Autor Wątek: 1/3 Zeny  (Przeczytany 30434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gepard

• Administrator
  • Reputacja: +218/-172
    • KDR — prywatne serwery Ragnarok Online
Odp: 1/3 Zeny
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 07, 2011, 07:33:33 pm »
NPC nie należą do "wolnego rynku", tylko są "państwowe", jeśli już koniecznie chcesz takie porównania.

Cały czas czytam co tam wymyślacie. Nie macie racji co do długofalowych skutków, ale niestety nie chodzi tu o to kto ma rację, tylko to kto co chce.

Nie chcecie dać szansy temu pomysłowi, chociaż 90% z Was nie zastanowiła się nad nim i myśli tylko o końcu własnego nosa. OK, macie takie prawo.
Wykupując teraz WP i sprzedając je ludziom za tydzień po 95% sklepowej wartości  można praktycznie potroić fortunę (jak zauważył Łosoś). Sam mam zamiar tak zrobić. Potentaci pokroju Sellusia mogą skończyć z 4mld+ na tej zmianie. Zyskają najbogatsi, najbiedniejsi będą brzydko mówiąc zgnojeni.
Bzdura.
Jak wszyscy wydadzą całe zeny na WP, to za co odkupią te WP? :D I po co mieliby je kupować skoro już mają zapas?
@Riper

A co losoś ma z tym wszystkim wspólnego? O.o
Ja dalej mam nadzieje, że Gep przypatrzy się propozycjom z tego topicu: questom, płatnym arenom i wielu innym.
Przypatruję się i rozważam co zrobić. Może zmienię zdanie, może nie. W tej chwili rozważamy alternatywne rozwiązania, które mają doprowadzić do celu metodami nie wywołującymi sprzeciwu.

Szczególnie warty uwagi wydaje się pomysł dodatkowych rzeczy, które trzeba będzie opłacać zenami. Ale i tak Ci, którzy mają więcej zeny będą mieli lepiej. Tak zawsze było, jest (wielkie mi odkrycie) i tak pozostanie, bo naszym celem nie jest zrównanie graczy pod względem zeny. Chcemy się tylko pozbyć większości zeny z serwera i zrobimy to w taki czy inny sposób.

Offline Krzychu

• Reputacja: +74/-78
  • Nick nKDR: C h r i s
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 07, 2011, 07:37:36 pm »
Po co pozbywać się zenów z serva?

Offline Riper

• Reputacja: +12/-23
  • The Antichrist - Slayer ***** !
  • Gildia: Fear is Near
  • Nick nKDR: Riper
  • Nick rKDR: Riper
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 07, 2011, 07:40:00 pm »
Bo Gepard ma mało i chce wyrównać szanse O_o

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 07, 2011, 07:40:39 pm »
Albo strasznie pragnie pozbyć się części graczy z KDR.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 07, 2011, 07:42:57 pm »
Ponieważ sytuacja, w której każdy ma zeny na wszystko co potrzebuje jest niekorzystna dla rynku wtórnego.
Jeśli mam zapas zeny, którego nie jestem w stanie przejeść na flywingi i potki, stać mnie na kupowanie rzeczy od innych graczy i jeszcze mi sporo zostaje, to nie mam potrzeby SPRZEDAWAĆ czegokolwiek, bo nie muszę w ten sposób zarabiać. W związku z tym mogę albo kisić itemy w kafrze, albo dyktować absurdalnie wysokie ceny i czekać w końcu ktoś kupi. Mi się nie spieszy.
Nie mam też powodu, żeby w ogóle huncić itemy na sell, skoro ich nie sprzedaję. Mogę się obijać i żyć miesiącami z tego co mam.

Zależy mi na tym, aby nie było osób, które mogą sobie pozwolić na sprzedawanie tylko do NPC, a nie muszą sprzedawać innym graczom :)

To jest oczywiście tylko jeden z powodów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 07:43:58 pm wysłana przez Gepard »

Offline Luck

• *
  • Reputacja: +84/-143
  • Nick Dark KDR: UKRADLI MI LUCKA, Walentynka
  • Nick nKDR: Remorse, Luck-
  • Nick rKDR: Luck, reminiscence
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 07, 2011, 07:55:05 pm »
a czy nie na tym polega wypracowanie kapitału - by można było żyć z odsetek?

Offline Amek

• Reputacja: +2/-1
  • Wystaw kolano!~
  • Gildia: Gimlea
  • Nick nKDR: Amek
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 07, 2011, 07:57:06 pm »
Mogę się obijać i żyć miesiącami z tego co mam.

Czyli w/w fortuna też zapewne wzięła się z obijania - wcale nikt na ten dobytek nie harował/dotował.

Dlaczego chcesz ingerować w grę w taki sposób? Jakim prawem? To nie jest jakiś tam custom, których na każdym prywatnym serwerze każdej gry tego typu jest pełno tylko perfidne wdrażanie w życie serwera swojego pomysłu na zbawienie rynku, który wcale nie potrzebuje Twojej cudownej odnowy.

Puść lepiej w obieg NPC'a, który będzie sprzedawał OCA za 10-20mln w tym momencie przykład który podałeś może w części pozbędzie się zenów. Niezłe jaja niczym Twoja NPC'owa inflacja.

Nie znam drugiego takiego serva na świecie, na którym RZĄD wpadły na taki "genialny" pomysł.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 07, 2011, 08:04:20 pm »
I dlatego masz zastój na rynku wtórnym, bo jedynymi osobami, które cokolwiek sprzedają są te, które MUSZĄ, czyli niestety mniejszość.

Ale jak rozumiem rynek ma się świetnie, więc nie ma potrzeby robić jakichkolwiek zmian.

Offline S z y n Q

• Reputacja: +22/-157
  • Nick Dark KDR: SzynQ
  • Nick nKDR: Lemurek
  • Nick rKDR: SzynQa
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 07, 2011, 08:14:59 pm »
Ja takze jestem niezadowolony ze zmian. Gepardowi chyba ostatnio sie nudzi. Wymysla takie glupoty, ze odechciewa sie grac na obu serwerach. Kazdemu zalezy na sprawnej rozgrywce oraz dostatku kasy w grze. Nie gram tu po to aby siedziec 24/7 w grze, tylko po to aby czerpac jakas wieksza lub mniejsza przyjemnosc z woe. Niedlugo gep jak za komuny  wprowadzi kartki na potki na woe i inne bajery. Do tego drogie warpy do miast przez kafre. Niedlugo podatki na serwer bedziecie musieli placic przymusowo. Zreszta juz musicie chyba ze gracie 24/7 i stac was na donaty od graczy za zeny.
Kasa! Kasa! Kasa! Kasa! $$$$$$$

Offline Mech

• Reputacja: +29/-77
  • Gildia: Zakon/GangBang
  • Nick nKDR: Mech
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 07, 2011, 08:15:54 pm »
I dlatego masz zastój na rynku wtórnym, bo jedynymi osobami, które cokolwiek sprzedają są te, które MUSZĄ, czyli niestety mniejszość.

Ale jak rozumiem rynek ma się świetnie, więc nie ma potrzeby robić jakichkolwiek zmian.

DAj mi zeny a zaczne kupować co popadnie :P

Offline Luck

• *
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 07, 2011, 08:17:43 pm »

grasz na tym serwerze czy tak sobie tylko HIPOTEZUJESZ?

najwięcej sprzedają ci, co MOGĄ. kapitał, który nie jest inwestowany traci na wartości. Selek gromadzi hajs dla szpanu rankingowego, swojego czasu dopakował serwer tyloma kartami woe/pvp dzięki lifce i gumom+happy hour, że mógłbyś mu pomnik postawić w podzięce za doładowanie rynku.

na rynku brakuje co najwyżej czasam woe kart, eq z beelza, szatana, nawet smoka, czy bio3 nigdy nie był tak łatwo dostępny - cena będzie wysoka, jeśli dostępność będzie niska. i tak jest regulowany też rynek. sprzedawałem swojego czasu diablo eq za 35kk robe/arm, teraz schodzą około 20kk. tak samo z dark baci - parę graczy sprzedawało je za 150kk sztuka, teraz nawet za 50kk ledwo schodzą i pewnie będzie potrzebna kolejna obniżka cen.

PODAŻ I POPYT kształtują ceny. zresztą podobno nie troszczysz się o rynek między graczami, więc po co tutaj taki argument wysuwasz? myślisz że nagle ludzie będą sprzedawali CK za 30kk, żeby mieć na woe? nie - po prostu przestaną chodzić na bio3 mvp. udupisz rynek międzygraczowy w konsekwencji. ja za 5kk nie będę sprzedawał eq z szatana, na którego muszę poświęcić 600-800 WP (po zmianach 2kk), do tego kasa za inna (po zmianach wyjdzie pewnie z 500k na szatana). to wszystko by zarobić 10kk do podziału na 3 osoby?

już lecę. nie po to wypracowywałem sobie kapitał w postaci eq na takie mvp i nie po to poświęcam czas kilku osób by zabić większe mvp, byś miał zeny sunk na serwerze.

Offline Gohihioh

• Shi no Tenshi
  • Reputacja: +86/-232
  • Gildia: Souls of Redemption
  • Nick nKDR: Gohihioh
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 07, 2011, 08:19:49 pm »
Mam nadzieję, że administracja MOCNO przemyśli jeszcze raz wszystko ;)
i zrezygnuje CAŁKOWICIE ze swojego pomysłu.

Offline Amek

• Reputacja: +2/-1
  • Wystaw kolano!~
  • Gildia: Gimlea
  • Nick nKDR: Amek
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 07, 2011, 08:23:58 pm »
I zrezygnowała, news poprawiony.

Offline Krzychu

« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 07, 2011, 08:24:58 pm »
Ponieważ sytuacja, w której każdy ma zeny na wszystko co potrzebuje jest niekorzystna dla rynku wtórnego.
Jeśli mam zapas zeny, którego nie jestem w stanie przejeść na flywingi i potki, stać mnie na kupowanie rzeczy od innych graczy i jeszcze mi sporo zostaje, to nie mam potrzeby SPRZEDAWAĆ czegokolwiek, bo nie muszę w ten sposób zarabiać. W związku z tym mogę albo kisić itemy w kafrze, albo dyktować absurdalnie wysokie ceny i czekać w końcu ktoś kupi. Mi się nie spieszy.
Nie mam też powodu, żeby w ogóle huncić itemy na sell, skoro ich nie sprzedaję. Mogę się obijać i żyć miesiącami z tego co mam.

Zależy mi na tym, aby nie było osób, które mogą sobie pozwolić na sprzedawanie tylko do NPC, a nie muszą sprzedawać innym graczom :)

To jest oczywiście tylko jeden z powodów.

No tak. Operuję sporą ilością zenów i rzeczywiście nie wydam tego u npc, ale i tak np. granie creatorem jest na tyle drogie, że nie mogę sobie pozwolić na kupowanie matsów jedynie z zapasów, bo na długo by nie starczyło i większość czasu, który mogę poświęcać na grę, spędzam zbierając owe matsy.
Poza tym celowo doprowadzam do sytuacji, w których nie muszę no-lifić by wyrobić się na woe. Np. przez ileś dni mam więcej czasu, robię sobie jakiś zapas i potem, gdy już mogę poświęcać dziennie 0-2 godziny na granie, wykorzystuje te zapasy. No a jeśli ktoś poświęci pół życia na grze, to nie widzę przeciwwskazań do tego, by mógł się obijać i 1/2 czasu online siedzieć w pronterze.

To, że ktoś nie musi nic robić w grze, bo ma w realu dużo kasy, to już trochę inny temat.

Offline Krzychu

« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 07, 2011, 08:25:27 pm »
I zrezygnowała, news poprawiony.

:) +1

Offline Riper

« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 07, 2011, 08:31:51 pm »
Ale jak tak czytam posty Gepcia, to może rzeczywiście jakiś problem istnieje. Tylko na pewno nie można go rozwiązywać w taki sposób, bo to może go tylko pogłębić. Aktualnie nie mam głowy do myślenia więc żadnego pomysłu nie podsunę , ale może jednak warto się nad tym zastanowić .

@down
Ale jak doexpie postać :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 08:52:26 pm wysłana przez Riper »

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 07, 2011, 08:50:01 pm »
@Gepard
Jestem ciekaw jaki procent zenów w obiegu pochodzi ze sprzedaży lootu z Soili...
Obstawiam, że wysoki lub bardzo wysoki (myślę, że administrator dałby radę to sprawdzić).
Jeśli mam racje to może lepiej jest zwalczać przyczynę choroby niż jej objawy.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 07, 2011, 08:51:45 pm »
To zlikwiduj jeszcze LIFF i MOSCOVIE bo tam zarobie więcej niż na soilach w godzinę bez wysiłku.

Offline Luck

• *
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 07, 2011, 08:58:45 pm »
patrzcie, ciekawa sprawa - serwer stoi coraz dłużej, soili coraz więcej, przez co coraz więcej zeny na serwerze, a moje eq z szatana sprzedaje się coraz słabiej. CHŁOPACY COŚ JEST NIE TAK HELO????????? jakiś bug na serwerze chyba! poproszę o szybką naprawę!!!!!!!!!

podobnie jest z innym rare eq, jedyna stała to ceny woe kartek które się utrzymują od dłuższego czasu na tym samym poziomie (ray ~20-22kk, ED ~13-15kk, marc ~12-15kk).

DZIWNE RZECZY.
czyżby tajemniczy POPYT i PODAŻ? HM.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 07, 2011, 09:18:47 pm »
Każdego dnia na serwerze jest więcej zeny niż poprzedniego. I to sobie tak powoli puchnie. A ceny spadają lub utrzymują się na stałym poziomie.
Dla mnie to dziwne.

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 07, 2011, 09:21:03 pm »
Ale prawdziwe, wystarcz przejść się po rynku

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 07, 2011, 09:22:56 pm »
Pewnie dlatego, że ludzie, którzy mają dużo postaci, od czasu do czasu robią nowe i zbierają eq od początku. Z resztą jak coś nas dziwi to pewnie jest to niewidzialna ręka rynku.

Offline Zapomniany_Grajek

• Reputacja: +35/-22
  • Gildia: GangBang
  • Nick nKDR: Zapomniany_Grajek
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 07, 2011, 09:23:09 pm »
Wiem, że moje poglądy są niepopularne, ale uważam, że sytuacja w której w mmorpg można mieć czegoś za dużo, zbyt łatwo (eq, zeny, exp) nie wpływa dobrze na sytuacje serwera.
To zlikwiduj jeszcze LIFF i MOSCOVIE bo tam zarobie więcej niż na soilach w godzinę bez wysiłku.
Alchem/creo + autoloot + homun + skrypt do skakania = Zeny + matsy + część eq. Oczywiście wszystko na AFK.
Moim zdaniem, żeby zdobyć Zeny, matsy i eq powinno się grać aktywnie, dlatego wyłączyłbym autoloota homunom.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 07, 2011, 09:24:46 pm »
@losos
Jakby robili nowe postacie, to byłoby większe zapotrzebowanie na eq, więc ceny by rosły zamiast spadać. Spadają dlatego, że nie ma chętnych na kupno.

Offline Riper

« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 07, 2011, 09:27:50 pm »
@up
Bo nie ma owych graczy, a rozwiązanie zaproponowane dzisiaj na pewno by tego nie poprawiło.

Ps. Tak można dumać w nieskończoność, trzeba coś robić :D

Offline Sir_Skraaj

• Reputacja: +37/-44
  • Gildia: Magic Brewery
  • Nick nKDR: Skraaj
  • Nick rKDR: Skraaj
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 07, 2011, 09:30:47 pm »
Moim zdaniem, żeby zdobyć Zeny, matsy i eq powinno się grać aktywnie, dlatego wyłączyłbym autoloota homunom.

Gram aktywnie i używam do tego właśnie homuna na Bathory albo w innym ciekawym miejscu - wyłączenie autoloot sprawi, że granie stanie się dla mnie wyjątkowo upierdliwe. Może w ogóle wyłączmy autoloot? Problemu nie będzie a po dupie dostaną wszyscy równo.

Cytat: Gepard
Jakby robili nowe postacie, to byłoby większe zapotrzebowanie na eq, więc ceny by rosły zamiast spadać.

A co jeśli ktoś nie czuje potrzeby robienia 51-szej postaci?

Offline Luck

• *
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 07, 2011, 09:31:49 pm »
no ale co tu do tłumaczenia

rynek nasycił się diablo eq, dlatego ceny spadają. podaż przerosła popyt. jakbyśmy trzymali eq w kafrach i go dawkowali delikatnie, to moglibyśmy sztucznie utrzymywać ceny na wysokim poziomie.

ceny kart woe są na stałym poziomie, gdyż popyt jest mniej więcej równy podaży. tak samo jest z BH, piaskami, fabric, immo, stemami (poza okresowymi podwyżkami jak wzrost cen stem przy okazji AFERY LIFKOWEJ)

ceny innego rare eq rosną, jeśli popyt > podaż. jakaś grupa ludzi nagle uświadamia sobie, że najlepsza dla nich jest dana część eq, bądź nagle jakaś większa grupa osób dorobiła się na tyle, że może sobie pozwolić na kupno jakiegoś rare'a w stylu diablo manteau czy proxy za kasę. jeśli jest jedna taka osoba to spoko, a jeśli kilka to będą się przelicytowywać ustalając nową cenę minimalną na jakiś czas. jeśli nikt nie bedzie w stanie dać nowej ceny minimalnej za produkt przez jakiś okres czasu, to cena automatycznie spadnie.

i tak się to kręci

Offline stemp

• Reputacja: +7/-57
  • JEstem stąd
  • Nick Dark KDR: OoSoO
  • Nick nKDR: stemp
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 07, 2011, 09:34:52 pm »
Szczerze nie rozumie już niczego . Gepardzie czy można poprosić o sprostowanie wszystkiego ? bo nie wiem czy wydawać kase u npc czy nie . Proszę o odpowiedz w jednym poście co w końcu zostanie przeprowadzone 
za tydzień również zeny 50x w dół pojdą czy nie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 09:36:22 pm wysłana przez stemp »

Offline Krzychu

« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 07, 2011, 09:45:49 pm »
Fajnie byście na darku mieli - na 3k mastelek musielibyście prawie miliard wydać ;p.

Offline Gepard

• Administrator
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 07, 2011, 10:09:54 pm »
Szczerze nie rozumie już niczego . Gepardzie czy można poprosić o sprostowanie wszystkiego ? bo nie wiem czy wydawać kase u npc czy nie . Proszę o odpowiedz w jednym poście co w końcu zostanie przeprowadzone 
za tydzień również zeny 50x w dół pojdą czy nie?

Nic nie zostanie przeprowadzone. Nic się nie zmieni, wszystko jak do tej pory.