Autor Wątek: Gdzie gracie?  (Przeczytany 494377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nasty

• Reputacja: +1/-0
  • I'm da nap ;<
Odp: Gdzie gracie?
« Odpowiedź #3720 dnia: Styczeń 25, 2021, 09:45:23 pm »
Wow, ludzie dalej grają 🧐

Offline ZeU

• Reputacja: +3/-9
« Odpowiedź #3721 dnia: Luty 02, 2021, 11:27:26 pm »
Wow, ludzie dalej grają 🧐
Że grają, to pół biedy. Że im się chce polski serwer stawiać ::)

Offline fAulk

• *
  • Reputacja: +272/-475
  • Głupi żartowniś
  • Gildia: UF
« Odpowiedź #3722 dnia: Luty 12, 2021, 05:42:47 pm »
Przez tydzień sprawdzałem Genezę Ragnaroka Online, w związku z czym mogę już przysiąść do napisania recenzji i wystawienia subiektywnej oceny na jaką serwerek moim zdaniem zasługuje!

Zaczynając od zalet: największą jest niewątpliwie liczba graczy online: na co dzień jest to 2500, w porywach do ok 3200 (wieczorami) — lekką ręką można liczyć, że 2000 z tego to sklepiki. Aktywnych graczy jest zatem 500~1000, nie mam jeszcze pewności czy są to gracze per postać (multiclient), czy faktycznie żywy gracz. Nie zmienia to jednak faktu, że party zbierają się regularnie i śmiało można wbijać kolejne poziomy doświadczenia z przypadkowo wyszukanymi na #party ludźmi. Co do ludzi natomiast. Serwer na pierwszy rzut oka jest pod tym względem dość specyficzny, bo zdecydowanie główny nacisk kładzie na PvE — czego konsekwencją jest tragicznie niski poziom graczy. Codziennością są party 12 osób z poziomem 90+ na stalaktytowe golemy, które same w sobie są dobrym miejscem dla np. samotnego trapera, lub innego czarodziejopodobnego duetu. Tutaj natomiast ludzie stoją 12h rzucając czary obszarowe na jedną kratkę w celu pokonania ciągniętych przez pół mapy potworków, które same z siebie nie są nawet agresywne. Próżno zatem szukać ludzi na bardziej opłacalne i wymagające miejsca, gdyż społeczność serwera jest rozleniwiona i ogólnie: słaba.

Dodatkową zaletą serwera, która zdecydowanie wyróżnia go na tle konkurencji, jest sposób w jaki rozwijają go twórcy. Serwer istnieje od 2013 roku i w tym czasie konsekwentnie wypuszczane są nowe epizody odpowiadające aktualizacjom oficjalnego serwera (w mniej lub bardziej chronologicznym porządku). Sprawia to, że gracze którzy niedawno zaczęli grę mają poczucie, że zdążą nadgonić weteranów, nawet tych, którzy na serwerze grają od samego początku. Tym samym Geneza RO przymierza się obecnie do otwarcia Hugel, a ostatnim większym wydarzeniem było wybudowanie wieży Thanatosa i odkrycie jezior otchłani.

Tyle o zaletach. Serwer zdecydowanie odradzam graczom zorientowanym na PvP. W związku z charakterem rozwoju poprzez zdawkowe dodawanie zawartości, aktualnie walka o Emperium odbywa się wyłącznie w zamkach pierwszej edycji — co w połączeniu z klasami po transcendencji daje w moim odczuciu wątpliwe wrażenia 90% szans do umierania na pierwszej kratce precastu w emproomie. Brak pól bitewnych i świecące pustkami areny PvP w połączeniu z obecnymi na serwerze kartami bossów skutecznie uniemożliwiają czerpanie większej przyjemności z pojedynkowania się z żywym przeciwnikiem. Zakładam, że sytuację zmieni woe drugiej edycji, gdyż nowocześniejsze zamki dużo lepiej balansują dysproporcje ekwipunku.

Kolejną wadą jest sztucznie przedłużany grind potrzebny do zdobycia kolejnych poziomów. Doświadczenie za kończenie fabularnych przygód i zleceń jest uzależnione od poziomu postaci czego konsekwencją było 800k za ukończenie oka Helliona (x0,8 względem oficjalnego serwera). Tym samym zakończyłem też swoją przygodę ze zleceniami od NPC, poza tymi które odblokowują dodatkową zawartość. Przekłada się to również na mniejszą ilość doświadczenia za zabijanie potworów dla przykładu takich jak Anubis, a najnowszym pomysłem (jeszcze niezrealizowanym) jest utrudnienie wyczarowanie bossa z abrakadabry poprzez dobitne zmniejszenie szansy na wylosowanie odpowiedniego zaklęcia.

Koniec końców, mimo kilku wad, na serwerze gra się przyjemnie i z czystym sumieniem polecam każdemu, kto ma ochotę na niezajmujący grind w te chłodne zimowe wieczory. Przez tydzień udało mi się zrobić kapłana na poziom 90, czarownika 91, łowcę na 80 i kilka postaci, które póki co porzuciłem. Oczywiście jak to na serwerach z niskim mnożnikiem bywa, nie obeszło się też bez kupca do sprzedawania śmieci. Udało mi się też zdobyć kilka kart, a przez bardzo dobrze rozwinięty rynek każdy przedmiot można wymienić na inny w podobnej cenie.

Reasumując: Geneza Ragnarok w mojej ocenie to solidne 8/10. Być może to przez kilka tygodni mocnego PvP na xRO, albo kwestia wieku, ale jakoś takie bezmózgie klikanie wyjątkowo mi podpasowało.

PS.
Nawiązując jeszcze do kolegi Staszka z postów powyżej. Nieszczególnie polecam discord Czarne Miasto, poziom testosteronu wymieszany z gigantycznym ego kilku osób najczęściej wypowiadających się na tym serwerku przebija sufit wydziału prawa uniwersytetu warszawskiego. Oczywiście co kto lubi, ale na pewno nie liczyłbym na pomoc od takich ludzi ::)

Offline Yozer

• *
  • Reputacja: +131/-269
  • Gildia: NAJLEPSZA!
  • Nick Dark KDR: xcxc
  • Nick nKDR: Yozer
« Odpowiedź #3723 dnia: Luty 12, 2021, 07:03:27 pm »
dodalbym jeszcze, ze jesli komus nie bedzie zal dostac bana na tym serverze od jakiegos GM-a od robienia pały za botowanie wyssane z palca, a po napisaniu odwołania i prośbie o dowód czy inne logi czy cokolwiek, dostaje sie odpowiedz, ze GM widzial na wlasne oczy, wiec musi miec 100% racji to serdecznie polecam ten wspanialy server do niezapomnianych wojaży pve i topienia swojego czasu w czelusciach Rune Midgard.

Naprawde warto.
Fiotr Pronczewski.

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3724 dnia: Luty 12, 2021, 07:18:32 pm »
A racja, ego mistrzów gry z tego co zaobserwowałem nie odbiega daleko od ego użytkowników serwera czarne miasto.

Generalnie cała społeczność serwera, to trochę taki hermetyczny circlejerk. Ale po pierwsze, taka jest chyba specyfika każdego serwerka raznarok, a po drugie dla postronnego czilującego gracza (za jakiego się aktualnie uważam) różne tego typu dramy są mało istotne. Przykładowo: wesoło ignoruję komunikat o rygorystycznym zakazie używania wszelkiego rodzaju makr pod groźbą permanentnego bana, używając makra do spamowania sg na wspomnianych wcześniej golemach.

Także, przymykając oko na wszystko na co oko można przymknąć, bawię się wspaniale ::) 8)

Offline Papież Ragna Rocka

• Reputacja: +1/-0
    • Discord Czarnego Miasta
  • Gildia: Czarne Miasto
  • Nick nKDR: Staszek Tytan Pogromca
« Odpowiedź #3725 dnia: Luty 13, 2021, 12:08:14 pm »
Dziś prawdopodobnie odpali się na OriginsRO dwudniowy event na większe expy, więc nie będzie lepszej okazji, aby rozpocząć swoją przygodę z serwerem! Ja ostatnio niespecjalnie grywam, bo siła nostalgii dość szybko się wyczerpuje. :'( Aczkolwiek reszta kolegów codziennie maniaczy, więc zawsze znajdą się jacyś Lechici do wspólnego pogrania, zwłaszcza w weekendy. 8)

No i koniecznie zajrzyjcie też na naszego Discorda:o ;D :P

Offline fAulk

• *
  • Głupi żartowniś
« Odpowiedź #3726 dnia: Luty 13, 2021, 04:36:31 pm »
No i koniecznie zajrzyjcie też na naszego Discorda:o ;D :P

Próbowałem, ale wyskakuje jakiś dziwny błąd!

::)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2021, 12:59:36 am wysłana przez fAulk »

Offline kibol

• Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #3727 dnia: Marzec 21, 2021, 02:33:17 pm »
Gram od jakiegoś czasu na OriginsRO i widzę tak sytuację:
Jeżeli ktoś chce pograć tylko żeby podropić itemy i poexpić postaci to gra się tu fajnie. W międzynarodowym party to można pójść jedynie na stalaktyki lub bio3. Czasami do abyss. Z czego na stalaktykach mają tu jakieś dziwaczne i pasywne taktyki. Jednakże jeżeli ktoś jest słaby z angielskiego to będzie się męczył w takim party.
Co do WoE. Jeżeli ktoś chce pograć w międzynarodowej gildii to kilka aktywnych na woe się znajdzie. Czy przyjmują to tego nie wiem. Jeżeli ktoś chciałby na woe pograć w polskiej gildii to radzę poszukać innego serwera.

Offline Grid

• Reputacja: +0/-2
  • Gildia: Chicken
  • Nick nKDR: KOBE BRYANT DUNK MASTER
« Odpowiedź #3728 dnia: Kwiecień 01, 2021, 03:13:55 pm »
Jeżeli również nienawidzicie swojego życia i chcecie pograć w ragnaroka z lat 2003-2004 na rate 1/1/1 (chociaż aktualnie 2/2/1, bo do 4 kwietnia trwa event wielkanocny) to zapraszam na retro. Serwer wystartował pod koniec stycznia.

https://retro-online.eu

https://discord.gg/J5yS9Wq Tutaj discord Offline, kilka osób gra każdego dnia, nie założyliśmy własnej gildii - dołączyliśmy do jednej międzynarodowej, tj. Authority.

Wieczorami gra obecnie 100-120 osób (mc są zabronione - więc można przyjąć, że ta liczba nie kłamie) i każdego dnia ta liczba wzrasta.

Offline Dracu

• Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #3729 dnia: Kwiecień 18, 2021, 02:51:28 am »
Japiernicze że to forum jeszcze jest xd.