Autor Wątek: Klawiatura dla gracza!  (Przeczytany 6307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barbie

• Reputacja: +4/-10
  • Gildia: Radical Dreamers
  • Nick Dark KDR: Barbie
  • Nick nKDR: Barbie
Klawiatura dla gracza!
« dnia: Sierpień 01, 2010, 01:35:45 pm »
Witam, piszę tego posta z klawiatury wyprodukowanej w 86 roku przez firmę IBM, która zaczyna się zacinać, a jej metaliczny dźwięk wydawany przez nią przy każdym stuknięciu bardzo mnie już irytuje. Przez tą klawiaturę nie wyciskam z Ragnarok Online 100%!
Zastanawiam się nad kupnem nowiutkiej klawiatury USB. Mógłbym zakupić pierwszą lepszą w realu czy biedronce, ale taka klawiatura raczej nie sprawdziłaby mi się w RO (złe ustawienie klawiszy, słabe wykonanie itd.), dlatego chciałem zapytać się Was jakich Wy klawiatur używacie grając w RO, jak się spisują i ile kosztują. Aha, tylko żeby była ultra cicha, bo często gram w nocy. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 01:36:53 pm wysłana przez Barbie »

Offline Diggin

• Reputacja: +1/-2
Odp: Klawiatura dla gracza!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2010, 03:07:54 pm »
Tracery każdej maści. Co do cichości to rozpakuj i sprawdź bo zwykle klawy są dosyć głośne jak nawalasz po nocach w klawisze na rajadach jakiś. Ale równie dobrze poczytaj na necie które modele mają specjalnie wyciszone gumki czy tam pogrubione i długą trwałość (nie zużywają się szybko). Pozatym może drogie nie są Tracerki chociaż najtańsze też nie, ale płacisz za jakość, naprawde. Tylko osobiście odradzam przesadnych bajerów takich jak: Podświetlana klawa, oparcia pod nadgarstki(ew. nie za duże)rozkładana(z klapkami) oraz inne naprawde przesadzone. Dobrym wyjściem jest teraz bez przewodowa, bo wygodnie się expi z klawą na udach, nogi na biórko dajesz i opierasz sobie ręke o oparcie i na dłoni masz wszystkie eFy :).

Regards bro !

P.S. Jak wybierzesz sobie model już na necie to dla 100% pewności poszperaj po 5 forach jakichkolwiek o tej klawie i poczytaj opinie na jej temat.

Offline Serigarth

• Reputacja: +2/-40
  • Are You peppered Kidding Me?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2010, 03:50:29 pm »
SilverCrest Dobrze sie spisuje. Ale to kazda klawiatura po pewnym okresie czasu sie niszczy i nie jest cicha jak odrazu po kupnie. + myszke SilverCrest. bez kablow samo  USB  ;)

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2010, 03:57:02 pm »
Nie polecam bezprzewodowych, bo wyładowują się w najgorszych momentach, a wtedy jest lipa. Duża ilość bezprzewodowych klawiatur nie działa też w biosie. Teraz większość klawiatur jest w zestawach z bezprzewodową myszką. Drugie tyle wydaje się w przeciągu roku na baterie do tego. Pomijając fakt, że to nieekologiczne. Baterie do ładowania są dość mało wydajne trzeba wymieniać co roku jak się dużo pisze. Na przewodowych myszach jest dużo większy dpi. Do tego są proporcjonalnie tańsze, dlatego wg. mnie warto się trochę pomęczyć z przewodami. Przy klawiaturze przewodowej praktycznie nigdy nie siadają sterowniki. Przy zestawach bezprzewodowych dzieje się to dość często. Wtedy zazwyczaj potrzebna jest dodatkowa klawiatura za 10 zl by je ponownie zainstalować.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2010, 06:07:01 pm »

Offline Barbie

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2010, 06:53:48 pm »
Marna zagrywka.

Offline Diggin

• Reputacja: +1/-2
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2010, 02:47:49 pm »
Apropo jeszcze bezprzewodowych klawiatur i myszek to po części racja co napisał Łosoś ale uwzględnijcie też to że można kupić 4 baterie akumulatorkowe i 1 mały akumulatorek i cały czas mieć 2 w środku klawy/myszki i 2 w akumulatorku :) Swego czasu tak robiłem i nigdy mnie nie musiałem lecieć do sklepu po baterie. No i jeśli mamy dobrą klawiaturke to ze sterami się nic nie powinno dziać ale to jest jeszcze większy wydatek + akumulatorek jednak pobiera dodatkowy prąd. Osobiście też bardziej polecam kabelkowy sprzęt bo jest mniej zawodny, ale jeśli ktoś ceni sobie wygode ponad funkcjonalność to nic nie zastąpi oglądania filmu na kompie leżąc w wyrku i bezprzewodową mychą pauzować, odpisywać na gg itp bez potrzeby wstawania z łóżka : D

Regards.

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101

Offline Sobolek

• Reputacja: +10/-23
  • Nick rKDR: cokolwiek
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:51:22 am »
Sidewinder x6, coś od razera. Tracera 2 metrowym kijem bym nie dotykał. Albo najlepiej kup sobie jakiegoś Sharka za ~20zł, sam mam i jest wporzo.

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2010, 12:16:28 pm »
Apropo jeszcze bezprzewodowych klawiatur i myszek to po części racja co napisał Łosoś ale uwzględnijcie też to że można kupić 4 baterie akumulatorkowe i 1 mały akumulatorek i cały czas mieć 2 w środku klawy/myszki i 2 w akumulatorku :) Swego czasu tak robiłem i nigdy mnie nie musiałem lecieć do sklepu po baterie. No i jeśli mamy dobrą klawiaturke to ze sterami się nic nie powinno dziać ale to jest jeszcze większy wydatek + akumulatorek jednak pobiera dodatkowy prąd. Osobiście też bardziej polecam kabelkowy sprzęt bo jest mniej zawodny, ale jeśli ktoś ceni sobie wygode ponad funkcjonalność to nic nie zastąpi oglądania filmu na kompie leżąc w wyrku i bezprzewodową mychą pauzować, odpisywać na gg itp bez potrzeby wstawania z łóżka : D

Regards.
Głupoty gadasz, w życiu miałem jedną bezprzewodową myszkę którą kupiłem po jakichś wyjątkowo udanych urodzinach. Myszka Creative za 200+ zł, nie pamiętam dokładnie było to dość dawno. Owa bezprzewodowa myszka działała całkiem fajnie bo skrolką mogłem sobie zgłośnić i przyciszyć winampa z każdego miejsca w domu. Przeżyła kilka miesięcy, ostateczny cios o blat biurka dostała kiedy znowu rozładowała się jak grałem w ragnaroka, następnie poleciała w ścianę i zamieniła się w tysiące plastikowo metalowych kawałeczków. Dziękowałem Bogu za starą kulkową myszkę z kablem.

Teraz do przyciszania, zgłaśniania, przewijania, pisania, właczania, wyłączania, przełączania, grania i niemalże wszystkiego używam pada do X360, z akumulatorem, ładowarką i odbiornikiem radiowym pod usb, zaprogramowanym na XPadderze. Nie używam go non-stop jak myszki więc wytrzymuje naprawdę długo, a nawet jak się rozładuje to nic się nie dzieje. Problem pojawia się jedynie kiedy chcę grać na IKSBOKSIE w dwie osoby, gdyż ponieważ posiadam tylko jeden zestaw akumulatorowo-ładująco-kablowy, drugi pad odżywia się bateriami.

Klawiatura bio wygląda jak świetna, kupiłbym sobie taką dla samych światełek gdybym miał pieniążek :o 8) :D ;D ;)
Podoba mi się chyba nawet bardziej niż coś od razera bo właściwie razer ma dwie klawiatury, a dokładniej jedną: starszą i starszą odnowioną. Osobiście mam klawiaturę firmy krzak, pierwszą jaką widziałem z guzikami do przewijania piosenek i regulacją głośności, kupioną w mediamarkt +/- 10 lat temu za 50 zł i jest okej, ale przymierzam się do nowej bo ta jest już okropnie-strasznie-mega-hiper-turbo brudna.

Offline Kosuke

• Reputacja: +5/-15
  • Kimura FTW!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2010, 02:12:30 pm »
fajnie bo skrolką mogłem sobie zgłośnić i przyciszyć winampa z każdego miejsca w domu.

Falak, żartujesz?

A ja tak z ciekawości. Po co jakaś super klawiatura z milionem przycisków które w Ragnaroku Ci się nie przydadzą? Ja gram na starej plastikowej bez dodatkowych przycisków, a nie zrobionej z tytanu czy tam żelbetonu z przyciskami na górze, po prawej i nawet na spodzie.

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2010, 02:19:36 pm »
Aha, tylko żeby była ultra cicha, bo często gram w nocy. :)

Moze o to chodzi Lukaszu?

Ja osobiscie gram na lapku w RO, i tez nie narzekam. 8)

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2010, 02:44:31 pm »
Ja osobiscie gram na lapku w RO, i tez nie narzekam. 8)
Pomijając fakt, że nienawidzę układu klawiszy laptowiatur to samego laptopa rozwaliłem szybciej niż wspomnianą bezprzewodową myszkę. Jakoś nie mogłem dostrzec związku między klawiaturą i płytą główną – dopóki obie nie pękły.

Nie wiem, chyba lubie wyładowywać się na sprzęcie który źle działa  :-[

Staszek

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2010, 02:48:48 pm »
Polecam wyladowywac emocje na myszce, ewentualnie sluchawkach - wychodzi taniej. :P

Offline Barbie

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2010, 02:57:06 pm »
Nie potrzebuje WYPASIONEJ klawiatury. Pragnę tylko, żeby była cicha i długowieczna, a przy tym tania. Nie obchodzi mnie z jakiej firmy będzie...
Właśnie znalazłem w swojej willi drugą klawiaturę - e5, bardzo cichą, ale z jakimś kosmicznym ustawieniem klawiszy, które ponadto muszę wciskać tonowym młotkiem, bo inaczej nie reagują. :/
Aha, wydać mogę MAKSYMALNIE 85zł. :(
NAGRADZAM SOGAMI!!! (JESLI WEJDOM)

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2010, 03:04:28 pm »
Polecam wyladowywac emocje na myszce, ewentualnie sluchawkach - wychodzi taniej. :P
Słuchawki mam bez zarzutu. 8)

Ogólnie jak myślę o słuchawkach to wydaje mi się, że jest to jedyna rzecz jaką bym naprawdę bardzo chciał bez kabelka. Tyle razy ile owinęły mi się wokół nóg od krzesła albo wjechały pod stojące kółka, to nawet sam Panoramix by nie zliczył!
Chociaż jakby się zastanowić to słuchawkami też czasem rzucam, ale jak dla mnie trochę za dużo trzeba się nagimnastykować.

Pragnę tylko, żeby była cicha i długowieczna, a przy tym tania.
Aha, wydać mogę MAKSYMALNIE 85zł. :(
NAGRADZAM SOGAMI!!! (JESLI WEJDOM)

To tutaj podobno spełnia Twoje wymagania, cicha i długowietrzna!
SOGI to jakieś nowe papierosy?

Offline Hayabusa

• Rada CM - Mama Krzysia, Stasia i Romcia
  • Reputacja: +9/-19
  • Gildia: YFE
  • Nick nKDR: Maroon
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2010, 03:15:04 pm »
A ja do lapka mam podpięty zestaw TO + TO zakupione w superhiperbombamarkecie marki Auchan za łączną kwotę oszałamiających 40 złotych! Proste, podłączane pod USB, dla mnie wystarczająco ciche (wcześniej, jeszcze przy PC też miałem klawiaturę z końca lat '80) działają już ponad rok i jedyny minus to lekkie starcie się lakieru z myszy z powodu mojej ciężkiej łapy.

Offline Kosuke

• Reputacja: +5/-15
  • Kimura FTW!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2010, 03:22:25 pm »
Aha, tylko żeby była ultra cicha, bo często gram w nocy. :)

Moze o to chodzi Lukaszu?

Też gram w nocy, a przyciski na klawiaturze mam wysokie [+5 punktów do głośności]. Rodzice jednak nie budzą się każdej nocy. Chociaż czasem mówią 'idź w końcu spać'.

Polecam jakąkolwiek z niskimi przyciskami, nawet za jakieś 20 złotych.

@falak
Serio używasz winampa?  :P ???

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2010, 12:02:17 am »
Czasem nie kupuj klawiatur microsoftu. Wszystkie są głośne i szybko się psują. Najlepszymi które testowałem są te najzwyklejsze po 15zl :) Jedyny minus to głośność klawiszy lecz z tym ma problem wiele klawiatur. 

Zobacz sobie tą klawiaturę. Nawet zadowalający opis
http://www.agito.pl/klawiatury/logitech-media-keyboard-600.0.323181.html?attr=1:2894

Marna zagrywka.
To akurat nie była zagrywka lecz propozycja. Dla mnie w niej brakuje jeszcze kontrolera i była by najlepszą klawiaturą do gier. :)

Offline dejwidd9

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2021, 10:26:47 am »
Dla mnie podstawą jest poduszeczka u podstawy klawiatury. Cierpię na zespół cieśni nadgarstka i bez tej poduszeczki trudno funkcjonować.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2021, 09:45:05 am wysłana przez dejwidd9 »