Autor Wątek: Procedura rekrutacji administracji  (Przeczytany 13212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holyto

• *
  • Reputacja: +32/-82
  • Gildia: Shitpickle
  • Nick nKDR: Holyto, Lebowski
  • Nick rKDR: Holyto, Lebowski
Procedura rekrutacji administracji
« dnia: Październik 16, 2011, 10:47:19 am »
Gra na serverze który został porzucony przez Administracje nie ma sensu  >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Nie zawsze jest na wszystko czas, a bywa i tak, że życie nie pozwala Ci zająć się nawet najważniejszymi sprawami. A to, że dla was liczy się tylko te 2-3 miesiące po starcie serwera to już wasz problem. Jest tu sporo osób, które zamierzają zostać na rKDR znacznie dłużej, nie martwiąc się o to, że serwer opustoszeje. Administracja to też ludzie i też mogą nie mieć na wszystko czasu, a nawet jak ten czas już się znajdzie to chęci po ciężkim dniu. Denerwuje mnie tak samo jak innych, że jest masa błędów, które można poprawić w chwile, a mimo tego tak się nie dzieje. Ale jestem cierpliwy i mogę poczekać.

Taki serwer to ogromna odpowiedzialność, tym bardziej, że przyjmuje jeszcze za to darowizny.
Tym bardziej, że darowizny są przekazywane na cele charytatywne a serwer rKDR takowym stowarzyszeniem nie jest, czyli i tak ten serwer działa już poza prawem.
Jak mają go ludzie zrozumieć, skoro nie raczył nawet żadnego komunikatu.

Więc Gepard, do roboty, albo daj jakikolwiek znak od siebie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 03:41:06 pm wysłana przez lososthefish »

Offline lososthefish

• Reputacja: +220/-101
Odp: Odp: WoE 1.0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2011, 10:49:40 am »
Rekrutacja jest otwarta, brak chetnych z kwalifikacjami. Po za tym to jest temat o woe. Holyto, darowizny moze nawet do pewnej kwoty przyjmowac osoba prywatna, bez podatku.

Offline Holyto

• *
  • Reputacja: +32/-82
  • Gildia: Shitpickle
  • Nick nKDR: Holyto, Lebowski
  • Nick rKDR: Holyto, Lebowski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2011, 10:56:11 am »
Rekrutacja jest otwarta, brak chetnych z kwalifikacjami. Po za tym to jest temat o woe. Holyto, darowizny moze nawet do pewnej kwoty przyjmowac osoba prywatna, bez podatku.

Może zaproponujcie im jakiś % z darowizny za opiekę nad działem z bugami, ktoś się znajdzie na pewno.
Darowizny to bardziej skomplikowana materia niż się wydaje, ale nie będę teraz w to wnikał.
Jako serwer macie jakiś tam statut i misję, to ją wykonujcie, ave.

Jestem w stanie znów wpłacać darowizny, ale przy obecnym stanie rzeczy, mija się to z celem.

Jeszcze transparencik na dziś :P
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 10:59:00 am wysłana przez Holyto »

Offline Kellll

• Reputacja: +12/-15
  • Nick rKDR: Kell
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2011, 11:16:41 am »
+1 xD!

Offline Adammik

• Reputacja: +7/-2
    • http://adammik.net
  • Nick nKDR: Adammik
  • Nick rKDR: Adammik
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2011, 12:51:05 pm »
Rekrutacja jest otwarta, brak chetnych z kwalifikacjami.
Dziwne, bo bardzo dawno nie widziałem żadnego ogłoszenia o ile w ogóle za geparda jakieś było :O

Nie mogę się doczekać kolejnego WoE, bo jestem ciekaw czy ktoś odbije zamki :)

Offline Luck

• *
  • Reputacja: +84/-143
  • Nick Dark KDR: UKRADLI MI LUCKA, Walentynka
  • Nick nKDR: Remorse, Luck-
  • Nick rKDR: Luck, reminiscence
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2011, 01:00:04 pm »
"bo jak ktoś będzie chciał, to sam przyjdzie" :D

wkrótce to może nie być komu odbijać te zamki

Offline Vort

• Wehrmacht bitches at?
  • Reputacja: +29/-37
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2011, 01:15:25 pm »
@up
Bo wszyscy będą w trakcie głębokiego snu.

Offline Xaxa.aka

• Reputacja: +33/-118
  • .
    • .
  • GaduGadu: 121668
  • Gildia: .
  • Nick Dark KDR: lukasz
  • Nick nKDR: .
  • Nick rKDR: varior
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2011, 01:19:04 pm »
Jakby w polsce ludzie byli na tyle dobrzy, by ktoś mógł zająć się tymi niby prostymi rzeczami, to byśmy mieli już dużo Game Masters.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2011, 02:05:35 pm »

Offline Adammik

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2011, 02:36:35 pm »
http://forum.kdr.net.pl/index.php?topic=43335.msg474387#msg474387
Post ma ponad rok, ale spoko jest.

Tylko te wymagania, fakt konkretne, ale porównał bym je do aktualnego stanu w Polsce.
Zatrudnimy kogoś tam, z kilku letnim doświadczeniem. Ale już nie ma osób które zatrudnią ludzi po to aby MOGLI zdobyć te doświadczenie.

Załóżmy, że znam kod C ale już kodu eAtheny nie, a który bym mógłbym spokojnie poznać tworząc małe poprawki (nabierając owego doświadczenia).
Ale nie MY CHCEMY OSOBY DOŚWIADCZONE, takie które mogą sobie iść złożyć podanie do jakiegoś servera zagranicznego.

Powiecie, że mogę sobie poznać kod eAtheny stawiając sobie serverek do testów, oczywiście mogę, ale czy chcę tak marnować czas tylko dla tego, że chcę komuś pomóc za free?

My Polacy jesteśmy bardzo dziwni, chcemy tylko doświadczone osoby i najlepiej efekty pracy widoczne juz od wczoraj, a nie zauważamy potencjału jaki drzemie w tych niedoświadczonych osobach (znam takie osoby osobiście)

Offline lososthefish

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2011, 03:39:34 pm »
Gepard kogo chce tego chce. Można kogoś nauczyć i co? Pójdzie z kolegami zrobić własny serwer.

Offline Kellll

Odp: Procedura rekrutacji administracji
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2011, 04:11:20 pm »
Moze i tak, bedzie gral tam tydzien, a moze zostanie. Takim podejsciem nikogo nie znajdziecie.

Offline Sabin

• Reputacja: +221/-262
  • Nick nKDR: Rimururu, Chrno
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2011, 04:14:33 pm »
Powiecie, że mogę sobie poznać kod eAtheny stawiając sobie serverek do testów, oczywiście mogę, ale czy chcę tak marnować czas tylko dla tego, że chcę komuś pomóc za free?
Oczywiście mogę fixować bugi na serverze, ale czy chcę tak marnować czas tylko po to żeby pomóc graczom za free?

Adammik, Kellll - macie kompetencje? jesteście chętni?

Offline Kellll

« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2011, 04:25:40 pm »
Nie jestem chetny, nie mam zbyt duzo czasu na gre, a co dopiero na operowanie reszta. Moze to latwa wymówka ale taka jest prawda. Chce tylko, zeby bylo szybciej, lepiej i klimat sie poprawil, a od lat tego na serverach Geparda nie widzialem.

Offline Felix

• Reputacja: +11/-13
  • Impossible is nothing.
  • Gildia: U
  • Nick rKDR: Felix, Rainy, Frenzy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2011, 04:42:51 pm »
No i można kogoś nie nauczyć, nie zatrudnić i samemu prowadzić serwer, od czasu do czasu nie dając znaku życia po 2 tygodnie. ;) Ale co Gepard może zaoferować osobom z doświadczeniem? Dobrą pensję, własne biuro, inne benefity? Zejdźmy na ziemię. Adammik ma rację, trzeba dać wykazać się mniej doświadczonym, bo serwer skończy jak zawsze.

Offline Haseo

• Reputacja: +11/-32
  • Gildia: Unknown
  • Nick rKDR: Sergio
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2011, 05:49:38 pm »
Gepard kogo chce tego chce. Można kogoś nauczyć i co? Pójdzie z kolegami zrobić własny serwer.

Po co? Żeby grało na nim 20 osób? Już lepiej się przysłużyć gotowemu serverowi.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2011, 06:07:39 pm »
Powiem wam z doświadczenia. Praca przy RO to zmarnowany czas bo i tak nikt tego nie doceni. Większość dobrych pomysłów przepada bo nie ma chętnych aby pomóc przy ich realizacji. Jeśli jednak ktoś się zjawi jego praca i wkład pójdą na marne bo.... UWAGA... nie należy do ekipy. Chętnych na stanowisko jak widać brak... ciekawe czemu...  Nie neguje wkładu Geparda i Malibci ale trochę dużo roboty a za mało rąk do pracy... Ta cała nieufność do graczy lub osób, które chciały coś zrobić, nie koniecznie będąc w ekipie, działa odpychająco a przynajmniej dla mnie. Nudne jest to, że znowu histori się powtórzyła... który to już raz??? hmmm 5~6  ;D

Offline Adammik

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2011, 06:11:20 pm »
Adammik, Kellll - macie kompetencje? jesteście chętni?

Coś tam wiem i umiem, ale jak na wymagania geparda to za mało.
Po drugie nie chcę w to wchodzić, a przynajmniej teraz i tutaj.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2011, 07:12:47 pm »
Sergio - przykładem jest np Ultimate, który miał dołączyć do ekipy. Miał własny serwer z 20 graczami, a potem gdy padł i zaproponowałem mu współpracę, to mu się znudziło i nie wywiązał się z żadnego projektu, który obiecał przygotować. Takich przykładów jest kilka. Mi się odechciało rekrutować po 3 podjętych próbach. Gepard ma ich na koncie więcej. Pracując w ekipie Geparda trzeba się zgadzać z pomysłami Geparda. Dlatego uważam, że taki nowy wyuczony skrypter wkurzyłby się, że nie realizuje się jego uber pomysłu, zabrał połowę graczy z rkdr i położył swój serwer, który by opustoszał po miesiącu. Ekipie potrzebny jest pracownik, realizujący projekty zgodnie ze wskazówkami, a nie kolejny "szef". Do tego taka osoba robiłaby to za darmo. A za darmo to nawet eksperci nie są w stanie napisać buildu na forum dla nowych graczy.

Offline Haseo

« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2011, 07:30:51 pm »
To już problem owych "ekspertów". Za darmo to przy serverach RO (także KDR, ba, głównie KDR) pracowało już mnóstwo osób. Ludziom na starość chęci brakuje czy co?

Podejrzewam że jest pewien problem ze "zgadzaniem się z pomysłami Geparda", ludziom jak się płaci to zamykają paszczę i robią co trzeba, a jak muszą popracować za darmo dla dobra czegoś to nagle zaczynają się kłócić. Polska. Wiem, że to nie jest proste. Sam bym pomógł jakbym się znał na skryptowaniu. Nie znam się.

Na chwilę obecną nikt przy zdrowych zmysłach by własnego servera nie próbował zakładać bo powiedzmy sobie szczerze, kto by tam grał? Te kilkanaście osób którym się znudzi po tygodniu? I w ramach czego, epickiego focha w stylu "U MNIE BĘDZIE LEPIEJ"? Już było takich serverów kilka i wszystkie zdechły szybciutko.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2011, 07:50:20 pm »
Gdy realia były inne - byli chętni - pionierzy gatunku na polskim rynku. Wtedy nie było wowa, ludziom płacenie za mmo wydawało się straszliwym zbytkiem, a sama gra miała zagorzałych fanów, a nie graczy z sentymentu. Porównaj sobie faktyczny wkład administracji w zmiany, skryptowanie i tego typu rzeczy na serwerach za czasów Kai czy Komurki. Wtedy jeszcze nikomu nie śniło się o mumblu, o realizowaniu propozycji graczy, takim cp. Były eventy, które wymagały obecności gma - morda w kombajn itp. Poziom administrowania serwerem od strony technicznej wzrósł ogromnie. Gracze jednak są przyzwyczajeni do pełnoetatowych gmów, którzy zarabiają na tym do skrypterów, adminów itp. Przykładem jest np. kdr wiki, które kiedyś pewnie by się zapełniło, a teraz każdy ma je w dupie, podobnie jak działy klasowe. Problem jest taki, że nikt już nie chce robić tego, o co się go prosi, a każdy wymaga od admina by pracował tak, jakby to była jego święty obowiązek, za który mu się płaci. Zatrudnienie moderatora, który będzie raczył robić cokolwiek, jest również praktycznie niemożliwe. Co dopiero mówić o skrypterze, którego obowiązki i uprawnienia są tak wysokie, że kilkoma kliknięciami mógłby zrujnować serwer. Gepard już mówił, że jeśli miałby te skrypty sprawdzać i testować, to on szybciej i lepiej zrobiłby to sam.

Offline Haseo

« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2011, 09:40:42 pm »
Ale zwróć uwagę, że kiedyś GMi mieli nieco inne podejście. Był z nimi bardzo dobry kontakt. Organizowano QA w miastach, można było się dogadać w sprawach, które teraz są nie do zrobienia (sprzedana przepustka do laboratorium Kiela choćby, tylko przykład). Teraz GM jest taki... jak by to powiedzieć... zdystansowany? Fakt że wkład w stronę techniczną mieli mniejszy i korzystali głównie z gotowców przygotowanych wcześniej przez eA, ale z drugiej strony nie można powiedzieć, że prośby graczy - czy też ich pomysły - nie były realizowane. Esencje z MvP, tymczasowy sklep dla alchemów, eventy pvp, to wszystko nie wzięło się z przysłowiowej dupy. Czy to były udane decyzje? Z perspektywy czasu trudno oceniać, fakt faktem grało wtedy koło 1k ludzi, ale rzeczywiście, nie było wowa i ludzie - ówcześnie w dużej większości nie pracujący - w życiu by nie pomyśleli o płaceniu za mmo.

Do kdr wiki trzeba entuzjastów którym by się chciało. Nie ma już takich. Moderatorzy? Powiedzmy sobie szczerze, widział ktoś na tym forum kilka lat temu trolli? Nie, bo byli usuwani natychmiastowo i nawet flame war odbywający się w takich np tematach o woe był w końcu duszony, a ludzie robili po kilkanaście kont żeby tylko móc cokolwiek postnąć. Usuwanie takich kont było całkiem fajne, he he.

O zaufanego i - przede wszystkim - skillowego skryptera ciężko, wiem, ale wciąż mam cichą nadzieję, że się ktoś znajdzie. I że to ruszy. Bo potencjał jest. Zawsze był.

Offline Luck

• *
  • Reputacja: +84/-143
  • Nick Dark KDR: UKRADLI MI LUCKA, Walentynka
  • Nick nKDR: Remorse, Luck-
  • Nick rKDR: Luck, reminiscence
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2011, 09:56:44 pm »
kdr wiki to dublowanie irowiki, nie widzę sensu by ta sama robota była robiona dwa razy. z angielskim każdy sobie poradzi, a jak nie, to spyta kumpla albo wujka google translator. KDR wiki powinna dotyczyć TYLKO I WYŁĄCZNIE serwera KDR, a nie gry RO w ogóle. zresztą te informacje powinny się znajdować nie na wiki, tylko w jakiejś zakładce na stronie, by były łatwo dostępne.

Offline Kyodai

• Reputacja: +32/-44
  • Gildia: FiN
  • Nick Dark KDR: 'Kyodai' Soup
  • Nick nKDR: Kyodai, Neftys
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2011, 10:42:33 pm »
Gepard już mówił, że jeśli miałby te skrypty sprawdzać i testować, to on szybciej i lepiej zrobiłby to sam.
O to właśnie chodzi w nabieraniu doświadczenia. Na początku posiedział by dłużej na "sprawdzaniu i testowaniu", by potem mieć o połowę roboty mniej.

Offline lososthefish

« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2011, 11:07:27 pm »
Gdybym teraz wywalał trolli to prawie nikt by nie został.

Offline -bio-

• *
  • Reputacja: +268/-267
  • Gildia: Endless'Hope
  • Nick nKDR: -bio-, mgielka
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2011, 11:39:54 pm »
Po co ta dyskusja skoro i tak nikt się nie zgłosi do pomocy. A osób zajmujących się zmienianiem ro na naszej scenie jest coraz mniej. Żaden nowy gracz nie zajmie się skryptowaniem, tworzeniem grafik, map itd odpadają na początku bo ich wiedza jest słaba. Osoby, które już się tym znają, tak jak wspominał Losoś idą bawić się na swoich serwerach itp albo nie chcą zaczynać czegoś co i tak nie przyniesie żadnych efektów i pracogodziny włożone pójdą na marne. Jeśli chodzi o pomoc ekipie stałem się pesymistą hehe

Offline Maladie

• Reputacja: +24/-9
  • PEACE through POWER!
  • Gildia: Bregan D'aerthe
  • Nick nKDR: Maladie
  • Nick rKDR: Maladie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2011, 09:38:06 am »
Pasjonaci wciąż są, tylko już raczej nikt nie chce pracować z Gepardem. A innych serwerów w Polsce nie ma.

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 17, 2011, 09:52:33 am »
nikt nie chce pracować z Gepardem
8)

Offline Shoy

• Reputacja: +49/-82
  • <3 Ragnarok <3
  • GaduGadu: 2107025
  • Gildia: Chivalry Guard Leader!
  • Nick Dark KDR: Shoy
  • Nick nKDR: Shoy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2011, 01:24:00 pm »
Dajcie nagrody typu daną ilość Donation credits adekwatną do wysiłku włożonego za prace przy serwerze, to być może znajdą się ludzie do pomocy.

Offline Kellll

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2011, 02:44:24 pm »
To bylby jakis pomysl.