Autor Wątek: Pytanie do obsługi FORÓM  (Przeczytany 9742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doman

• zUy ON
  • Reputacja: +76/-87
  • GaduGadu: 3811147
  • Gildia: e-ROtomani
  • Nick nKDR: Chase, Digital, Doman
Odp: Pytanie do obsługi FORÓM
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2011, 08:17:27 pm »
Nie, nie przekładam przywilejów nad obowiązki.

Ja uznałem nazwanie kogoś szmaciarzem, za wulgarne zachowanie i dlatego przyznałem ostrzeżenie.

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2011, 08:20:38 pm »
Obowiązkiem moderatora jest usuwanie takich treści, przywilejem jest przyznawanie ostrzeżeń. Posty sleja znikły dopiero z całym topiciem, a że wulgarne nie były już ustaliliśmy.

Offline J.

• Reputacja: +41/-16
  • Gildia: MoonlightShadows
  • Nick nKDR: Invisible Man
  • Nick rKDR: Goodspeed, Invictus
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 04, 2011, 08:20:47 pm »
Wynika z tego jasno, że zgodnie ze słownikiem języka polskiego wydawnictwa pwn, szmaciarz nie jest wyrażeniem wulgarnym w każdym ze znaczeń. W przeciwieństwie do przykładowego chuja.

Szkoda, że w słowniku ortograficznym nie szukałeś  ::)

Według ,,Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów" Groxowskiego Macieja, wyraz ,,szmaciarz" należy kwalifikować jako pospolity, na ogół uważany za wulgarny, o stosunkowo niskim stopniu nacechowania. Wszystko.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2011, 08:30:08 pm »
A wiecie, że osoba która przeklina (ogólnie źle się wyraża) jest zestresowana i w ten sposób walczy ze swoją dolegliwością. W słowniku tego nie ma.  ::)

Offline Irya

• Reputacja: +128/-256
  • Słodka "I AM TEH BEST HIGH PRIEST SINCE 2007"
  • Gildia: Lifestream
  • Nick nKDR: Nothingness, Irya, Desire
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2011, 08:34:53 pm »
Nie płaczcie, ja dostałam punkty za posta o treści "to nie ja, bo ja jadłam obiad" :P Można zacząć dyskusję, czy obiad=szmaciarz, gówno, ect.

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2011, 08:53:49 pm »
Według ,,Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów" Groxowskiego Macieja, wyraz ,,szmaciarz" należy kwalifikować jako pospolity, na ogół uważany za wulgarny, o stosunkowo niskim stopniu nacechowania. Wszystko.

No ekstra, a według mojego słownika "polskich pochwał i przymileń" spierdalaj to największy komplement jaki można powiedzieć.

Offline Doman

• zUy ON
  • Reputacja: +76/-87
  • GaduGadu: 3811147
  • Gildia: e-ROtomani
  • Nick nKDR: Chase, Digital, Doman
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2011, 09:00:43 pm »
Jak zapewne fAulk wiesz, nie posiadam takiej mocy, żeby w tamtym topicu usuwać posty.

Jak można przeczytać w cytacie zamieszczonym przez użytkownika J., wyraz szmaciarz jest na ogół traktowany jako wulgarny. Za taki też został uznany i dlatego użytkownik Adriano został ukarany ostrzeżeniem.
Jak możesz też sprawdzić, niewiele wcześniej dostał też on wiadomość ostrzegającą, która dotyczyła zamieszczania obraźliwych treści. Uznałem to za jego kolejne przewinienie w jednym topicu w niedużym odstępie czasu, za co przyznałem mu ostrzeżenie.

Uważam, że ostrzeżenie zostało przyznane słusznie i tego będę się trzymał.

No ekstra, a według mojego słownika "polskich pochwał i przymileń" spierdalaj to największy komplement jaki można powiedzieć.
To powiem Ci, że słownik ten został wydany przez Wydawnictwo Naukowe PWN.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 09:04:21 pm wysłana przez Doman »

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2011, 09:06:46 pm »
Wybacz, ale SJP wydaje mi się trochę bardziej wiarygodny, niż jakiś użytkownik J. powołujący się na z dupy gówniany słownik. Ale spoko, przecież i tak Adrianowi nie robi różnicy, czy dostał od Ciebie ostrzeżenie, czy nie.

To powiem Ci, że słownik ten został wydany przez Wydawnictwo Naukowe PWN.
No patrz, tak jak SJP, do którego linkowałem. Czyli co, najpierw jest pogardliwe, potem wulgarne?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 09:41:22 pm wysłana przez fAulk »

Offline Ryuku

• *
  • Reputacja: +228/-249
  • GaduGadu: 5136640
  • Gildia: ShitpickeKOMETA
  • Nick Dark KDR: Ryuku
  • Nick nKDR: Agitolol
  • Nick rKDR: Agito, kjeden marcin
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2011, 09:08:45 pm »
Przykro mi, ale domanek nie nadaje sie na moderatora dzialu z WOE !!#!# W tym temacie nigdy nie bylo i nie bedzie cukierkowej atmosfery i zwracania sie "PER PAN" do uzytkownikow.

Nie wiem czemu, ale co drugi moj post nie jest dopuszczony przez moderatora w temacie o woe, chociaz nie umieszczam tam tresci wulgarnych!

A wiecie, że osoba która przeklina (ogólnie źle się wyraża) jest zestresowana i w ten sposób walczy ze swoją dolegliwością. W słowniku tego nie ma. 

I dlatego takie posty, z wulgaryzmami powinny byc kasowane, a nie karane!

Uważam, że ostrzeżenie zostało przyznane słusznie i tego będę się trzymał.

Szkoda, ze ja nigdy nie dostalem ostrzezenia, tylko same osty. :) Pewnie ktos dal w "łape". A ciekawe ile ja musialbym dac, zeby ktorykolwiek z moich "moderowanych" postow zostal zaakceptowany.

@PS

Nie czytalem tematu, tak sobie napisalem.

@PS DWA

Domanek zrob sobie wiecej fikcyjnych kont, w celu nabijania sobie plusikow! Juz niedlugo sw33t banerki!
A moze poprosiles reszte rodziny Forester o nabijanie karmy, w/e! =D

Offline Irya

• Reputacja: +128/-256
  • Słodka "I AM TEH BEST HIGH PRIEST SINCE 2007"
  • Gildia: Lifestream
  • Nick nKDR: Nothingness, Irya, Desire
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 04, 2011, 09:27:31 pm »
Teraz macie taki zwyczaj w ekipie moderatorskiej, żeby publicznie ośmieszać innych moderatorów? Nie możecie pokłócić się generalnie gdzieś indziej? Jeden mod się broni, drugi atakuje. Brawo.

Wg słownika J. jest to wyraz wulgarny, wg. sjp jest to wyzwisko, czyli wyraz obraźliczy. Za jedno czy za drugie należą się punkty. Jak macie wątpliwości, piszcie do prof. Miodka.

ZAMYKAM.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 09:32:15 pm wysłana przez Irya »

Offline J.

• Reputacja: +41/-16
  • Gildia: MoonlightShadows
  • Nick nKDR: Invisible Man
  • Nick rKDR: Goodspeed, Invictus
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2011, 10:08:40 pm »
Wybacz, ale SJP wydaje mi się trochę bardziej wiarygodny, niż jakiś użytkownik J. powołujący się na z dupy gówniany słownik. Ale spoko, przecież i tak Adrianowi nie robi różnicy, czy dostał od Ciebie ostrzeżenie, czy nie.

Dodam, że ten z dupy gówniany słownik został opracowany przez profesora, językoznawcę(pewnie też z dupy gównianego),wieloletniego pracownika PAN.

No patrz, tak jak SJP, do którego linkowałem. Czyli co, najpierw jest pogardliwe, potem wulgarne?

W zależności od potrzeby korzystamy z różnych słowników, które się różnią ze względu na sposób objaśniania ::) SJP jest słownikiem definicyjnym i należy po niego sięgać kiedy nie znamy znaczenia jakiegoś słowa (rodzimego). To, że nie znajduje się tam kwalifikator wskazujący na wulgarne nacechowanie wyrazu, to nie znaczy, że szukana pozycja taką nie jest. Jeśli jest takie podejrzenie, to poszukiwania należy poszerzyć o słownik opracowany na podstawie badań konkretnego zagadnienia (tu wulgarności).

Ignorancja to zła cecha :( (hasła szukaj w słowniku wyrazów obcych)

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 04, 2011, 10:10:49 pm »
Generalnie moderatorzy nie powinni karać za wulgaryzmy małego kalibru. Jaki to jest mały kaliber? Może jest to wyrażenie nieostre ale nie chcę tworzyć kodeksu. Moderatorzy też nie powinni przyznawać ostrzeżeń w działach, których nie moderują, gdyż nie mają tam uprawnień. Co do Adriano to wiem wystarczająco by powiedzieć, że od długiego czasu się  prosił się o osty za wulgaryzmy bo chyba jest obecnie najbardziej wulgarnym użytkownikiem na tym forum. Osty wygasają w tempie 2 na dzień. Są użytkownicy, którzy łamią regulamin i potrafią się utrzymać w granicach bycia obserwowanym (35%). To nie jest trudne. Zdziwiłbym się gdyby Adriano nie otrzymał ostrzeżenia prędzej czy później bo ciągle przegina pałę, a temat o woe przez jakiś czas był po prostu nie moderowany, co wywołało w Was złe przyzwyczajenia. Co do Domana i moderowania tematu o woe - musi się dotrzeć, a Wy przyzwyczaić. Jego praca jest trudniejsza od pracy a moderatorów innych działów, była otwarta rekrutacja. Myślę, że niedługo wszystko będzie ok.

Odnośnie zatwierdzania postów - to czasem chwile trwa, z resztą na tym polega ta jakże złośliwa kara.