wypowiadał na ten temat bo zaraz będę otrzymywał bluzgi typu "słuchasz rapu, to pewnie jesteś huliganem i ogólnie jesteś zły, zacofany itp".
Na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć jeśli ta muzyka was nie obchodzi/drażni czy cokolwiek innego sprawia że jej nie lubicie, nikt was nie zmusza do komentowania jej, możecie chociaż uszanować czyjeś starania, że ma chociaż jakieś ambicje do tego żeby nie siedzieć cały czas w domu przed komputerem i grać w gry...
tyle ode mnie, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 03:05:49 pm wysłana przez Veldrin »

Offline Taki-Taki

• afk
    • tibia.org.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 03, 2010, 05:23:47 pm »
możecie chociaż uszanować czyjeś starania, że ma chociaż jakieś ambicje do tego żeby nie siedzieć cały czas w domu przed komputerem i grać w gry...
No tak, bez hip-hopu to nie da rady...

Offline qwerty

« Odpowiedź #48 dnia: Luty 03, 2010, 08:59:53 pm »
a co do twojego wymyślonego muzyka który potrafiłby "wypowiedzieć parę słów do rytmu", może by to wypowiedział ale na pewno nie brzmiało by to tak jakby to zrobił raper
Myślę że zrobiłby to jednak lepiej niż SzynQ  :D

Offline pro123

• Reputacja: +1/-45
  • yum yum
  • Nick Dark KDR: AILE AILE AILE AILE
  • Nick rKDR: EvridejAjmSzafylyn
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2010, 01:08:19 pm »
jestes lepszy od rysia peji :(

Offline Fariroth-

« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2010, 04:01:50 pm »
A ja napiszę troszkę inaczej SzynQ -nie musisz być najlepszym, ale bądź kreatywny, lepszy, niż jesteś teraz. Bo chyba nie o wyścig szczurów chodzi i udowodnienie innym, jakim ,,debeściakiem'' jesteś, ale o to, by żyć z sensem i pomysłem lepszym niż ,, to se dziś pogram...''.

jestes lepszy od rysia peji :(

E tam, gość chciał zakończyć efektowną i dowcipną pointą, ale mu nie wyszło. :P

Offline pro123

• Reputacja: +1/-45
  • yum yum
  • Nick Dark KDR: AILE AILE AILE AILE
  • Nick rKDR: EvridejAjmSzafylyn
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2010, 04:48:51 pm »
nie myslalem ze jak tak napisze zostaniesz moim kolegą bo nie mam koleguff bo na podwórku nie mam internetu :(

Offline Fariroth-

« Odpowiedź #52 dnia: Luty 04, 2010, 07:18:55 pm »
@up

Dziękuję Ci, że każdą taką wypowiedzią udowadniasz mi, że ludzka głupota jest nie-skoń-czo-na, że nigdy nie sięgne jej dna, choćbym nawet wiele razy myślała, że czegoś głupszego to już nie można napisać.